NVIDIA GT300 Bu Seneye Yetişecek

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Ordo ab chaO

Profesör
Katılım
2 Haz 2009
Mesajlar
3,511
Puanları
0
NVIDIA, DirectX 11 trenine yeni yıldan önce binmeye kararlı. 40 nm'lik GT300'lerin tasarım sürecinin tamamlandığı ve üretime geçilmesinin an meselesi olduğu iddia ediliyor.

NVIDIA'dan alınan bilgilere göre şirketin 40 nm'lik yeni mimarisi ya da şimdiye kadar duyduğunuz adıyla GT300'ün tasarımı bu ayın içinde tamamlanmış olacak. Hatta bazı iddialara göre bu yeni mimarinin tasarımı çoktan tamamlandı ve çok üst düzey analistlere ve yatırımcılara tanıtımı yapıldı bile.


Geçmiş deneyimlere bakacak olursak, NVIDIA'nın DirectX 11 destekli kartlarının, tasarımın tamamlanmasından yaklaşık 6 hafta sonra üretime geçebileceğini söylemek mümkün. Eğer tasarım iddia edildiği gibi Eylül ayının başında tamamlandıysa üretim sürecinin Ekim ayının ortalarına doğru başlayacağını tahmin edebiliriz.


NVIDIA'
nın yeni kartları 27 Kasım tarihindeki Şükran Günü'ne yetiştirmek için büyük bir uğraş verdiği belirtiliyor. Bu tarihin hedeflenmesinin en büyük sebebi ise bu dönemde insanların daha çok alışveriş yapmaları. Tüm bu tahminler hatalı çıksa bile firmanın kartları en geç Aralık ayında piyasaya süreceğine kesin gözüyle bakılıyor.

::
NVIDIA'nın yeni kartlarını piyasaya çıkarmak için seçtiği tarihleri akıllıca buluyor musunuz?

Yazan
: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst
stat counter