türk telekom hız sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Emir0909

Üyecik
normalde adsl 16 mbps kadar ancak ben bu internet hızını alıyorum tt yi arayınca eviniz baz istasyonundan uzak olduğu için ancak bu kadar verebiliyoruz dediler nasıl yükseltebilirim önerileriniz nelerdir
Ekran Görüntüsü (22).png

AMC

Profesör
Baz istasyonu ne alaka bro santraldir o baz olsa duramazsın.

Emir0909

Üyecik
burda vdsl hattı olduğunu zannetmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

aydın didimde yaşıyorum

PARAzitCELL

Dekan

PARAzitCELL

Dekan
Bu hız kesin hız değildir, o adreste verilen internet tarifeleri baz alınıyor, yani en yüksek hız değildir ama bir fikir vermesi açısından dikkate değer. İlk yapmanız gereken taahhüt yoksa derhal tırt telekomdan hemen kaçmak ve netspeed ya da türknet gibi daha kaliteli hizmet veren taahütsüz sınırsız ve daha ucuz servislere yönelmek.

Emir0909

Üyecik
karşıda 1370 sokak var orası 35 mbps bizim bina 5 mbps çok saçma
Mesaj otomatik birleştirildi:

binaya gelen kablo çok etkilermi

PARAzitCELL

Dekan

Belki sizinki de öyledir ama tırt telekom kayıtlara düşük göstermiştir! Eğer kablolarınız bina içi yeterli ise... ama zaten o kadar ahım şahım bir hız olmadığı için en basit kablo bile olur kanısındayım.

Emir0909

Üyecik
türk telekomu aradığımda da satralden uzaksınız diye bu hızı size verebiliyoruz diyor taahhüt 2021 de bitiyor

PARAzitCELL

Dekan
türk telekomu aradığımda da satralden uzaksınız diye bu hızı size verebiliyoruz diyor taahhüt 2021 de bitiyor
etrafındaki en yakın binaların, dairelerin hızlarını bir sorgula bakalım, yalan söyler tırt telekom genel hastalıktır onlarda... Hakkını aramayı bilecen. Bazı firmalar taahüt cezasını ödüyor, netspeed de ödüyordu sanırsam, aç telefon konuş bir derim ben.

PARAzitCELL

Dekan
bu sokaktaki herkes 5mbps aşağı sokakdada 4 mbps
Karşı ev nasıl 35 oluyor o zaman? O farklı bir sokakta mı?

Bana tırt telekom 16 mbps demişti telefonda sorduğumda ama netspeed ve türk net bağlandıktan sonra değerlerinize bakarız öyle yükseltiriz demişlerdi. netspeed bağlandıktan sonra hızı 75 mbps 'e kadar verebiliriz dedi sonra ama ben 75 mbps almıyorum, şu anki hızım yeterli...

stat counter