Tivibu Siyah Ekran sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ben TC numaramı yazarak üye oldum.. niye istiyorlar TC yi onu da anlamış değilim. ne gibi kötü sonuçlar doğurabilir bu peki?
Kötü sonuç demeyelimde DigiTürk'ün amacını söyleyeyim.. TC kimlik nonuzu elde ettikten sonra o kişinin bütün kişisel bilgilerine ulaşıp o kişinin çulsuzmu yoksa çullumu olduğunu kontrol edecekler.. O kişi eğer çulsuzsa sorun yok ama bide çulluysa o kişinin karşısına çeşitli kampanyalarla çıkacaklar telefon yoluyla email yoluyla yalvaracaklar yakaracaklar...:D Ama orta seviye bi gelirin varsa korkma yanii..

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
64 bit Windows 7 sistemi yüklü Tivibu kullanıcılarına tavsiyem; eğer Tivibu sorunsuz çalışıyorsa sık sık Sistem Geri Yükleme noktası oluşturun. Aksi halde sorunun çözümü şimdilik format.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
64 bit Windows 7 sistemi yüklü Tivibu kullanıcılarına tavsiyem; eğer Tivibu sorunsuz çalışıyorsa sık sık Sistem Geri Yükleme noktası oluşturun. Aksi halde sorunun çözümü şimdilik format.

Ve bu malesef silverlighttan kaynaklanıyor. Silverlight güncellemesi yüklendiği anda bi çakışma mı oluyor ne oluyor silverlight ile çalışan program çalışmaz oluyor.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Suskunların sesi olmuşum ya :D
Ben kapattırdım tivibu web'i tivibu ev aldım :D 2 ay bedava 9 tl :)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ve bu malesef silverlighttan kaynaklanıyor. Silverlight güncellemesi yüklendiği anda bi çakışma mı oluyor ne oluyor silverlight ile çalışan program çalışmaz oluyor.
Silverlight düzgün çalışıyorken sizde başka silverlight güncellemesi almayın... Tabii güncellemeleri manuele alacaksınız...

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yaaptık işte o hatayı hem de iki kere şimdi format atmamak için kıvranıyoruz.

imampower11

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TTnet 'i arayıp sorunu anlatın ve silverlight i bence şikayet edin çoğu w7 kullanıcısı aynı sorunu yaşıyor her forumda boyle bır suru konu mevcut herkes sıkayetcı olsa Yapabılırler ama ozellestırmeden sonra Ne hızmet kaldı ne altyapı zaten dandık bı altyapıları vardı ıyılestırme dıye ıcıne ettiler.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
TTnet 'i arayıp sorunu anlatın ve silverlight i bence şikayet edin çoğu w7 kullanıcısı aynı sorunu yaşıyor her forumda boyle bır suru konu mevcut herkes sıkayetcı olsa Yapabılırler ama ozellestırmeden sonra Ne hızmet kaldı ne altyapı zaten dandık bı altyapıları vardı ıyılestırme dıye ıcıne ettiler.

İyi de burası zaten TTnet özel kategori değil mi? TTnet burayı da izliyor. Ben zaman zaman görüyorum kullanıcılara sorununuz hakkında sizinle iletişime geçiyoruz diye yazdıklarını. Ben mi yanlış hatırlıyorum? Bence bu durumun bal gibi de farkındalar da içinden nasıl çıkacaklarını bilmiyorlar.

imampower11

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zaten onu dıyorum ya izliyolar sadece yaptıkları bişey yok Herkes arasa baskı işe yarayabılır bızım mahallede ınternette ımza toplayıp kabloları değiştirmiştik TTnet in Baskıyı kaldırcagını sanmam dıcemde zaten hergun kufur yıyorlar :D

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çok yüzsüzler ya. Bilgisiz işe yaramazın birini oturtmuşlar tivibu tarafına da format attıraak bilgisayara illa. Kardeşiiiim programı siz yazıyorsunuz. Formatsız çözümünüz yok mu? Bi program için format mı atacaz illa adamı dellendiriyorsunuz. Hizmeti satın ne alâ para cukkaya. Zam da yaptınız. Ama iş hizmete gelince teknik desteğe gelince umursamıyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu laaaa....

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
daha öncede yazdığım gibi tüm silverlight programları sorunlu hale geliyor. ben bizzat digiturk web tv de maçı kaçırdım bu yüzden ve sorunu çözmek için destek ekiplerine ulaştım. karşıma çıkan kişinin windows bilgisi benden daha zayıf. kendi sistemlerinin silverlight ile çalıştığından bile haberi yok düşünün. bilgisayarımı teknik servise götürmemi istiyorlar falan.. yani sorunu onların çözeceğini hiç tahmin etmiyorum.biraz daha bilgilileri ise "bizim programımızla ilgili bi sıkıntı yok. sorun silverlight tan kaynaklanıyo" diyip çıkıyorlar işin içinden. silverlight ' a ulaşabileceğimiz neresi var arkadaşlar ben microsoft'un sitesinden bulamadım. konuyu direk onlara yazmamız gerekiyor bence.

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim silverlight tekrar bozuldu. Sistemi geri alarak düzelttim. İlk denediğim şey font yüklemek oldu ve tekrar bozuldu.. bendeki sorun font yükleyince ortaya çıkıyor bilginiz olsun.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bildiğimiz windows fontu yükledin sanırım. Biraz daha bilgi verebilir misin? Hangi fontları yükledin? bunları elle mi yükledin yoksa program vasıtasıyla mı?

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dün Türk Lirası için simgemiz seçilince altgr+t tuşu ile simgeyi yazabilmek için http://www.tcmb.gov.tr/yeni/iletisimgm/TLSimge/kurulum.html adresinden bilgisayarıma bu eklentiyi kurdum. Bu eklenti ile farkettim ki bilgisayarıma bi font yüklenmiş. daha sonra tivibunun bozulduğunu görünce sistem geri yükleme yaptım. baktım tivibu sorunsuz çalışıyor. hemen elimde bulunan web tasarım için kullandığım fontlardan bazılarını yükledim. yükler yüklemez tivibuyu tekrar çalıştırdım ve tahmin ettiğm sonuç. ne alaka bilmiyorum ama herhangi bi font yükleyince silverlight bozuluyor. işin kötü tarafı fontlar benim için çok önemli dediğim gibi web tasarımla uğraşıyorum. o yüzden fontlar olmadan da zor. iki arada bi derede kaldım. ya x64 den vazgeçiçem ya da sorunu çözmem lazım.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben inat ettim formatsız çözeceğim. sistem geri yükleme de olmaz bu saatten sonra. 2 hafta oldu bile... Araştırıyoruz bakalım.

tttddd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorunu yaşıyordum aşağıdaki talimatları sırasıyla uyguladım sorun çözüldü:
1. İnternet explorere ve diğer web browserlarını kapat.2. Uninstall Microsoft Sliverlight Control Panel > Uninstall a program > Microsoft Silverlight > Uninstall.
3. C:\Users\username\AppData\LocalLow\Microsoft delete the Silverlight folder. (BURASI İŞİN PÜF NOKTASI)

Note,Şayet AppData folder görmiyorsanız , show hidden files.
4. Reinstall Silverlight. (Bu tuştan faydalanarak yüklemeyi yapın)
5.Tivibu tekrar emrinizde (interneT ve program olarak denendi ve başarılı sonuç)

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Aynı sorunu yaşıyordum aşağıdaki talimatları sırasıyla uyguladım sorun çözüldü:
1. İnternet explorere ve diğer web browserlarını kapat.2. Uninstall Microsoft Sliverlight Control Panel > Uninstall a program > Microsoft Silverlight > Uninstall.
3. C:\Users\username\AppData\LocalLow\Microsoft delete the Silverlight folder. (BURASI İŞİN PÜF NOKTASI)

Note,Şayet AppData folder görmiyorsanız , show hidden files.
4. Reinstall Silverlight. (Bu tuştan faydalanarak yüklemeyi yapın)
5.Tivibu tekrar emrinizde (interneT ve program olarak denendi ve başarılı sonuç)

Eyvallah deneyeceğim şimdi bunu da aklıma takılan birşey var. Google'da silverlight test yazıyorum ve tivibu çalışmadığı halde silverlight gerektiren bütün uyglamalar ekranda başarılı bir şekilde çalışıyor. Ama tivibu çalışmıyor malesef. Hatta microsoftun silverlight için yayınladığı Fixit uygulamasını çalıştırarak bile denedim. Bu işe yarar inşallah.

--- Mesaj Güncellendi ---

Eyvallah kardeşim bu oldu hatta Silverlight kalktıktan sonra dediğin klasörde de vardı Local\Microsoft klasöründe de "Silverlight klasörü" vardı. İkisini de sildim tivibu kontrol ettim ve çalıştı. Teşekkürler. Bunu konu sahibi çözüldü olarak işaretlerse ve ilk mesaja da alıntı yaparsa güzel olur. Aynı sorunu yaşayan çok kişi var.

