Sizce Hangisini Almalıyım? Iphone7 vs 7+ vs 8

Fiyat kullanım süresi performans göz önüne alındığında hangisi daha idealdir?

• Kullanılan toplam oy
    15

Bu konuyu okuyanlar

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Merhaba arkadaşlar, suan android bir cihaz kullanıyorum.Iphone a geçmek istiyorum. 3 model arasında kaldım. Öncelikle 7'nin boyutu küçük olması beni cezbediyor ama 7+ sında kamerası daha iyi. Iphone 7 2gb ram 7+ 3 gb ram e sahip sizce bu günlük kullanımda ve kullanım süresinde etkili olur mu? Uzun yıllar kullanmak istiyorum. Ya da 8 mi alayım fiyat farkına değer mi a11 işlemcisi vs. Bütçe konusunda 7 yi rahat alırım 7+ biraz zorlarsam 8 fiyatını bilmiyorum ama onuda zorlarsam alırım.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Para sıkıntın yoksa İphone X alman daha doğru olur eğer varsa iphone nu unut gitsin çok sıkıntı çektirebilir onun yerine S8 plus V30 veya One Plus 5 8 gb ram lık versiyonunu öneririm

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ben olsam 7+ alırdım.Şahsen ben kullanıyorum çok iyi telefon.

Şuan fiyat performans olarak (kamera vs.) ben de onu düşünüyorum ama bi kaç ay sonra 2 yıllık olacak model aldığım zaman 3-4 yıl götürsün istiyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
Para sıkıntın yoksa İphone X alman daha doğru olur eğer varsa iphone nu unut gitsin çok sıkıntı çektirebilir onun yerine S8 plus V30 veya One Plus 5 8 gb ram lık versiyonunu öneririm
X in fiyatı ne kadar olur bilmiyorum ama zorlar bütçemi. Bu zamana dek android kullandım bir de şu stabilize dedikleri iphone denemek istiyorum :)

Reaksiyon puanı
64
En mantıklısı 7 Plus. 7 ye kadar çıkabiliyor isen 7 Plus almalısın. Aradaki fiyat farkına 8 alınmaz. Şimdi gelelim Iphone dışındaki alternatiflere. O kadar parayı Iphone vermek yerine OP5, veya v30 alınabilir ve büyük bir miktar cebinizde kalır. Daha kuvvetli bir cihaz içinde kesinlikle S8 Plus. Iphone dan geri kalır hiçbir yanı yok. Ben aldım ve 2 aydır deneyimliyorum efsane cihaz. İndirimde iken iyi bir tercih.

Samsung Galaxy S8 Plus (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı

Tabi ki karar sizin. Iphone deneyimlemek istiyorum demişsiniz saygı duyarım ama Iphone 6 S kullanan annem var. Telefonu elime alınca labirentte gibi hissediyorum. Umarım alacağınız cihazı güle güle kullanırsınız.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bir 5S kullanıcısı olarak konuşuyorum. Ben bu telefonu alırken özelliklerine hiç bakmadım. Ama şu var ki ben bu telefonu araştırırken şunu kafamda bulundurdum. Ben spor yapan biriyim. Bugünlerde piyasadaki akıllı telefonların çoğu "cep telefonu" değil, "çanta telefonu" çünkü bu telefonların hiçbirisi cebe sığmaz. Ben telefonumun hem taşınabilir, hem de cepte beni rahatsız etmeyecek bir boyutta olmasını tercih ederim. Ayriyeten pil ömrü de önemli. Çok fotoğraf çekinen biri değilim. Dolayısıyla kamerası iyi mi diye millete soruyorum o kadar cahilim kendi telefonumda bile. Ama olması gereken de bu. Kendi ihtiyaçlarını en iyi sen biliyorsun. İhtiyaçlarına uyan, uygun fiyatlı bir telefonu bul, al. Burada sana bir kişinin yön vermesine izin verirsen işin içinden daha da çıkamazsın :)
Iphone 7 2gb ram 7+ 3 gb ram e sahip sizce bu günlük kullanımda ve kullanım süresinde etkili olur mu? Uzun yıllar kullanmak istiyorum. Ya da 8 mi alayım fiyat farkına değer mi a11 işlemcisi vs.
Günlük kullanımdan kastın internete girmek, konuşmak, mesajlaşma, internet uygulamaları kullanmak ise her akıllı telefon buna yeter. Gidip en son modeli almana, yada bu kadar özelliklere takılmana gerek yok bunun için :D Ama misal fotoğraf çekinen biriysen kamerası iyi çeken bir telefon düşünebilirsin. Aşırı açılmanı tavsiye etmem, değer kaybettimi birden kaybeder bu illetler :D Kısaca ihtiyacın olan şeyler cihazda var mı diye bak.

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bir 5S kullanıcısı olarak konuşuyorum. Ben bu telefonu alırken özelliklerine hiç bakmadım. Ama şu var ki ben bu telefonu araştırırken şunu kafamda bulundurdum. Ben spor yapan biriyim. Bugünlerde piyasadaki akıllı telefonların çoğu "cep telefonu" değil, "çanta telefonu" çünkü bu telefonların hiçbirisi cebe sığmaz. Ben telefonumun hem taşınabilir, hem de cepte beni rahatsız etmeyecek bir boyutta olmasını tercih ederim. Ayriyeten pil ömrü de önemli. Çok fotoğraf çekinen biri değilim. Dolayısıyla kamerası iyi mi diye millete soruyorum o kadar cahilim kendi telefonumda bile. Ama olması gereken de bu. Kendi ihtiyaçlarını en iyi sen biliyorsun. İhtiyaçlarına uyan, uygun fiyatlı bir telefonu bul, al. Burada sana bir kişinin yön vermesine izin verirsen işin içinden daha da çıkamazsın :)

Günlük kullanımdan kastın internete girmek, konuşmak, mesajlaşma, internet uygulamaları kullanmak ise her akıllı telefon buna yeter. Gidip en son modeli almana, yada bu kadar özelliklere takılmana gerek yok bunun için :D Ama misal fotoğraf çekinen biriysen kamerası iyi çeken bir telefon düşünebilirsin. Aşırı açılmanı tavsiye etmem, değer kaybettimi birden kaybeder bu illetler :D Kısaca ihtiyacın olan şeyler cihazda var mı diye bak.
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.Dediklerine katılıyorum elbette ama bende senden farklı değilim bir telefon alırken bakarım daha sonrasında şu model çıkmış özellikleri nedir fiyatı nedir pek takip etmem.Burda sormamda ki amaç kullananların ve bilgi sahibi olanların görüşünü almak.Evet bende küçük boyutlu olması taraftarıyım fakat boyutuna rağmen 7 plus daha tatminkar özellikleri bakımından.Fazla açılma demişssin fakat aldığımda 3- 4 yıl kullanmak istiyorum bu nedenle daha kaliteli bir model almak istiyorum gerek özellikleri gerek kasa yapısı işletim sistemi falan.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.Dediklerine katılıyorum elbette ama bende senden farklı değilim bir telefon alırken bakarım daha sonrasında şu model çıkmış özellikleri nedir fiyatı nedir pek takip etmem.Burda sormamda ki amaç kullananların ve bilgi sahibi olanların görüşünü almak.Evet bende küçük boyutlu olması taraftarıyım fakat boyutuna rağmen 7 plus daha tatminkar özellikleri bakımından.Fazla açılma demişssin fakat aldığımda 3- 4 yıl kullanmak istiyorum bu nedenle daha kaliteli bir model almak istiyorum gerek özellikleri gerek kasa yapısı işletim sistemi falan.
Şu an gördüğüm kadarıyla piyasadaki en sağlam telefon modeline sahibim :D iPhone 5 serisinden sonra sağlamlık açısından baya bozdu gelen şikayet sayısına bakılırsa. Başka sağlam telefon bakıyorsan Huawei baya sağlam telefonlar üretiyor gördüğüm kadarıyla. Tabi ne kadar gittiği biraz da senin kullanımına bağlı :)

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
En mantıklısı 7 Plus. 7 ye kadar çıkabiliyor isen 7 Plus almalısın. Aradaki fiyat farkına 8 alınmaz. Şimdi gelelim Iphone dışındaki alternatiflere. O kadar parayı Iphone vermek yerine OP5, veya v30 alınabilir ve büyük bir miktar cebinizde kalır. Daha kuvvetli bir cihaz içinde kesinlikle S8 Plus. Iphone dan geri kalır hiçbir yanı yok. Ben aldım ve 2 aydır deneyimliyorum efsane cihaz. İndirimde iken iyi bir tercih.

Samsung Galaxy S8 Plus (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı

Tabi ki karar sizin. Iphone deneyimlemek istiyorum demişsiniz saygı duyarım ama Iphone 6 S kullanan annem var. Telefonu elime alınca labirentte gibi hissediyorum. Umarım alacağınız cihazı güle güle kullanırsınız.

Tavsiyen için teşekkürler dostum. Alternatif olarak daha uygun ve iphonedan aşağı kalmayan android cihazlar mevcut bende farkındayım ama dediğim gibi hem farklılık olması açısından hem de android cihazların daha çabuk yorulduğunu düşündüğümden bunu tercih ediyorum.iyi dileklerin için sağol fakat şu labirent olayını anlayamadım :)
Şu an gördüğüm kadarıyla piyasadaki en sağlam telefon modeline sahibim :D iPhone 5 serisinden sonra sağlamlık açısından baya bozdu gelen şikayet sayısına bakılırsa. Başka sağlam telefon bakıyorsan Huawei baya sağlam telefonlar üretiyor gördüğüm kadarıyla. Tabi ne kadar gittiği biraz da senin kullanımına bağlı :)
Evet ama kullanım süresi olarak fiziksel değil de sistemi kastetmiştim yoksa benim telefonlarım görsel olarak gıcır gıcırdır daima:D

Reaksiyon puanı
64
Tavsiyen için teşekkürler dostum. Alternatif olarak daha uygun ve iphonedan aşağı kalmayan android cihazlar mevcut bende farkındayım ama dediğim gibi hem farklılık olması açısından hem de android cihazların daha çabuk yorulduğunu düşündüğümden bunu tercih ediyorum.iyi dileklerin için sağol fakat şu labirent olayını anlayamadım :)

Evet ama kullanım süresi olarak fiziksel değil de sistemi kastetmiştim yoksa benim telefonlarım görsel olarak gıcır gıcırdır daima:D
bildirim paneli ile istediğin ayara çabuk ulaşma, uygulama menüsü ve birçok özellieştirilebilir şey IOS ta default olarak sabit kalıyor. Androide çok alışkın birisi olarak IOS çok zor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir kaç soruyu cevaplaman gerekiyor.

4K 60 FPS video çeker misin?( Çok ciddi yer sorunun olabilir )

Çektiğin videoları işler misin? Şuan gördüğüm optimizasyon dolayısı ile sanırım 7 Plus daha hızlı veya eşit gibi işliyor ileride 8 geçer herhalde (7 Plus da gayet hızlı işler )

Bokeh efekti ne kadar önemli?

Arka kamera düşük ışık performansı ne kadar önemli ?

Batarya ne kadar önemli?

Şarj süresi ne kadar önemli?

Ekran boyutu ne olmalı?

Android almayı düşünür müsün?

iPhone 7 çöp düşünme

Android iOS kadar stabil olamaz YALAN 14 aydır S7 kullanıyorum performans sıkıntım yok

Reaksiyon puanı
64

Çektiğin videoları işler misin? Şuan gördüğüm optimizasyon dolayısı ile sanırım 7 Plus daha hızlı veya eşit gibi işliyor ileride 8 geçer herhalde (7 Plus da gayet hızlı işler )

Batarya ne kadar önemli?

Ekran boyutu ne olmalı?

Bir kere 4k 60 FPS çok gerekli değil. Hafızanın çok büyük bir kısmını galearine ayıracaksın ve cihazda SD kart girişi yok :D . Bokeh efektini S8 Plus tek kamera ile çift kamera kadar sağlıklı ve doğal olmasada yazılım ile güzel bir şekilde yapıyor. Arka kamera düşük ışıkta harika fotoğraflar çekiyor ancak telefonu o çekim sesi gelene kadar sabit ve hareketsiz tutman lazım. Batarya konusunda Ekstra hızlı şarj adaptörü vermek çok büyük bir eksi. Ekran boyutunda ben susim çerçeveler konuşsun. Son olarak da IOS stabil diye alanlar Android de öyle berbat falan değil. Cihazın donanımına göre değişken bir durum bu. Şuanki yazılımımdan memnunun. Sanki sorular bana gelmiş gibi atladım ama yeni Samsung Amiral gemilerinde Amiral gemisi değil Uzay gemisi yaptı. Yeni Samsung aynı Samsung değil.

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

Batarya ne kadar önemli?

