8GB Ram Sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

dawoodd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim tek kanal bir 8gb ramim vardı. Sonra bir tane daha almaya karar verdim , aynısından . Bu gün ram geldi. Aldım , kasaya taktım. Sonra kasaya tekrar kablolarını filan taktım. Ekran görüntüsü gelmedi. Biraz araştırdım , ram bozuk olabilirmiş. Sonra zaten bende olan ram ile yerlerini değiştirdim ve tek başına bıraktım yeni aldığım rami , ekran yine gelmedi. Anladım ki aldığım ram arızalı . Sonra , zaten bende olan rami anakartımdaki diğer ram slotuna takayım dedim ekran yine gelmedi ve onun da arızalı olduğunu anladım . Yani en azından öyle gözüküyor. Çünkü hali hazırda çalışan rami yuvasına takınca çalışması lazım demi? Neyse çıkardım geri yerine taktım , bilgisayar çalıştı. Sonra bilgisayarımda 2-3 tane değişik sıkıntı çıktı. Bunlar;
1-Çalışan kulaklığımı artık bilgisayar algılamıyor.
2-Bilgisayarımı normal bir şekilde kapatınca ekran kapanıyor ama kasa açık kalıyor.
3-Bu kulaklık ile ilgili sıkıntı için Realtek HD Audio baktım bilgisayarda var mı diye , var ama açılmıyor. Ben de sildim tekrar yükledim ama yine gözükmüyor , Realtek HD Audio.
3 saatin ardından haliyle çok sinirlendim. 10-15 dk bağırıp çağırdım , kendimi yumrukladım . Sizden de yardım istiyorum. Bu işlerden de fazla anlamam. Youtubede ve forumlarda ne anlatıldıysa o kadar bilgim var . Lütfen yardım edin.
Yardımı dokunursa diye:
Anakartım: ASUS PRİME B360M-K
Ram: Hyperx Fury 8GB Ram DDR4 2400MHz cl15
Kulaklık: Steelseries Arctis 3 kablolu olandan .

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Ramleri falan tak, bios pilini çıkar bilgisayarı fişten çek 1-2 dk açma düğmesine basılı tut arada basıp çek tuşa. Sonra fişi tak bios pilini takmadan önce güç kaynağının arkasına elinle dokun 5 sn falan. Sonra pili falan tak. Aç bakalım bir değişiklik var mı?