İpucu: Bir de AppData klasörüne kısa yoldan gitmek isteyenler çalıştıra %appdata% yazarlarsa AppData\Roaming klasörüne kolayca ulaşırlar.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Biryerlerde mutlaka iz kalmıştır. Mesela ben Revo ile siliyorum. Sonra da zorlu kaldırda program ismine yine silverlight yazarak çıkan sonuçları bir daha siliyorum (kalıntı olabiliyor). Buna rağmen tttddd'nin dediği klasörlerde yani AppData içinde yine silverlight klasörleri kalmış ve bende bu yüzden olmuyormuş. sildim oldu ve çalışıyor. Sen belki de tivibuyu kaldırmadan denemiş olabilirsin diye düşünüyorum.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yazılımcı arkadaşlar bilirler aslında bildiğim kadarıyla yapısı itibariyle tivibu player basit bir program yanlız onunla entegre çalışan Silverlight programı pc de çakıştığı programlar olabilir aslında konuyu Microsoft Türkiye ile görüşmek onlarında fikirlerini almak lazım..

tttddd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun çözümünü yabancı bir siteden buldum. Aynı sorun orada da internet Tv yayını yapan bir sitede olmuş ve sonuç olarak bu çözüm üretilmiş. Sıkıntı biraz da Silverligth ta zannediyorum. Ancak biz biraz çabalayarak bir çözüm üretebilirken TTNET görevlilerinin hiçbir çözüm üretmemesi; hatta bu sorunu sadece siz yaşıyormuşsunuz gibi hissettirmeleri işin acı tarafı... TTNET in Mİcrosoft ile irtabat kurarak çıkabilecek sorunlar ve çözümlerini müşterilerine hemen aktarması lazım. Marifet ay sonunda faturayı forwardlamak değil...

--- Mesaj Güncellendi ---

SAyın Tuğrulçağrı işlemleri adım adım yaparsanız yüklemeyi de cevapta yer micorsoft sayfasından gerçekleştirirseniz sorununuzun çözüleceğini ümit ediyorum...

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen işlemleri adım adım yaptım sorun çözülmedi.. sistem geri yükleyerek düzelttim. daha sonra font yüklemesi yaparak silverlight ı gene bozdum. bu sefer your uninstaller ile kaldırdım silverlight ı . appdata daki dosyaları da sildim. verdiğin adresten yükledim tekrar silverlight ı fakat sorun malesef gene çözülmedi. tivibu bi yana hotmail de mail bile gönderemiyorum silverlight bozulunca.

[MENTION=250446]tttddd[/MENTION] , @aslanpayi

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazılımcı arkadaşlar bilirler aslında bildiğim kadarıyla yapısı itibariyle tivibu player basit bir program yanlız onunla entegre çalışan Silverlight programı pc de çakıştığı programlar olabilir aslında konuyu Microsoft Türkiye ile görüşmek onlarında fikirlerini almak lazım..

konuyu bi şekilde Microsoft yetkililerine iletmek gerekiyor. sorun tivibu ile ilgili değil ama tivibu yetkililerinin bu sorunla bizzat ilgilenmeleri gerekiyor diye düşünüyoruz biz doğal olarak. ben tivibu cep te de sorun yaşadığım için bu aralar her gün konuşuyorum teknik ekipleriyle. bu sorunu da gündeme getirdim ama ilk defa benden duyduklarını söylediler. sözde bu konuyu microsoft a bildireceklerini söylediler. bakalım sonuç ne olacak.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
konuyu bi şekilde Microsoft yetkililerine iletmek gerekiyor. sorun tivibu ile ilgili değil ama tivibu yetkililerinin bu sorunla bizzat ilgilenmeleri gerekiyor diye düşünüyoruz biz doğal olarak. ben tivibu cep te de sorun yaşadığım için bu aralar her gün konuşuyorum teknik ekipleriyle. bu sorunu da gündeme getirdim ama ilk defa benden duyduklarını söylediler. sözde bu konuyu microsoft a bildireceklerini söylediler. bakalım sonuç ne olacak.

kesinlikle sonuc itibariyle bu hizmeti TTNET veriyorsa onlarda mutalaka Microsoft ile bu sorunu çözüme kavuşturmalı..

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hiçbirşey de yapacaklarını sanmıyorum bu durumu kaç kere söyledim onlara sayısını ben bilmiyorum. Benim gibi kaç kişi daha söylemiştir belli bile değil. Ve daha şimdi yeni duyduklarını söylüyorlar. Külliyen yalan dolan. Başka birşey değil.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşlar sorunu Microsoft Türkiye ye bildirdim bakalım 1 iş günü içerisinde dönüş yapacaklar... Gelen e postayı burda yayınlarım...

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hakakten silverlight'tan kaynaklanıyorsa ve bunu çözemezlerse yuh yani ki bendeki durum silverlight'tan kaynaklanıyormuş.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Microsoft Türkiyeye bu konunun linkinide göndermiştim... Gelen cevap şöyle...

2012030617h2545.png

imampower11

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam Format atınca düzelmesi girdilerin kaldıgının gostergesıdır tamamen temızleyıp tekrar kurarsanız sorun olmaz bence sız Deep freze yukleyın en son calısan ayarlarla sorun yaşamazsınız Diye düşünüyorum denediniz mi ?