Üç çocuk varsa vergi yok

Konusu 'Gündem (Dünya/Türkiye)' forumundadır ve mr_rain tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.


 1. YellowRed

  YellowRed Rektör

  Katılım:
  2 Ekim 2008
  Mesajlar:
  13.577
  Beğenileri:
  26
  Ödül Puanları:
  0
  klavyene sağlık. :)

  dünyanın her yerinde idareciler nüfusuna artmasını ister. daha fazla nüfus demek, oy verecek daha fazla seçmen demektir çünkü.
   


 2. whitedragon

  whitedragon Doçent

  Katılım:
  8 Ekim 2010
  Mesajlar:
  661
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  gayet açık adamlar resmen tehdit olarak görüyor bizi, ülkemizi bu kadar aşağılamayada gerek yok Avrupanın durumu ortada..

   
 3. Elbruz46

  Elbruz46 Rektör

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  11.169
  Beğenileri:
  479
  Ödül Puanları:
  83
  İnsanlar görmek istemiyorlar...
  Ellerine almışlar hesap makinesi çok iyi hesap yaptıklarını zannediyorlar...

  Türkiye'de bazı yanlış algılar var. Yıllarca da bu algılar milletin kafasına kazındığı için çıkmıyor bir türlü!

  Türkiye su kaynakları bakımından zengin bir ülke derler, hayır su kaynakları bakımından şu an için kendine yeten bir ülkedir!
  Türkiye Genç Nüfuslu bir ülke derler, hayır Türkiye yaşlanan bir ülkedir...

  Bu algıların değişmesi lazım öncelikle...

  Genç nüfus neden gerekli?

  Bu gün 3 çocuğa bakamam diyenler ve bunu ekonomik nedenlere bağlayanlar biliyorlar mı ki yaşlandıklarında ülke böyle giderse devlet onlara bakamayacak!

  Yaşlı insan üretime katkısı olmayan sadece Tüketen kesim demektir! Üstelik bu tüketimleri de ucuz değildir büyük çoğunluğunun sağlık giderleri görünmeyen bir gider olduğu için hesaba katılmıyor ancak çok büyük paralar gidiyor Yaşlı insanların sağlık giderlerine...


  Üretim yapmayıp sadece tüketim yapan bu yaşlıların giderlerinin karşılanabilmesi için üretim yapan nüfusun yaşlı nüfustan fazla olması gerek!

  İnsanlar nedense tehlike geliyor dendiğinde ve bu tehlike uzak bir tarih ile ifade ediliyorsa bunun üzerinde durmuyorlar!

  Türkiye bu şekilde devam ederse 2030'lu yıllardan sonra nüfusunun çoğunluğu üretim yapmayan ancak devletten Emekli maaşı alan, hastahanelerde türlü sağlık giderleri devlet tarafından karşılanan yaşlılardan oluşacak!

  Çalışan genç nüfusun devlete ödediği primler bu yaşlı kesimin masraflarını karşılamada yetersiz kalacak!

  Peki bu sözünü ettiğimiz yaşlı kesim kim?

  Sen ben biz olacağız!

  hala 3 ün 5 in hesabını yapıp ülkenin gerçeklerine karşı alaycı tavır takınanları anlamakta zorluk çekiyorum!

  Ben 3 çocuğa karşıyım diyeni anlarım...
  Benim gücüm 3 çocuğa yetmez diyeni anlarım...

  Ama Başbakanı dinlemeyen, devlet planlama teşkilatının raporlarından bir haber olan, yabancı ülkelerdeki örnekleri bilmeyen ÇOCUK KAFALI insanların bu olayı ALAY KONUSU etmeleri gerçekten beni umutsuzlandırıyor bu ülkenin geleceği karşısında...

  Karşı çıkmak ayrı şeydir, tartışmak ayrı şeydir, Alay etmek çok farklı bir şeydir ve basitliktir ucuzluktur.


  Son olarak Doğuyu, Güney Doğuyu dert eden arkadaş!
  Sen benim param yok çocuk mocuk yapmam de!

  2035'ten sonra BDP bu ülkede tek başına iktidar olduğunda artık çocuk yapacak gücün kalmayacak! Yapsan da artık çok geç olacak!

  Doğum oranları bu hızda devam ederse sen zannediyor musun Türkiye'de Türkler sürekli çoğunluk kalacak!
   
 4. tun@h@n

  [email protected]@n Doçent

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  830
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  18
  1-dünyada ki faize sömürüye dayalı finans sistemi sürerken işsizlik dolayısıyla yoksulluk sorunu asla çözülemez.

  2-asıl sorun orta sınıfın çocuğu yük olarak görmesi,kadınların kendileri kanıtlamak kocasının eline bakmamak!! adına çalışmaya mecbur hissetmesidir.

  3-dolayısıyla bu zenginlik fakirlik değil,yaşam kültürü meselesidir.
   
 5. by10ur

  by10ur Profesör

  Katılım:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.122
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  38
  Ülke nüfusu gereğinden fazla artarsa ve bu ülke üreten bir ülke değilse iş imkanları az ise nüfusun artması zenginlere fabrikatörlere yarayacaktır şuan ki Türkiye'nin ekonomik durumu bu durumdayken nüfusun 140 milyon olduğunu bir canlandırın asgari ücret 350 400 tl arasında olacaktır yeni bir fabrika 1000 tane işçi alıyorsa bugün o fabrika 1000 tane işçiyi rahat ya da zor bir şekilde buluyorsa kaynaklarımız yetersizken nüfusun artmasıyla o fabrika daha açılmadan 1 gün 2 gün önceden kapısında 2000,3000 tane vatandaş sıraya girecektir ve az paraya çalışmak için bir birleriyle yarışacaklar şartları beğenmeyen aç kalacaktır.

  Günümüzde Çin buna en iyi örnektir arkadaşlar şuan Çin'de çalışan işçiler için çalışma şartları memnuniyeti gibi bir anket yapılsa %90'nın dan fazlası memnun değildir kanaatimce, google da foxconn şirketi ile ilgili bir haber başlıklarını aratırsanız daha detaylı bilgilere ulaşırsınız sadece foxconn değil tabi büyük bir şirket olduğu için haberlerin bir kısmı yansıyor daha neler oluyor kim bilir şuan, bu habere olumlu ve mantıklı bakan arkadaşlardan John Steinbeck'in gazap üzümleri adlı eserini okumalarını rica ediyorum. Fikrimce bu romanı okuduktan sonra şu kelimeler ve cümleler üzerinde daha ayrıntılı düşüneceksiniz: nüfusun fazla olması, çalışma şartları, özgürlük, teknoloji,para,insan olmak.
   
 6. |SeYYaH|

  |SeYYaH| Rektör

  Katılım:
  12 Mart 2011
  Mesajlar:
  12.595
  Beğenileri:
  1.056
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  İstanbuL

  sevgili Elbruz46, bu satırlarına muhatap olan kim diye merak ettim, mesajlara baktım, fakirden başka talihli bulamadım! :)

  mesajım uzundu biraz ya, sanırım tamamını okuma lütfunda bulunmamışsınız gibi geldi bana.

  ağam ben hassaten bölge ismi vermedim, türk'ten kürt'ten bahsetmedim. genelleme yapmayı haksızlık bulurum çünkü.

  yazdıklarımı dikkatle okursanız, endişelerinizi paylaşmakla beraber, sizden ayrıldığımız nokta herkesi aynı sepete koyuyor olmanızdır.


  bununla beraber,


  bu türk-kürt farketmez her insan geçerlidir diye düşünüyorum.

  bir taraftan devleti ele geçirmek için karılarını çocuk fabrikasına döndüren malum zihniyet ile herbir çocuğuna çağın şartlarına uygun maddi gelecek hazırlayan, milli manevi değerlerle mücehhez, yaşadığı topluma artı değerler katan evlatlar yetiştirmeyi amaç edinenleri ayırmak lazım demek istiyorum. ve bu fikrimi her şartta savunmaya devam ederim.

  çok çocuk isteyen sayın başbakan doğan bu her çocuğa devlet olarak maddi manevi her türlü alt yapıyı sağlayacak, garanti altına alacak, ondan sonrada bu insanlardan çok çocuk isteyecek.

  kamyonlara doldurulup büyük şehirlere salınan başıboş kedi-köpek gibi muameleye tabi tutulan çocukların bu topluma çektirdiği acıları, verdiği zararları babasının cebinden karşılamıyor. faturası başkasına ödetilen siparişlere bu yüzden hakkı yok!
   
 7. LeчL-i รùĸùէ

  LeчL-i รùĸùէ Doçent

  Katılım:
  11 Haziran 2011
  Mesajlar:
  541
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  1-Hocam bende zaten tamamen çözülür demedim.Tam anlamıyla dedim ki bundan kastım şudur; Ekonomide tam istihdam dediğimiz bir durum vardır.Tam istihdam dediğimiz zaman hemen sıfır işsizlik gelir akla ama öyle değildir..Tam istihdam işgücü talebiyle işgücü arzının eşit olduğu bir durumdur ki bu durumda bile işsizlik vardır. Buna da terim olarak doğal işsizlik denir.İllaki işsizlik tamamen çözülemez ama en azından bir danimarka bir isviçre seviyesine indirgenebilir.
  2-Evet doğru orta sınıf çocuğu yük olarak olarak görüyor ama bunun sebebi kadınların kendilerini kanıtlamak olması değil.Tabiki bu da bir faktör ama pastanın büyük dilimi bu değil.Türkiye'de çalışan kadın sayısını göz önüne aldığımızda hele hiç değil! Ailemde ve çevremde buna bir sürü örnek var.Asıl sorun şu ki dar gelirli ve orta gelirli ailerin düşüncesi Sofraya bir tabak daha fazla konması mesele bu.Bu mesele çok su götürür vesselam. Adam zaten ayın 15 ini zor getiriyor niye 3 çocuk düşünsün ki? ( kendimden biliyorum)
  3-Her doğan rızkıyla gelir amenna... Amma velakin bu günümzde Kesinlikle zenginlik,fakirlik yani PARA meselesidir.Yaşam kültürü dediğiniz nedir? Yaşam kültürü deyince herşey girer bunun içine.Türk milletinin yaşam kültürü bellidir.Ya da yaşam kültüründen kastınız sadece kadınların kendilerini kanıtlamak zorunda olmaları mı? "Alçak yer yiğidi hor gösterir" demiş atalarımız.İmkanın varsa 3 çocukta yaparsın 5 çocukta ama imkan yoksa sen istediğin kadar çocuk yap onların ihtiyaçlarını karşılayamadıktan sonra neye yarar...
   
 8. Erdem-FB

  Erdem-FB Dekan

  Katılım:
  25 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  5.755
  Beğenileri:
  24
  Ödül Puanları:
  38
  Doğudan vergimi geliyordu. tam anlamıyla cahillik.
   
 9. cashpoint

  cashpoint Asistan

  Katılım:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  291
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Padişah ne derse odur. Karşı çıkan olursa tez kellesi vurulaa !
   
 10. GassipGirl

  GassipGirl Doçent

  Katılım:
  4 Ekim 2011
  Mesajlar:
  785
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  18
  yaa hakikaten asgari ücretle çalışan ve 3 cocugu olan adamın nesi olur ki vergi verecek..:)
  bakabilen ve geleceklerini garanti altına alabilen herkes yapsın tabi 3 cocuk
  önce milletvekilleri yapsın 11bin küsür maas alan onlar biz değiliz
  herkes yaparsa işsizlik % de kaç olur bilemem artık
   
 11. MasterFather

  MasterFather Profesör

  Katılım:
  10 Aralık 2006
  Mesajlar:
  4.308
  Beğenileri:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  3 çocuk yapın.Asgari ücretle bu çocuklara bakamayıp.sokağa salın.ülkede Gasp şiddet uyuşturucu organ mafyaları bu işten ekmek yesin.Yada çocuklarıma neden bakamıyorum diye cinnet geçirip.Hepsinin kafasını sıkıp intihar edin.Haberlerde izlenecek bir şey olsun maksat.
   


 12. arcansas

  arcansas Üyecik

  Katılım:
  7 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  78
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Saçma saçma konuşanlar var her aile 3 çocuk yaparsa ki doğuda 15 kardeş olan arkadaşım var ani nufüs patlaması demek ülke sınırları belli nufüs artarsa kişi başına düşen alan azalacağı için gerginlik başlar çatışmalar çıkar keza ülkede doğuyu biz besliyoruz onlarda makine gibi seri üretimdeler yakında 100 milyonu da aşarız 200 milyonu da aşarız ondan sonrada ekonomi sürünür sokaklar dilenci dolar al sana çağdaş Türkiye dibe vururuz önemli olan şimdi yeni bir nesil değil her aile çocuk yapacağına evlatlık edinse çocuk esirgeme kurumunda zavallı çocuklarımız ailesiz kalmaz başbakan bunu düşünsün madem dindar aradaki sevabın farkını hesaplasın amaçları farklı olduğu için böyle teşviklere kalkışıyorlar
   
 13. DarKeN

  DarKeN Profesör

  Katılım:
  5 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.046
  Beğenileri:
  25
  Ödül Puanları:
  48
  Sayın başbakan 3 çocuğun yeme,içme,bakım,eğitim,çocuklara iyi bir gelecek garantisi vs. ihtiyaçlarını sağlayabilirse neden olmasın herkes 3 değil 25 çocuk da yapar ancak çocuğuna iyi bir gelecek sağlayamayacak olan aileler bu tür önerileri dikkate almayın zira üzülen siz ve çocuklarınız olur, ser sefil olup hem siz hem dünyada getirdiğiniz o 3 çocuk aç kalırsınız. Ayağı yorgana göre uzatmak lazım
   
 14. cicilyoo

  cicilyoo Üyecik

  Katılım:
  28 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  17
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  başbakan ilk önce kendi yapsın 5 cocuk:D
   
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş