LG G2 Siyah ekran hatası

Bu konuyu okuyanlar

msecer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar lg g2 kullanıyorum. Telefonda kendi kendine siyah ekran oluştu. zor bela kapattım açınca belki düzelır diye ama yine aynı. telefon algılıyor bastığımda titreşim falan çalışıyor ama ekran siyah tuşu açtığımda sadece açıldığı belli oluyor. başına gelen ya da bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.:(:(

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Geçmiş olsun. Bir yere düşürüp donanımsal zarar vermiş olabilirsiniz.

msecer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim. ama yere de düşmedi birdenbire oldu.

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Garantisi var ise direk gönder. Donanımsal arızaya benziyor anlattığına göre. Restore ile çözebilirsin belki ama siyah nokta ve diğer anlattıkların donanımsal arıza.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Anladığım kadarıyla telefonu kapatsanızda açsanızda ekran sim siyah?

Telefonu kapatın, Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun 1.5 saniye geçmeden elinizi tuşlardan çekip tekrar basın Factory reset ekranı gelmesi lazım eğer gelmiyorsa telefonda sıkıntı var demektir servise yollayın.

msecer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kombinasyonu da yaptım ama sonuç yine aynı maaleseftek yol servis gibi görünüyor.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
O kombinasyonu da yaptım ama sonuç yine aynı maaleseftek yol servis gibi görünüyor.

Root yapmadınız Rom yüklemediniz kısaca telefona yasal olmayan hiç bir şey yapmadınız bu durumda sorumluluk onların.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorunu bende yaşadım telefonu garantiye yolladım ve bana telefona bir üst ciğazın yazılımını kurmaya çalışırken işletim sistemimi göçerttiğimi ve kurtaramadıkları işletim sistemi yüzünden anakartı değiştirmek zorunda kaldıklarını ve 800 TL cik istediklerini söylediler. Yalancısınız üstüme yıkmak için ne dolaplar düzdünüz dedim bizi gıdıklamaz raporu yazıp yollıcaz dediler kara kara düşünüyorum ne yapsam diye

msecer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorunu bende yaşadım telefonu garantiye yolladım ve bana telefona bir üst ciğazın yazılımını kurmaya çalışırken işletim sistemimi göçerttiğimi ve kurtaramadıkları işletim sistemi yüzünden anakartı değiştirmek zorunda kaldıklarını ve 800 TL cik istediklerini söylediler. Yalancısınız üstüme yıkmak için ne dolaplar düzdünüz dedim bizi gıdıklamaz raporu yazıp yollıcaz dediler kara kara düşünüyorum ne yapsam diye
Garantisi hangi firma?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teksel iletişim diye bir garanti firması anlamadığım nokta ekran arızasından yolladım kesinlikle room falan kurmamam rağmen bunu dediler telefon geldi hala açılıp kapana biliyor ama ekranda hiç birşey yok sadece siyah led ışığı var

msecer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun.. Benim Kvk garantili aradılar bugün, telefonunuz sıvıyla temas etmiş anakart yanmış normalde 800 lira ama 500 liraya değiştirelim isterseniz dedi. Telefon bir kere olsun suyla temas etmedi böyle söyleyincede cebinizde terlemiştir gibi bahaneler söyledi. Cebimde terlemesi benim hatam mı, ne yapalım neremizde dursun. Allah bunların eline kimseyi dusurmesın. ne yapacağım hiç bilmiyorum tüketici heyeti falan diyorlar ama bakalım.

pianoman

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tüketici mahkemesine verin terliyor olmak tüketici hatası değildir mutlaka hakkınızı arayın süreç üç ayı bulsada kesinlikle lehinize sonuçlanacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu kapat sim kartını çıkar , sonra telefon çalışacak telefonun sim kart bölümünü sim kartı yerleştirdiğin o ufak plastikle yukarı aşağı sağa sola kurcala birşeyler birbirine temas ediyor ama milimetrik bişey slot içerisinde bu nedenle ekran ışığı gidiyor , biraz kurcalayınca sorun çözülecek sim kartı taktığında telefonun ekranı normal bir şekilde gelene kadar dediğimi yap sorun sim kart yuvasında telefonu kapatmak için 10 saniye kapama tuşuna basılı tut daha kolay olur kapamak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
allah razı olsun sim kart yuvasını kurcalayarak ve 10 saniye kapatma tuşuna basılı tutarak çözüldü bende
çok teşekkürler!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yuh siz ciddi misiniz? Benim ekran da oyle sim siyah sim kartı cıkartıp taktım ama bisey değismedi biraz detaylı anlatabilir misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
allah razı olsun senden duvara vuracaktım az kalmıştı

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Aynı sorun bende var şuan tel tamircide.
telefonu kapat sim kartını çıkar , sonra telefon çalışacak telefonun sim kart bölümünü sim kartı yerleştirdiğin o ufak plastikle yukarı aşağı sağa sola kurcala birşeyler birbirine temas ediyor ama milimetrik bişey slot içerisinde bu nedenle ekran ışığı gidiyor , biraz kurcalayınca sorun çözülecek sim kartı taktığında telefonun ekranı normal bir şekilde gelene kadar dediğimi yap sorun sim kart yuvasında telefonu kapatmak için 10 saniye kapama tuşuna basılı tut daha kolay olur kapamak

tam anlayamadım, teli kapadık simi çıkardık,sonra teli geri açtık sonra simkartla sim yuvasını her yöne oynat sonra tak simi sonra teli kapa ve teli aç mı yapacağız ?

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
[MENTION=407998]msecer[/MENTION] sorun çözüldü mü?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Harbiden ya!!! Mükemmel Çözümdü Teşekkürler. Garantiye yollasak pişman ederlerdi. Eyvallah

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim telefonum ayranın içine düştü ve ekran simsiyah oldu. Ne yapmalıyım?

S

SDN Okuru hasan

SDN Okuru
Bu sorun bende de oldu tel sıvıyla temas etmiş.
Ekran siyah ken ekran parlaklıgını %40 dan aşşağı yapın %90 ekran gelir bende 3 kere oldu.
Ekran parkaklıgı %41 ve yukarısında ekran gider %40 veya aşşagısı yapın.
Ekran tekrar eski haline gelir bende en geç 2 ay, en erken 2 hafta da düzeldi.

Reaksiyon puanı
0
Ya sen ne tatlı bi şeysin arkadaş bende ekran değişimi için göndermiştim. Ön kameranın içinde toz kalmış onun için açtım telefonu birden ekran gitti sen olmasan yalandan sebeplerle domalacaktık bi yerlere kesin. Tuttuğun altın tutmadığın da altın olsun sağolasın bilgi için :)

alionse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yav benimde lg g3 var pil ömrü bitik ancak uzun şarjdan sonra kullanılıyor telefonu açıyorum ekrana ışık geliyor ama lg logosu veya başka bi görüntü gelmiyor. telefonda reset menü açılıyor ama dediğim gibi telefon açılmıyor kaç kez reset attım fabrika ayarlarına döndüm ekran sadece ışıklı kaldı hiç açılmadı yardım edebilecek varsa yazsın