Windows phone 8 mi android mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
16,118
nasıl kalın? ben bakıyorum lumialar ince görüzüküyor.

yusufbyhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence android çünkü daha bir iki yaşındaki bir işletim sistemi olan 8 yapısı gereği biraz ikinci sınıf tabi bu kişisel görüşüm diğer bir konu olarak dediğim gibi yeni bir işletim sistemi olduğu için nede olsa çok çeşitli uygulama sunulmuyor kullanıcılarına tasarım ve kullanış açısından da değerlendirecek olursak bence 8 biraz geride kalıyor kısacası android on numara beş yıldız ;)

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
nasıl kalın? ben bakıyorum lumialar ince görüzüküyor.
Merak ediyorum aynı telefonlara mı bakıyoruz. Lumia'lar genel olarak diğer telefonlara göre daha ağır ve daha kalındı. Benim 620 ile aldığım dönemde karşılaştırdığım s3 mini arasında bu yönden hatırı sayılır bir fark vardı...

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Merak ediyorum aynı telefonlara mı bakıyoruz. Lumia'lar genel olarak diğer telefonlara göre daha ağır ve daha kalındı. Benim 620 ile aldığım dönemde karşılaştırdığım s3 mini arasında bu yönden hatırı sayılır bir fark vardı...
Hala kalın bir farkı yok
Birde üstüne kılıf taktığını düşün :D

Reaksiyon puanı
16,118
Hala kalın bir farkı yok
Birde üstüne kılıf taktığını düşün :D

kalın olsun cebinde yamulmaz böylece...
iphonefail02.jpg

resim the grudge'tan.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Kalınlığı ve ağırlığı ben dezavantaj olarak görmüyorum. Kalın olması rahat tutuş sağlıyor, elime S3-S4'ü alınca telefonla rahat konuşamıyor hissine kapılıyorum. Belki bir süre sonra alışacağım ama bilemiyorum. Dün kardeşimin eşinin S4'ünü gördüm. Ekran çatlamış, kasasında bolca çizikler var, yere düşürmüş -birkaç kere- tamam ben de benim Lumia 620'yi düşürdüm ama benim telefonda çizik bile yokken, kabul etmek lazım bu kullanmayla da alakalı ama şunları kabul etmek lazım. İnce telefon çok daha nazik oluyor ve ekran büyüyüp telefon inceldikçe telefon daha kullanışsızlaşıyor.

Bu arada işim gereği vaktimin %80'inini bilgisayar karşısında geçirdiğim için telefonun kimi özelliklerini daha az kullanıyor olabilirim bu yüzden telefon kullanım alışkanlıklarım sizden çok daha farklı olabilir bunu da dikkate alın lütfen...Büyük ekranlı telefonlar ilginç şekilde sanki telefonlarını çantalarında taşıyan kadınlara daha uygun gibi. Telefon benim kot pantolonumun içine girmeli... Giremiyor ise olmuyor...

Reaksiyon puanı
16,118
Kalınlığı ve ağırlığı ben dezavantaj olarak görmüyorum. Kalın olması rahat tutuş sağlıyor, elime S3-S4'ü alınca telefonla rahat konuşamıyor hissine kapılıyorum. Belki bir süre sonra alışacağım ama bilemiyorum. Dün kardeşimin eşinin S4'ünü gördüm. Ekran çatlamış, kasasında bolca çizikler var, yere düşürmüş -birkaç kere- tamam ben de benim Lumia 620'yi düşürdüm ama benim telefonda çizik bile yokken, kabul etmek lazım bu kullanmayla da alakalı ama şunları kabul etmek lazım. İnce telefon çok daha nazik oluyor ve ekran büyüyüp telefon inceldikçe telefon daha kullanışsızlaşıyor.

Bu arada işim gereği vaktimin %80'inini bilgisayar karşısında geçirdiğim için telefonun kimi özelliklerini daha az kullanıyor olabilirim bu yüzden telefon kullanım alışkanlıklarım sizden çok daha farklı olabilir bunu da dikkate alın lütfen...Büyük ekranlı telefonlar ilginç şekilde sanki telefonlarını çantalarında taşıyan kadınlara daha uygun gibi. Telefon benim kot pantolonumun içine girmeli... Giremiyor ise olmuyor...
çok doğru inceliklerinden çatır çutur kırılıyorlar lumia 525 ch@t527'den kalın mı?
GT-S5270CSKINU-24248-0.jpg

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33

Tamamda bu samsung ile alakalı hem ince hem dayanıklı cihazlar var
Mesela Htc One , Xperia Z , Z1 gibi
bnm Z1 2-3 kez rahat düşürmüşümdür elimden hiç çizik birşey yok :)

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Little Monster dediğini anlıyorum. Mutlaka ince ve daha dayanıklı cihazlar vardır, ama piyasa şu anda Samsung'un S3 ve S4'lerin elinde... Bu yüzden onu örnek olarak almam çok doğal, bir de ben incelikle ilgili olarak bir de telefonu tutma, konuşma yönünden şikayetciyim. Tek sıkıntım bu düşürme olayı değil. Kardeşimde HTC One var, kaç defa servise gitti, sıkıntı orada düşürme ile de ilgili değildi, en sonunda telefonun board'u değişti. Bu arada HTC'nin servisleri Türkiye'de iyi değil diye yazılanlar vardı, çok da yanlış değil diye notumu düşeyim... Bu arada Nokia servisi ile -henüz- tanışmadım, umarım da hiç tanışmam, ama

Bu arada Ben Andorid tavsiye ediyorum diye kısacık, hiçbir bilgi ve neden içermeyen mesajlar atmaktaki amacı anlayamadım desem...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler pc de ne kulllanıonuz ilerde wp8 androidi gecerse hic sasırmayin wp de duzgun adam gıbı bedava oyun kac tane var bedava uygulama varmis birak bu isleri 10 tane uygulamadan 3 tanesi adam gibi cikar pc deki gibi program oyun vs seylerde windows daha on pilanda olacak goruceksiniz androidi silicek htc bile caktı kofteyi telefon uretior

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende nokia lumia 820 almak istiyordum ama biraz tereddüt ettim android özelliği yok diye ama sizin yorumları okuyunca karar verdim nokia lumia 820 allıcam çook teşekkürler bence telefon uzun ömürlü olmalı bu yüzden nokia dan şaşmayın diyorum...:yes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
android de olan bazı uygulamalar window 8 dede varmı acaba ? bilgisi olan yazabilirmi daha önce hic Windows tel kullanmadım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şuan win 10 çıkmaya hazırlandığı için ve wp8 de şarj az gidiyor ve ram in bir önemi olmadığı için wp8 derim ben