Yardım Windows 10 açıldıktan sonra siyah ekran

Bu konuyu okuyanlar

zhrkvkzero77

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Merhabalar geçenlerde bilgisayarımı win 8.1'den win10'a yükselttim ama 2 gün önce bilgisayarı açtığımda oturum açtıktan sonra masaüstü yüklenmedi sadece siyah bir ekran vardı. Yeniden başlatınca araştırdım ve hızlı başlatma isimli ayarın bunu tetiklediğini öğrendim ve ayarı kapattım. ancak bugün bilgisayarı açınca gene aynı problemle karşılaştım önceden de win 10 kullanıyordum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.
sistem:
Asus R7 240
İntel Quad Core Q9400
4GB 1333 mhz ram
Ecs G41T-M16
Patriot P210 SSD

zhrkvkzero77

Asistan
Reaksiyon puanı
63
konu güncel
Not: Format attım gene aynı sorun

taylorsaundles

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Çözümü bilemiyorum maalesef fakat konuyu 10 martta açmışsınız yani 2 ay önce. Size önerim konuyu tekrar açmanız bu insanların önüne çıkma şansını artırır

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Siyah ekranda hiçbir şey mi gözükmüyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve oturum açılırken göründükten sonra mı oluyor ?

zhrkvkzero77

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Siyah ekranda hiçbir şey mi gözükmüyor?

Ve oturum açılırken göründükten sonra mı oluyor ?
sadece imleç gözüküyor ve hayır masaüstü gelmesi gerekirken geliyor bu arada dayanamadım windows 8 kurdum ama bilgisayarı satıyorum yani sorun donanımsal ise hangi parçadan bilmem lazım

Çözümü bilemiyorum maalesef fakat konuyu 10 martta açmışsınız yani 2 ay önce. Size önerim konuyu tekrar açmanız bu insanların önüne çıkma şansını artırır
hocam konuyu tekrar açmak banlanma sebebi diye biliyorum

Xrolapp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows başladığında Ctrl + Shift + Esc yaparak görev yöneticisini açın daha sonra Dosya> yeni görev çalıştır kısmına bastıktan sonra çalıştır ekranına explorer.exe yazın bakalım masaüstünüz geri gelecek mi. Eğer gelirse başlangıçta işlemlerin başlamasıyla alakalı bir sorun var.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
İlk olarak imaj orjinal olması önemli. İkinci olarak disklerde veya ekran kartında sıkıntı olabilir.

zhrkvkzero77

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Windows başladığında Ctrl + Shift + Esc yaparak görev yöneticisini açın daha sonra Dosya> yeni görev çalıştır kısmına bastıktan sonra çalıştır ekranına explorer.exe yazın bakalım masaüstünüz geri gelecek mi. Eğer gelirse başlangıçta işlemlerin başlamasıyla alakalı bir sorun var.
hayır gelmiyor

İlk olarak imaj orjinal olması önemli. İkinci olarak disklerde veya ekran kartında sıkıntı olabilir.
microsoft'un sitesinden indirdim harddiskime kurduğum zaman da bu hatayı alıyorum ekran kartını çıkartarak denedim sorun gene oluyordu

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
hayır gelmiyor

microsoft'un sitesinden indirdim harddiskime kurduğum zaman da bu hatayı alıyorum ekran kartını çıkartarak denedim sorun gene oluyordu
Ramin yerini değiştirin.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,759
Windows 10'da Ctrl+Alt+Delete yaptıktan sonra görev yöneticisini açın. Sağ üstten Dosya kısmında yeni görevi çalıştıra basın. Ordan explorer.exe yi çalıştırın. Öyle sorun düzelebilir.