Yardım R3 3100 sistemimde yeni ram çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Gramicle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.
Merhaba arkadaşlar. Yeni RAM aldım sistemime bugün HyperX furry DDR4 8 GB. Önceki RAM'imde aynı marka model ve o da 8 GB. İkisini bir arada yaklaşık 3-4 saat kullandıktan sonra Opera GX'te sayfalar çökmeye başladı durduk yere. Sonra bilgisayarım mavi ekran verdi. Yeniden açıldı Opera'yı açtığımda yine mavi ekran. İlk mavi ekran hatası "MEMORY_MANAGEMENT" ikincisi ise "SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION". Önceden bu hatalar olmadığı için başta RAM uyumsuzluğunu düşündüm. Sonrasında eski RAM'imi çıkartıp bugün aldığımı taktım. Direkt olarak mavi ekran veriyor, yeniden başlatıyor ama ekrana görüntü gelmiyordu. Tüm slotları denedim sonuç yine de aynı. Eski RAM'imi taktığımda (şu an takılı) bir sorun olmadan kullanıyorum. Bu RAM'in bozuk olduğunu mu yoksa sistemimde bir sıkıntı olduğunu mu gösterir. Ne yapmam gerekir? Yenisini 0 aldım.

Bu arada Ramin marka modeline baktım. İkisi de aynı model. Model: HX432C16FB3/8

Minidump dosyaları:
memtest86 ile test ettim test bitmiş daha doğrusu fazla hata olduğu için iptal etmiş.

Aynı zamanda diğer portlarda da Eski ve yeni ramin çalışıp çalışmadığını kontrol ettim. Eski ramim çalışıyor. Yeni ram hangi port olursa olsun çalışmıyor.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ram bozuk yüzde 99 çünkü eski ramin yerine taktığında çalışması gerek. Aynı ram olduğundan ayar da gerekmez.