Psikolojim bozulmuş olabilir

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Merhaba , 21 yaşındayım ve yaklaşık 3 yıldır online oyunlara ve moba türü oyunlara ilgi duyup e-sporcu olmak için çabalayan biriydim. Yaklaşık 3-4 ay önce yine herzamanki rutinimi yapıp oyunumu oynuyordum ve oynadığım oyundaki eşleştiğim takım arkadaşları herzamanki gibi bana ve ailevi değerlerime ağır hakaret ediyordu. aslında 3 yıldır küfür ediyorlar. Bu küfürler kimi zaman hafif kimi zaman çok çok ağır olabiliyordu. fakat bu son oynadığım oyun(3-4 ay önceki) edilen küfür beni çıldırttı. Oyun bittiğinde oyunu kapattım ve Sinirden vücudumda yanma ve karıncalanma hissettim. Yeter artık yeteeer diye bağırmak istedim. normalde böyle birşey hiç olmamıştı. 3 Yıldır kimseye en ufak bir küfür, hakaret yada kötü söz etmedim. Fakat 3 yıldır çok çok ağır küfürlere maruz kaldım ve artık bana edilmese dahi yolda , internette , Youtubede yorumlarda en ufak bir küfür görünce gene benzeri bir durum yaşıyorum. Sinirden çıldırıyorum. 3-4 Aydır online oyun vb oynamamaya çalışıyorum. Youtubede yorumlara bakmamaya çalışıyorum , ve az önce yolda giderken pazarın içinden geçiyordum ve bir kavgaya denk geldim. 1-2 küfür duydum ve gene çıldırdım. Acaba bendeki sorun ne olabilir ? hayatım boyunca sessiz ve sakin biriydim. kimseyle kavga etmişliğim yoktur. Hatta küfür dahi eden birisi değilimdir fakat bana ne olduğunu anlayamıyorum. Psikoloji okuyan yada psikolog olan varsa bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Reaksiyon puanı
119
3 Yıldır oynuyorsan normal hayattan varsa senin gibi oyun oynayan arkadaşlar onlarla takılmanı veya normal olmasada oyunda tanıştığın aklı başında insanlarla oynamaya çalış. 4 Yıl önce oyunda (hayatta kalma) 1 grup arkadaşla tanıştım güya arkadaş olma bahanesiyle öldürüp eşyaları çalıcaktım ki ortamı beğendim küfürsüz herkes birbiriyle saygılı şekilde 4 yıldır beraber farklı oyunlar oynuyoruz, beraber oturup cafede çay içmişliğimizde vardır o kadar yakınlaştık, bu tarz gruplarla beraber olduğun zaman oyun içinde küfür görmüyorsun eğlenmene bakıyorsun. Küfür duyunca sinirlenmene bişey diyemem ne yazıkki piskolog değilim :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Küfür konusunda sosyal medyadan veya oyundan küfür edenlere takılmamanı öneririm gereksiz.

Son düzenleme:

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Cevap vereceksin kardeşim gerektiği yerde muteleyeceksin öyle sessiz kalmayacaksın ne varsa yapıştır

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Çok haklı bir tepki vermiş vücudunuz ve psikolojiniz artık dayanamamış...Bende lisedeyken çocukların daha çok oynadığı online bir oyun oynuyordum yaş ortalamam onlardan yüksek olsa da öyle küfürler ediyolardı ki kaç kez onların yüzünden oyundan çıktım çoğu zaman susmalarını söyleyip daha beter küfürler yedim işin kötüsü bu küfürleri yemeye alışkın insanlar olabilir ancak benim bünyem gerçekten kaldırmıyordu ve tüm gün beynimde onlara cevap veriyordum böyle böyle soğudum birkaç tane aklı başında arkadaşla oynuyorduk onlarla oynarken bile küfür edenlere rastlıyoduk çoğu çocuk olsa da bunların arasında 30,40 yaşında sözde adam(!!!)larda vardı yani 3 yıl iyi dayanmışsınız ama keşke bunu farkedip oynamayı bıraksaydınız şu an aşırı içinize atmaktan vücudunuz tepki veriyor atlatabilrsiniz inşallah uzak durmaya çalışın karşılık vermeniz daha kötü sonuçlara neden olur sohbet olmayan oyunlar varsa onları tercih edin çok büyük sorun oluyorsa psikologa gidip ilerlemeden çözün derim