Randevusuz Kimlik Almak Mümkün Mü (YKS İçin)

Bu konuyu okuyanlar

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar malumunuz YKS kayıt işlemlerinin bitmesine 2 hafta kaldı. Sorun şu ki hala eski kimlik kullanıyorum ve üstünde fotoğrafım yok. Bu büyük ihtimalle bana sıkıntı yaratacak sınav girişinde. Yarın sabah 6'da en yakın nüfus müdürlüğüne gidip randevusuz kimlik almak istediğimi izah etsem sıkıntı çıkar mı? Randevu almakla uğraşmak istemiyorum çünkü birçok insan sıkıntı yaşamış. Bir de geçici kimlik diye bir şey duymuştum o ne oluyor acaba?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Siz kimliğinizi verince onlar size kağıt veriyorlar işlemlerde kullanın diye. Böyle biliyorum. Yardımcı olurlar bence.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Nüfus dairesi görevlilerine bağlı. Genelde "hayır". Yeni kimlik için başvurduğunda eskisini deliyorlar ve geçmiyor. Yenisi sana ulaşana kadar (bir hafta sürüyor) geçici bir belge veriyorlar. O da kimlik yerine geçiyor.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
bu sene nöbetçi nüfus müdürlüğü olacak diye haberlerde çıkmıştı (=

Haberin detayı

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Arkadaşlar malumunuz YKS kayıt işlemlerinin bitmesine 2 hafta kaldı. Sorun şu ki hala eski kimlik kullanıyorum ve üstünde fotoğrafım yok. Bu büyük ihtimalle bana sıkıntı yaratacak sınav girişinde. Yarın sabah 6'da en yakın nüfus müdürlüğüne gidip randevusuz kimlik almak istediğimi izah etsem sıkıntı çıkar mı? Randevu almakla uğraşmak istemiyorum çünkü birçok insan sıkıntı yaşamış. Bir de geçici kimlik diye bir şey duymuştum o ne oluyor acaba?

Abim randevusuz aldı ama çok erken gitti o şekilde aldı ilk gittiğinde sabah 06:30 da sıra dolmuştu sonraki gün daha erken gidip ismi yazdırdıktan sonra aldı

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Randevu şart değil. Randevusuz gidersen randevuluların işi bitmeden almazlar.
Yakınlarda küçük ilçe varsa orayı tercih edin. Küçük yerde sıra olmuyor. Zaten aklı başında iki memur varsa bir kişi 5 dk bile sürmüyor.

Reaksiyon puanı
16,109
Nüfus dairesi görevlilerine bağlı. Genelde "hayır". Yeni kimlik için başvurduğunda eskisini deliyorlar ve geçmiyor. Yenisi sana ulaşana kadar (bir hafta sürüyor) geçici bir belge veriyorlar. O da kimlik yerine geçiyor.
nere ora? izmirde eskiyi delmediler tek parça duruyor eski kimliğim...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Pardon, benimkisi bu sefer ehliyetti. Kimliği daha önce değiştirmiştim. Kimlik hatıra olarak duruyor.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Randevu sistemine geçmemiş nufüs müdürlükleri var onu öğren. Oradan halledebilirsin.Diğer türlü anca tanıdığın varsa olur.
Veya nufüs il müdürüne git durumunu açıkla yardımcı olur diye düşünüyorum.

tekaut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çevrenizdeki küçük beldelerin nufus müdürlüklerini internetten kontrol edebilirsiniz.Ben İzmirin bazı küçük nufus müdürlüklerinde aynı günde işlemlerin yapıldığını öğrenmiştim.İşlem yaptırdığım Müdürde aynı tavsiyeyi vermişti.Yalnız işlemleri tamamlamak yetmiyor.Belgelerin Ankaradan gelmeside 3 4 gün sürüyor.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Yıl başı sonrası bazı küçük beldelerin işlem yetkileri alındı.