telif hakkı olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
merhabalar,

bir kitaptan (kitabın en son kısmında verilmiş bir örnekten) alacağım şablon bir web sayfasının kodlarını genişleterek, değiştirerek , ve kendime göre düzenleyerek elde edeceğim yeni versiyonunda o kitabın yazarına ait bir telif hakkı olur mu?

teşekkürler.

iyi çalışmalar

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
İçindeki verileri değiştirdikten sonra telif ile ilgili bir sorun yaşayacağını zannetmiyorum.
Fakat kalıp aynı şekilde kalırsa sorun olabilir.
Elde ettiğiniz şablonu nerede ne için kullanacaksın?

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
İçindeki verileri değiştirdikten sonra telif ile ilgili bir sorun yaşayacağını zannetmiyorum.
Fakat kalıp aynı şekilde kalırsa sorun olabilir.
Elde ettiğiniz şablonu nerede ne için kullanacaksın?

selam,

kendime ait bir websitesi oluşturacağım.
kalıptan ne kastettiniz onu tam anlamadım. yani css kodları dahil bi çok değişiklik yapacağım. zaten alacağım örnek bir şablon niteliğinde o yüzden bir veri yok denebilir. (makale vs yok içinde , telif hakkı konusu olabileceğini düşündüğüm tek şey: tasarım (yani markupların dizaynı)) ama dediğim gibi bi çok değişiklik yapacağım ben üzerinde. zaten öyle olmadan yaparsam bana ait bi katkı olmayacağını düşünür ve çok pasif kalmış olurdum (ddizayn için söyledim , sayfanın içeriği zaten %100 bana ait olacak (orası ayrı) ama dizayn -tasarım konusunda emin olamadım markupların yerleşimi felan..).

buradaki temel problemim henüz aklıma çok hoş bir tasarım gelmiyor açıkçası...

Son düzenleme:

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
şimdi o kitaplar zaten örnek ve üzerinden gitmeniz için yazılıyo. yani ordaki kodu isterseniz birebir bile kopyalasanız sonuçta bilgi kullanmış oluyorsunuz.
siz o kitaptaki bilgileri bi kitap ya da internette bi makalede böyle böyle yapın diye ders niteliğinde bi eser yazarsanız o zaman telife girer.