MSI A320M Grenade RAM Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

nyks bae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim ilk ram ım gskill ripjaws v 2x4 2800 mhz pc mi aldığımdan beri oyunlarda veya google dolaşırken farklı farklı mavi ekran hataları aliyodum sonrasında 2x4 olan ramin sadece 1 ini denediğimde bu sefer windows açılır açılmaz mavi ekran veriyordu bende diğer rami tek başına denedim onda windows açılıyordu google takılınca filanda sıkıntı yoktu sadece oyunlarda veriyordu. Bende rami garantiye verdim ayni ramin yenisini veridiler(paketini ben açtım 2. el değil)(ilk aldım ram üstünde 2018 model olduğu yazıyordu fakat yeni gelen ramin üstünde 2019 model yazıyordu)sonra heyecanla yenisi gelen ram imin taktımda anakartta dram uyarı ışığı yandı sistem hiçbir şekilde ekran gelmiyordu(fanlar vb dönüyo pc çalışıyo görüntu yok)sonra bende arkadaşa gittim ve onun ramini denedim(arkadaşın rami corsair lpx ddr4 8gb ram mhz sini hatırlamıyorum)arkadaşın ramini pc ye taktımda pc açıldı fakat oyun filan deneyemedim vaktim olmadığı için (mavi ekran veriyor mu diye) sonrasında bana gelen yeni rami arkadaşımın pc taktımda onun pc de açıldı sonrasında bende bu rami alcaktim sonra araştırmalarım sonucunda anakartın ram uyumluluk listesi oldunu öğrendim sonra o ramin modelini aratimda ordaki sekmelerden hiçbirinde model yoktu bende turkiyede olan ve en uygun 2 adet ram buldum bunlar aşşağıda belirttim ramlar corsairdan pahallı eğer corsair tam uyumlu ise onu alıcağım apu sistem kullanıyorum arkadaşlar yakın zamanda da ekran kartı alacğımam 2 sinde de çalıştır demi lütfenn yarim edin ağlıcam.

RAM1:Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz CL15 Gaming (Oyuncu) Ram- HX424C15FBK2/8

RAM2:Kingston HyperX Black 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB2/8 Fiyatı

ANAKART MSİ A320M GRENADE
İŞLEMCİ:RYZEN 3 2200G
EKRAN KARTI:2200 G VEGA 8
ANAKRT RAM UYUMLULUK LİSTESİ:https://tr.msi.com/Motherboard/support/A320M-GRENADE#support-mem-13

nyks bae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistemim aşağıda belirttiğim gibi arkadaşlar daha önceden ripjaws v 2800 mhz ramım vardı anakrtta dram uyuarı ışığı yandı ramı arkadaşımda denedim çalışıyo bende çalışmıyor APU sisteme uyumlu ram önerisi 400 tl max (tek 8 olsa ii olur 8 + 8 yapcam ilerde ekran kartı alınca)

Sistemim:

Anakart:Msi A320m Grenade

İşlemci: Ryzen 3 2200g

Ekran Kartı : Ryzen 3 2200 g Vega 8 Apu

nyks bae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Anakart uyumluluk listesinde çoğu belleği yazmazlar. Corsair Vengeance 3000 MHz ürününün sorun yarattığı Ryzen sistem görmedim açıkçası bende Corsair öneririm.

nyks bae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart uyumluluk listesinde çoğu belleği yazmazlar. Corsair Vengeance 3000 MHz ürününün sorun yarattığı Ryzen sistem görmedim açıkçası bende Corsair öneririm.
tm dır hocam benimde aklımda o vardı inş sıkıntısız çalışır