Ekran boyutu ne olmalı?

iPhone 7 çöp düşünme

Android iOS kadar stabil olamaz YALAN 14 aydır S7 kullanıyorum performans sıkıntım yok

1.Öyle çok fazla video çekmem fhd yeter ki 4k 60 fps 4k 30 fps hiç fark etmez
2.Görüntü işlerim ufak tefek dokunuşlar falan yaparım.
3.Bokeh efekti içinse artık 1 yıl sonra her telefon bunu yapacak seviyede olacağından varsın olsun ihtiyaç duyabilirim.
4.Düşük ışık performansı aşırı derece önemli değil.Fotoğrafları anı maiyetinde çekerim
5.Telefonu elinden düşmeyen birisi değilim şarj konusunda çok fazla sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum
6.Ekran boyutu çok ta önemli değil 7 ekranı da yeterli 7 plus ta
7.Android ihtimali %20 ios%80

bi android cihazı 3-4 yıl kullanabileceğimi düşünmüyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
1.Öyle çok fazla video çekmem fhd yeter ki 4k 60 fps 4k 30 fps hiç fark etmez
2.Görüntü işlerim ufak tefek dokunuşlar falan yaparım.
3.Bokeh efekti içinse artık 1 yıl sonra her telefon bunu yapacak seviyede olacağından varsın olsun ihtiyaç duyabilirim.
4.Düşük ışık performansı aşırı derece önemli değil.Fotoğrafları anı maiyetinde çekerim
5.Telefonu elinden düşmeyen birisi değilim şarj konusunda çok fazla sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum
6.Ekran boyutu çok ta önemli değil 7 ekranı da yeterli 7 plus ta
7.Android ihtimali %20 ios%80

bi android cihazı 3-4 yıl kullanabileceğimi düşünmüyorum
7 Plus al. Android düşünürüm dersen kesinlikle U11 veya S8 Plus

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 Plus 3 4 yıl atar mı beni yukarıdaki cevaplarımi goz önünde bulundursak hocam
Hakkı alkan 8 Plus incelemesinde iOS 11 ile 7 Plus'un dahi yavaşladığını hissettim diyor.
U11 veya S8 Plus al geç bence 7 Plus konusunda bir şey diyemem götürür mü götürmez mi konusunu Apple'ın planlı eskitme yaptığı konusunda bugün tekrardan emin oldum.
S8 Plus'da U11 de 3-4 sene götürür. İlla iOS dersen 7 Plus'da 3-4 sene götürür çok güncelleme yapmamak şartıyla
Neden bunu diyorum çünkü iPhone 7 3D touchda iOS 11'de kasıyormuş SDN'den emin çıtak diyor bunu

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Apple'ın planlı eskitme yaptığı konusunda bugün tekrardan emin oldum.
Yapmayan firma ismi ver ? :D
S8 Plus'da U11 de 3-4 sene götürür. İlla iOS dersen 7 Plus'da 3-4 sene götürür çok güncelleme yapmamak şartıyla
Güncellemeleri güvenlik için yapmamız lazım aslında ama dediğin gibi her yeni sürümde biraz daha yavaşlatıyorlar. Bu sadece iPhone'lar için değil, eğer kullanılamaz derecede yavaşlatmasaydı güncellemeler kimse galaxy s3'ü atıp bir köşeye gidip LG G bilmem ne almazdı daha akıcı diye :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yapmayan firma ismi ver ? :D

Güncellemeleri güvenlik için yapmamız lazım aslında ama dediğin gibi her yeni sürümde biraz daha yavaşlatıyorlar. Bu sadece iPhone'lar için değil, eğer kullanılamaz derecede yavaşlatmasaydı güncellemeler kimse galaxy s3'ü atıp bir köşeye gidip LG G bilmem ne almazdı daha akıcı diye :D
7.0 gelen cihazın daha da hızlandı RAM yönetimi gelişti Android firmaları performans olarak planlı eskitme yapmıyor.
Planlı eskitmenin kralı Apple'dır.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
7.0 gelen cihazın daha da hızlandı RAM yönetimi gelişti Android firmaları performans olarak planlı eskitme yapmıyor.
Benim evimde bir Sony Xperia telefon var, telefonla internete bile girilmiyor. O kadar yavaş ki. Tamam eski bir telefon da ilk alındığı zamanlarda oldukça iyi çalışıyordu. Android 4.x sürümlerinden birini kullanıyordu son baktığımda. Çok yavaş. Rehberde kasıyor. Alındığı zaman oldukça hızlıydı. Bu planlı eskitme değil mi ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim evimde bir Sony Xperia telefon var, telefonla internete bile girilmiyor. O kadar yavaş ki. Tamam eski bir telefon da ilk alındığı zamanlarda oldukça iyi çalışıyordu. Android 4.x sürümlerinden birini kullanıyordu son baktığımda. Çok yavaş. Rehberde kasıyor. Alındığı zaman oldukça hızlıydı. Bu planlı eskitme değil mi ?
Eski ve hem de orta segment Android mi? O cihazdan uzun süre çalışmasını beklemeyin.

