Pardus'da UEFI windows 10 ön yüklenebilir USB oluşturma resimli anlatım

Bu konuyu okuyanlar

İzleVeÖğren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Yeni kullanıcıların Pardus üzerinden windowsa geçerken İSO 'yu diske yazdırmada sorun yaşadıklarını farkettim bu nedenle konuyu açıyorum.

1. Windows10.iso dosyanız yoksa edinin.
2. WoeUSB Programını yükleyin. (Pardus Mağazadan GDebi programını indirin sonra WoeUSB programının .deb uzantılı paketini indirip GDebi ile kurun)

Daha sonra diskler programı ile USB 'mizi NTFS olarak biçimlendiriyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta USB diskimizi muhakkak NTFS formatında biçimlendirmelisiniz.

Ekran görüntüsü_2018-08-26_22-10-22.png

**Woeusb** programını artık açabiliriz.İlk yere iso dosyasımızı seçiyoruz. Altaki ekranda hazırladığımız usb diskimiz seçili olmalıdır. USB diskinizi göremezseniz file sekmesinde Show all drivers seçeneğini aktif edin.

Ekran görüntüsü_2018-08-26_22-48-56.png

İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve boot edin. UEFİ olarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Merhaba, şurada Debian tabanlı dağıtımlara ait WoeUSB kurulumunu ve kullanımını anlatmıştım. İçeriğiniz Pardus'a yönelik olduğundan ve kısmen farklı yönergeler içerdiğinden konu kalabilir bir sakıncası yoktur. Pardus severler anlatımınızdan faydalanacaklardır.

İzleVeÖğren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
kaynak koddan derlemek için:

son sürüm WoeUSB Kaynak koddan kurulumu

uçbirimde aşağıdaki komutu çalıştırınız

git clone https://github.com/slacka/WoeUSB.git

Uygulama sürümü dizesini ayarlayınız:

Kod:
 cd WoeUSB/
 ./setup-development-environment.bash

Aşağıdaki komutlarla derleyip kurulumu yapalım

Kod:
 sudo apt-get install devscripts equivs gdebi-core
 mk-build-deps
 sudo gdebi woeusb-build-deps_*.deb
 dpkg-buildpackage -uc -b
 sudo gdebi ../woeusb*.deb
 sudo woeusbgui

tılkı123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni kullanıcıların Pardus üzerinden windowsa geçerken İSO 'yu diske yazdırmada sorun yaşadıklarını farkettim bu nedenle konuyu açıyorum.

1. Windows10.iso dosyanız yoksa edinin.
2. WoeUSB Programını yükleyin. (Pardus Mağazadan GDebi programını indirin sonra WoeUSB programının .deb uzantılı paketini indirip GDebi ile kurun)

Daha sonra diskler programı ile USB 'mizi NTFS olarak biçimlendiriyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta USB diskimizi muhakkak NTFS formatında biçimlendirmelisiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 48064
**Woeusb** programını artık açabiliriz.İlk yere iso dosyasımızı seçiyoruz. Altaki ekranda hazırladığımız usb diskimiz seçili olmalıdır. USB diskinizi göremezseniz file sekmesinde Show all drivers seçeneğini aktif edin.

Ekli dosyayı görüntüle 48065

İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve boot edin. UEFİ olarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.
WoeUSB programını başka siteden ıdrısek olurmu burası açılmıyoda

İzleVeÖğren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Bir ust mesajda yazdığı gibi kaynak koddan derleyerek kurunuz.