Microsoft o sözlerini yutmak zorunda kaldı

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Microsoft o sözlerini yutmak zorunda kaldı

Microsoft'un kurucularının 25 yıldır en ağır sözlerle eleştirdiği o topluluğa artık Microsoft da üye. Gates ve Ballmer tam anlamıyla sözlerini yutmak zorunda kaldı.

Sizce Linux yeni çağda en büyük işletim sistemi olabilir mi?

Son düzenleme:

mamyymert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Sektöre özel belki olabilir. Sonuç olarak oyun geliştiricilerinin bir çoğu linux platformu için sürün çıkartmıyor ama kullanması keyfli bir işletim sistemi kullanmayanlar için denemelerini tavsiye ederim.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
linux çekirdeği yazılımcılara özgürlük sağlıyor. benzer bir ürün microsoftdan gelseydi onuda kullanırlardı.
fakat sadece linux gibi açık kaynak işletim sistemi çekirdekleri bu imkanı sağlıyor.

microsoftun bunları söylemesinin sebebi rakip istememesiydi. çünkü eski windows işletim sistemleri gerçekten kötüydü.
ama bu sorunu pazarlama ile aştılar. şimdi ise linux tamamen başka bir noktada.
yıllar içerisinde linux kabukları gelişti ama stabiliteleri artmadı. microsoft ise stabiliteyi arttırarak arayüz kısmında farkını attı.
bunun rahatlığı ile linuxla barışıyor olabilirler.

yarın birgün valve gibi profesyonel bir firma linux kabuğu geliştirmeye başlarsa ve bunu ücretsiz yayarsa laflarından dönebilirler.
şu an chrome os ile bir girişim var ama kabuktan ziyade browser tabanlı bir çözüm. valve steamos ile birşeyler yaptı ama oda mediacenter tarzı birşey.

linux'daki stabil ve yetenekli kabuk eksikliği microsoftun önünü açtı. bu açık kapansa ortada windows diye bir ürün kalmayabilir.

Son mesajlar