Öneri Psikolojim bozuk mu ?

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Arkadaşlar ben aşırı derecede sabırsız ve takıntılı biriyim…
Aynı zamanda sinirli ve fevri davranabilen biriyim…
Tahammülüm yok denecek kadar az hatta yok…

Aslında bundan 2-3 yıl evvel çok sevecen ılımlı iyi biri olarak çevremde bilinirdim…
Hala öyle biliyorlar fakat son 3 yıldır bu bozulmaya başladı…

Alttaki on yıllık kiracımız bile son zamanlarda Murat’a birşey oldu demiş…

Ailemde olmadı yardım al diyorlar…

Ben o kadar içime kapandım ki kimseden hiçbir iyilik beklemiyorum…

Zaten yapım gereği güçlü lider durmayı seven neredeyse 15 yılda 1 kez ağlayan üzüntüsünü öfkesine yansıtıp ağlamayan biriyim…

Yardım alamıyorum…
Yardım almak bana çok yumuşak ve insani geliyor…(insani derken yumuşak yani)

Bu yüzden sırf yardım almamak için kalp ameliyatımı erteliyorum 6 yıldır…

Kalp doktorum abim bana senin bu sıkıntın kalbin hızlı atmadı ve fazlasıyla adrenalin pompalamasından ötürü sinir sisteminde açığa çıkan enerjiden ötürü diyor

Siz olsanız bu durumda ne yapardınız ?

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,657
Abi bu tarz sağlık konularında gurur yapmaya gerek yok. Geçmiş olsun kalp rahatsızlığının ne bilmiyorum fakat bir kalp krizine gidersiniz. Bu hayat her şeyde gurur yapılacak kadar basit bir şey değil. Ayrıca bir psikiyatrist ten yardım almakta ayıp, utanç verici bir şey değil. Gayet normal bir şey.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Abi bu tarz sağlık konularında gurur yapmaya gerek yok. Geçmiş olsun kalp rahatsızlığının ne bilmiyorum fakat bir kalp krizine gidersiniz. Bu hayat her şeyde gurur yapılacak kadar basit bir şey değil. Ayrıca bir psikiyatrist ten yardım almakta ayıp, utanç verici bir şey değil. Gayet normal bir şey.
Zaten 6 yaşında bir yeğenim var diyor ki
Babam gururunu seveyim beyefendinin ağzını yüzüne iki tane vurucam ondan sonra abi ameliyatı kabul ettim diyecek diyor babam babada mı güvenmiyor diyip kızıyor dedi…

Psikiyatrist ayıp değil ben gitmiyorum çünkü abim gerek yok genelde hastalarımda olur senin kalbin hızlı atıyor vücut adrenalin depoluyor Buda sinir sistemini yoruyor dedi

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bunları biliyor ve farkındaysan sade huysuzsun ve kendin düzeltebilirsin. Kuruntularından ve kusurlarından kurtulmak senin elinde. Bir Psikastriste gerek yok.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Bunları biliyor ve farkındaysan sade huysuzsun ve kendin düzeltebilirsin. Kuruntularından ve kusurlarından kurtulmak senin elinde. Bir Psikastriste gerek yok.
Huysuzum biraz işime yarıyor bu halim ama bazen aşırıya kaçırıyorum tahammülsüzlüğüm elimde değil

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Reaksiyon puanı
71
Dostum öncelikle bu tarz konuları forum tarzı yerlere açma. Kendini bilmez şahıslar dalga geçecektir.

Son zamanlarda birçok kişinin psikolojisi bozulmuş durumda. Buna ben, sen ve çok daha fazlası da dahil.

Konuda gözüme çarpan kısım ameliyatı ertelemiş olmanız. Bir arkadaşım 8 yıl boyunca ameliyatını ertelediği için 29 yaşında vefat etti. Buradan bir anlam çıkarmalısınız.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Dostum öncelikle bu tarz konuları forum tarzı yerlere açma. Kendini bilmez şahıslar dalga geçecektir.

Son zamanlarda birçok kişinin psikolojisi bozulmuş durumda. Buna ben, sen ve çok daha fazlası da dahil.

Konuda gözüme çarpan kısım ameliyatı ertelemiş olmanız. Bir arkadaşım 8 yıl boyunca ameliyatını ertelediği için 29 yaşında vefat etti. Buradan bir anlam çıkarmalısınız.
Acı çekmekten ve tıbbi yardım almaktan korktuğum kadar ölmekten korkmuyorum…

Foruma açtım çünkü evdekilerin zaten dediği belli…

Benim maddi sorunlarım yok
Fabrikam var(arsası da kendimin)
İnşaat şirketim var
Tarım işi yapıyorum
Ekonomi uzmanıyım
Ve daha 31 yaşımdayım
Hayatta istediğim herşeye hemen sahip oldum…
Belkide tahammülsüzlük sebebim budur…

Sinirim ise gerçekten kalbim nedeniyle enerjimin kendime fazla geldiğini hissediyorum

3 çocuğum var…

Annem eşime bunun malı çok akbabası da çok ben 65 babası 75 yaşında eğer Murat’a birşey olursa senin ailesinde 3 çocuğa bakacak durumu yok…

Akbabalar mallarına çökerler kendi okudu ekonomici oldu da milyonlarla oynuyor…

İlkokul menzunusun onun gibi 1.300 kişiyi nasıl yürüteceksin İller arasını bu kadar iş inşaatlar bir yandan fabrika bir yandan tarlalar bir yandan ölünüz diriniz bu hayatta tutunamaz sade 1.300 kişinin maaşı sigortasının hesabından biz çıkamayız bırak işi yürütmeyi gece 3’e kadar hesaplıyor kendi keçi inatlı ameliyatı oluverse kurtulacak olmuyor ikna edelim hiç mi çocuk çocuk be olacak demiyor bu derken annemi dinledim

Son düzenleme: