Windows Oturum Açma Uygulaması (winlogon.exe) Yüksek Ram Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

MertEren94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardım Edin windows oturum açma uygulaması (winlogon.exe) 2gb ram tüketiyor malwarebytes ve kapersky virüs olarak görmedi virus total de görmedi ama bu ne zamana kadar devam eder niye böyle oldu ne yapmalıyım (bi ara düzeldi ama bugün yine başladı)
wwww.JPG

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba;

winlogon.exe dosyası, C:\Windows\System32 konumunda mı yer alıyor?
Şimdiye kadar hiç mavi ekran hatası aldın mı, yoksa sadece aşırı bellek kullanımı mı var?
Paylaştığın görselde CPU ve Disk kullanım değerlerin de hiç normal değil üstelik, bu değerler de hep böyle yüksek mi seyrediyor?
Bu arada Windows cracklenmiş değil di mi?

Bunlara ilk olarak yanıt bulalım.

MertEren94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;

winlogon.exe dosyası, C:\Windows\System32 konumunda mı yer alıyor?
Şimdiye kadar hiç mavi ekran hatası aldın mı, yoksa sadece aşırı bellek kullanımı mı var?
Paylaştığın görselde CPU ve Disk kullanım değerlerin de hiç normal değil üstelik, bu değerler de hep böyle yüksek mi seyrediyor?
Bu arada Windows cracklenmiş değil di mi?

Bunlara ilk olarak yanıt bulalım.
Evet Windows crack mavi ekran almadım sadece yüksek bellek kullanımı ve evet winlogon.exe system32 de
(Şu an düzeldi sorun)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
winlogon.exe system32 de
O zaman winlogon.exe muhtemelen bir Microsoft hizmetidir.
Kısa bir bilgi vermiş olalım: "Winlogon.exe" (Windows Oturum Açma Uygulaması) işlemi sürekli arka planda çalışır. Winlogon, Windows Login alt sisteminin bir parçasıdır. Örneğin, oturum açtığınızda, kullanıcı profilinizi kayıt defterine yüklemekle winlogon.exe işlemi sorumludur. Bu işlem, programların her bir Windows kullanıcı hesabı için farklı olan HKEY_CURRENT_USER altındaki anahtarları kullanmalarına izin verir. Bunun yanı sıra; klavye ve fare etkinliğini izler ve bir süre kullanılmadığında PC'nizi kilitlemek ve ekran koruyucular başlatmaktan sorumludur. "Winlogon.exe" ayrıca, kullanıcı yetkilendirmesi ve Windows etkinleştirme kontrolleri için de gereklidir. Bkz1 Bkz2
(bi ara düzeldi ama bugün yine başladı)
Evet Windows crack mavi ekran almadım sadece yüksek bellek kullanımı
(Şu an düzeldi sorun)
Pek çok yasal olmayan etkinleştirme yöntemi var. Sanırım Windows etkinleştirme kontrolünü sağlarken aşrı sistem kullanımı gerçekleşiyor veya yetkilendirmedelerde bir takım sorunlar yaşanıyor olabilir. Tavsiyem: Windows 10'u Microsoft'un sitesinden indirip temiz kurulum/yükleme yapmanız yönünde olacaktır. Bu şekilde korsan ürün kullanmak güvenlik riski içerir. Bu gibi yüksek CPU kullanımlarınız zaman zaman olacaktır. Böylesi bir durum (sizi bilmem ama) beni açıkçası tedirgin ederdi. :)