Reaksiyon puanı
64
7 Plus 3 4 yıl atar mı beni yukarıdaki cevaplarımi goz önünde bulundursak hocam
S8 Plus ile U11 gerçekten çok donanımlı ve güçlü cihazlar. Donanım ile doğru orantılı olarak kullanım süreside artmalıdır. Babamın elinde 3.5 yıla yakın s4 var. Cihaz hala ufak takılmalar olsa da canavar gibi. Kullanımlada alakalı bu durum. Babam gayet aktif kullanan biridir. Fakat çok nazik dokunur. S4 gibi bir cihaz bu kadar gitmiş ve hala gidiyor ise bu cihazlardan beklentinizin çok büyük olması lazım. Bu cihazlardan biri sizi rahat 3 yıl götürür. Bu ikisi arasındanda şuan hepsiburada da indirimde olan ve bemim 2 aydır kullanmakta olduğum S8 Plus i öneriyorum.

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
S8 Plus ile U11 gerçekten çok donanımlı ve güçlü cihazlar. Donanım ile doğru orantılı olarak kullanım süreside artmalıdır. Babamın elinde 3.5 yıla yakın s4 var. Cihaz hala ufak takılmalar olsa da canavar gibi. Kullanımlada alakalı bu durum. Babam gayet aktif kullanan biridir. Fakat çok nazik dokunur. S4 gibi bir cihaz bu kadar gitmiş ve hala gidiyor ise bu cihazlardan beklentinizin çok büyük olması lazım. Bu cihazlardan biri sizi rahat 3 yıl götürür. Bu ikisi arasındanda şuan hepsiburada da indirimde olan ve bemim 2 aydır kullanmakta olduğum S8 Plus i öneriyorum.
Önerdiğin cihazların ikisine de baktım. Gerçekten birbirlerinden aşağı kalır yanlari yok.Özellikle S8plus iphone 7 plustan gerek tasarım gerek ekran gerek hızlı sarj vb. yönleriyle daha üstün ama uzun süre kullanmak istiyorum ve o cam yapısı beni korkutuyor.Iphone ise daha sağlam bi kasa yapısına sahip bence. Ayrıca arayüz olarak samsung ve htc kullandım ve gerçekten sıkıldım. Bir de iphonelarda guncelleme sıkıntısı yok 5sler bile gecen güncellemeleri aliyordu hala aliyor mu bilmiyorum.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
İphone 7 kullanıyorum memnun olduğum bir cihaz size tavsiyem 7 plus almanız yönünde olacaktır.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Eski ve hem de orta segment Android mi? O cihazdan uzun süre çalışmasını beklemeyin.
Ama benim eski ve düşük segment bilgisayarlarım bugün bile yeni gibi çalışıyor ? Neden ? Çünkü işletim sistemlerini ben yükledim ve bakımlarını ben yapıyorum onların, bir şirket değil. Telefonlar da bilgisayar değil midir ? Eğer zaman içinde işlemciyi meşgul eden bir şeyler dönüyorsa arkaplanda, telefonumu birşeyler yavaşlatıyorsa bunun adı planlı eskitmedir :D

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
İphone 7 kullanıyorum memnun olduğum bir cihaz size tavsiyem 7 plus almanız yönünde olacaktır.
Teşekkürler dostum. Fiyatta düşüş olur mu acaba hic bilgim yok çıkış fiyati ne kadardı suan düştü mü fiyati bilmiyorum. suan 7 plus 4000 civarinda

M

Murat Burç

SDN Okuru
Teşekkürler dostum. Fiyatta düşüş olur mu acaba hic bilgim yok çıkış fiyati ne kadardı suan düştü mü fiyati bilmiyorum. suan 7 plus 4000 civarinda
4450 idi 4000e düştü HBDE falan takip et 3800e düşer
Bak ben de Müslümcüyüm benden sana tavsiye U11 veya S8 Plus al :D

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
O şıklara Huawei Mate 10 ekle onu al :D

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
4450 idi 4000e düştü HBDE falan takip et 3800e düşer
Bak ben de Müslümcüyüm benden sana tavsiye U11 veya S8 Plus al :D

Bakalım alana kadar belki düser. Artik farkli bir arayüz istiyorum. Ayrica iOS tecrübesi edinmek istiyorum. Bir de teknik servis ilgi alaka da apple da daha iyi 3 4 yil başım ağrımasın diyorum hocam. Bu arada sevindim müslumcü olmana :D

O şıklara Huawei Mate 10 ekle onu al :D

Secenekler bunlar :D lütfen oy veriniz.

Son mesajlar