Telefona Gelen Garip Şeyler

Bu konuyu okuyanlar

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Arkadaşlar bugün telefonuma Turkcell den mesaj geldi.Google Play den 10 TL ücretsiz falan diye şuraya mesaj atın dedi 2255 e GOOGLEPLAY yazıp yolladım sonra gelen kutuma baktım 5528 DCB_ASSOCIATION***** gibi uzun garip yollamadığım bir mesaj var korkuyorum neler oluyor ?

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Arkadaşlar bugün telefonuma Turkcell den mesaj geldi.Google Play den 10 TL ücretsiz falan diye şuraya mesaj atın dedi 2255 e GOOGLEPLAY yazıp yolladım sonra gelen kutuma baktım 5528 DCB_ASSOCIATION***** gibi uzun garip yollamadığım bir mesaj var korkuyorum neler oluyor ?

Herhangi bir uygulamanın "Mesajlar" uygulamasına erişimine izin verdin mi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

https://www.tech-worm.com/telefona-gelen-dcb_association-kodlu-mesaj-nedir/

Son düzenleme:

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934

Mesajın turkcellden geldiğine emin misin? belki hatalı formattan dolayı saçma bir gösterim olabilir. MHZ arayarak tarafına böyle bir kampanya sunulup sunulmadığını öğrenebilirsin.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Ücretsizmiş, şuymuş, buymuş... Pek güvenilir mesajlar olmazlar genelde ve tekin değillerdir. Şahsen bu tür mesajları gördüğümde okumadan silerim.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
TURKCELL adında bir yerden SMS geliyorsa ve 2255 gibi bir yere SMS at diyorsa muhtemelen sorun olmaz. Bence işlemin gerçekleşmemiş. MH'ni aramanı öneririm.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Durum problem değil. Yaptığın kayıtta gönderilen bu otomatik sms ile Turkcell ve GP eşleşiyor. Bir tür şifreleme yolluyor Google Play. Korkma 10 TL paranı harca :)

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Dead google play kendi güvenlik smsi atıyor dikkate alma

ÖZGÖR ERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba bir Turkcell Yöneticisi olarak açtığın konu dikkatimi çekti. Öncelikle panik yapacağın bir sorun söz konusu değil ilk olarak 20TL kazandığın ödül vb için gelen mesaj kodunu gerekli yere gönderdiğin zaman arka fonda çalışan google play store mesajı otomatik olarak teyit amaçlı gönderiyor telefonuna herhangi bir 3.kişinin müdahele edebileceği sorun değil :) , nacizane tavsiyem her daim CC kanalı ile irtibatta olman ( CC callcenter müşteri hizmetleri ) . Herşey gönlünce olsun iyi günler dilerim.

Son mesajlar