Mi 9T vs iPhone 8 Plus vs iPhone 7 Plus hangisinin kamerası iyi?

Bu konuyu okuyanlar

NİXARİAN60

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Mi 9T vs iPhone 8 Plus vs iPhone 7 Plus hangisinin kamerası iyi? Hangisinin yazılımı iyi bunlari göz önünde bulundurarak hangisi daha iyi??

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Mi 9T vs iPhone 8 Plus vs iPhone 7 Plus hangisinin kamerası iyi? Hangisinin yazılımı iyi bunlari göz önünde bulundurarak hangisi daha iyi??
Kamera tarafında Mi9 t diğerlerine göre daha iyi.Eğer bu cihazlardan birini tercih edeceksen Mi9t tavsiye ederim.İphone 7 plus ın üstünü çiz.Çok eskidi,iPhone 8 plus güzel cihaz ama güncel, tasarım olarak güzel bı cihaz kullanmak varken iPhone 8 plus almak bana mantıklı gelmiyor.

Efe kılınç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Size şunları söyleyebilirim ki içlerinde en iyi yazılım mi 9t de bulunuyor ancak 8 plus ona çok yakın kamera ise 8 plus tercih edebilirsiniz çünkü malum pop up kamera biraz sıkıntılı iş ama eğer derseniz sıkıntı değil mi 9 t pro hepsinden daha önce. Zaten dönemin en iyi f.p telefonlarından fiyatı düşük ama telefon canavar 2 hafta kullandım denemek için sonra bir yakınıma verdim telefon her konuda gayet başarılı sorunuz varsa sorabilirsiniz

NİXARİAN60

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Kamera sormuşsunuz ama bütçeniz ne kadar ?
Ayrıca bu telefonlar arasında çok fazla fiyat farkı var.
Bütçede sorun yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Size şunları söyleyebilirim ki içlerinde en iyi yazılım mi 9t de bulunuyor ancak 8 plus ona çok yakın kamera ise 8 plus tercih edebilirsiniz çünkü malum pop up kamera biraz sıkıntılı iş ama eğer derseniz sıkıntı değil mi 9 t pro hepsinden daha önce. Zaten dönemin en iyi f.p telefonlarından fiyatı düşük ama telefon canavar 2 hafta kullandım denemek için sonra bir yakınıma verdim telefon her konuda gayet başarılı sorunuz varsa sorabilirsiniz
Yani kamera açısından mi 9T mi diyorsunuz?

Efe kılınç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bütçede sorun yok

Yani kamera açısından mi 9T mi diyorsunuz?
Ön kamera için 8 plus ancak arka kamerada 9t ezici üstünlük sağlar . Aynı zamanda ön kamera için 8 plus çünkü 9 t de pop up bulunuyor . Malum tehlikeli biraz ama 9 t yi kullandım 2 hafta 3 hafta kadar memnun kalırsınız 9t 100 üzerinden 80 işe 8 plus 70 tir 9t genellikle her konuda daha iyi

NİXARİAN60

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ön kamera için 8 plus ancak arka kamerada 9t ezici üstünlük sağlar . Aynı zamanda ön kamera için 8 plus çünkü 9 t de pop up bulunuyor . Malum tehlikeli biraz ama 9 t yi kullandım 2 hafta 3 hafta kadar memnun kalırsınız 9t 100 üzerinden 80 işe 8 plus 70 tir 9t genellikle her konuda daha iyi
Peki Google cam instgram story kalitesi hangisinin daha iyi.

Peki instgram story Google cam yuklesek hangisi daha iyi kalitelidir.

Rdmsy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Ne mi9t ymiş arkadaş 8plustan daha iyi kamerası var diyenler acaba hiç iPhone kullandı mi? Bu kadar Apple dusmani olmayın tamam pahalı modern bi yapıya sahip degil ama iPhone 7-8 bile yeni çıkan çoğu androide fark atar hâla.

Sharpdie

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Hocam bütce sorununuz yoksa kamerasında OIS olan cihazlara bakmanızı öneririm

Fatihyuceee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
i8 plus al kafan rahat etsin 9tnin kamerası ne kadar iyi olursa olsun sosyal medyaya atınca görüntü kalitesinde aşırı düşüş oluyor sonuçta sen bu çektiğin fotoğrafları evine asmak için çekmiyorsun

Reaksiyon puanı
8,012
iPhone 8 Plus tabiki de. Apple kamerada gayet başarılı. Forumda nedense her telefon öneri postuna Mi 9T/Pro öneriliyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
iPhone 8 Plus tabiki de. Apple kamerada gayet başarılı. Forumda nedense her telefon öneri postuna Mi 9T/Pro öneriliyor.
iPhone 8 plusı 9 ay kullandım.Cihaz performans olsun,kamera olsun başarılı ama şu var bu cihaz 2 yaşında ve bundan sonra gelecek güncellemeler bu cihazın performansını düşürebilir.Batarya da ilk çıktığında 10 saat kullanım sunan cihaz şimdi 7,5 saat kullanım sunuyor.Güncellemelerle bu sürede azalacak.Ben hem güncel,hem de daha performanslı olduğu için Mi9 t önerdim.

Reaksiyon puanı
8,012
iPhone 8 plusı 9 ay kullandım.Cihaz performans olsun,kamera olsun başarılı ama şu var bu cihaz 2 yaşında ve bundan sonra gelecek güncellemeler bu cihazın performansını düşürebilir.Batarya da ilk çıktığında 10 saat kullanım sunan cihaz şimdi 7,5 saat kullanım sunuyor.Güncellemelerle bu sürede azalacak.Ben hem güncel,hem de daha performanslı olduğu için Mi9 t önerdim.
Cihaz ikinci el alınacaksa dedikleriniz doğru yıpranma illaki olur. Ancak hali hazırda 8 serisinin satışı Apple tarafından yapılıyor (doğal olarak üretimin de devam ettiğini varsayabiliriz) ve uzun ömürlü kullanılır. Çünkü kullandığı A11 işlemcisi çok güçlü bir işlemci. Çoğu Android cihazdan üstün performansı var. Samsung tarafında Exynos 9810 , Snapdragon tarafında 845 gibi rakipleri varken 730 işlemcili cihaz almak bence mantıklı değil.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Cihaz ikinci el alınacaksa dedikleriniz doğru yıpranma illaki olur. Ancak hali hazırda 8 serisinin satışı Apple tarafından yapılıyor (doğal olarak üretimin de devam ettiğini varsayabiliriz) ve uzun ömürlü kullanılır. Çünkü kullandığı A11 işlemcisi çok güçlü bir işlemci. Çoğu Android cihazdan üstün performansı var. Samsung tarafında Exynos 9810 , Snapdragon tarafında 845 gibi rakipleri varken 730 işlemcili cihaz almak bence mantıklı değil.
Snapdragon 730 oyun performansı dışında bence yeterli bı işlemci.Çok oyun oynarım diyorsa 500-600 daha fazla verip Snapdragon 855 li Mi9t Pro alabilir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
3. Parti uygulamalarda iOS daha stabil ve uyumlu çalışıyor. Android bir cihaz alırsanız (orta segment, amiral gemisi fark etmez) sosyal medya fotoğraf kalitesinden çok memnun kalmazsınız. Daha doğrusu atılan postlarda bir problem yok fakat hikaye vb. şeylerde ciddi kalite kaydı olabiliyor.
Bunu şuanlık Samsung biraz önledi ama yeterli mi, kesinlike hayır.
Kamera açısından Mi9T diyenler neye göre tercih yaptı bilmiyorum ama 8+ sizin için en ideal cihaz olacaktır.

cihaneken

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Donanım olarak mi 9t tabiki üstün fakat sosyal medya uygulamalarında fotoğraf/video çektiğinde yada önceden çektiklerini paylaştığın da hesap makinesiyle çekmiş gibi oluyor, yani sosyal medya ağırlıklı, görüntülü görüşme ağırlıklı bir kullanım olacaksa tabiki 8 plus seçmek çok daha hayırlı olacaktır.
Xiaomi cihazları malesef diğer android cihazlardan daha kötü performans gösteriyor bu tip uygulamalarda, hatta bazen WhatsApp da falan görüntülü konuşurken karşınızda ki kişiyi tanımaya bilirsiniz. ?

Dediğim gibi sosyal medyayı sık kullanan bir insansanız Iphone tek seçenek fakat onun haricinde bana sosyal medyada bir şey paylaşmak gerekmez diyorsanız mi 9T tam olarak F/P cihazı bu üç seçenek içerisinde.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Fotoğrafta sahip olduğu özellikler sayesinde Mi 9T ama videoda tabii ki iPhone 8 Plus

ahmettaha111

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Ben mi 9t babam iPhone 8 kullanıyor karşılaştırmada arka kamera az bı farkla daha gerçekçi ön kamera mi 9t

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Mi 9T'nin kamerasını hiç incelemedim ama 8 Plus'ı deneyimlemiş biri olarak, portre modunu çok başarılı buldum. Instagram'a fotoğraf yüklerken de en az bozulma iPhone'larda oluyor diye biliyorum. Bir de OIS olmayan Mi 9T'yi boşver, bütçen varsa iPhone 8 Plus al geç

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Mi 9T'nin kamerasını hiç incelemedim ama 8 Plus'ı deneyimlemiş biri olarak, portre modunu çok başarılı buldum. Instagram'a fotoğraf yüklerken de en az bozulma iPhone'larda oluyor diye biliyorum. Bir de OIS olmayan Mi 9T'yi boşver, bütçen varsa iPhone 8 Plus al geç
iphone 8 plus ı 9 ay kullandım.Kamera,performans gibi konularda başarılı bi cihaz.Ama çerçevelerin göze batması,3 saatte şarj olma gibi olumsuzluklara sahip.ikisiylede fotoğraf çektim.Arka kamerada mi9 t daha iyi.Ön kamera ve video da iphone 8 plus daha iyi.Fotoğrafların bozulma olayına gelince,instagram kamerasìndan çekmediğin sürece kalite düşüşü olmuyor.Androidde kalite düşme olayı fotolarda değil videolarda oluyor.Fotoğraf olayında bi sorun yok.

Son mesajlar