iPod Touch 5 mi iPhone 4S mi?

Hangisini seçerdiniz?

• Kullanılan toplam oy
    26

Bu konuyu okuyanlar

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1162041_sa.jpg;canvasHeight=500;canvasWidth=500
3566966_sa.jpg

Merhaba,

Apple'ın henüz yeni çıkardığı iPod Touch 5 Amerika'dan alınca vergiler, kargo masrafları dahil 700 TL'ye alınabiliyor. IMEI numarası olmadığı için getirme ve kullanma problemi yok. Telefon özelliği hariç, iPhone 5'in sahip olduğu nerdeyse bütün özellikleri barındırıyor. Donanımsal olarak ta iyi bir cihaz. Telefon özelliği olmadığı için yanınızda iki cihaz taşımak zorundasınız ancak. Elinizde yoksa yanında giriş seviyesinde androidli bir telefon alınabilir 400 TL'ye. Androidli telefonun hotspot özelliği ile iPod Touch 5 ile ayrıca internette dolaşmak mümkün. Wi-Fi desteği ayrıca var. 32 GB kapasiteye sahip, iPhone 5'ten daha ince...

Yeni iPod Touch 5 hakkında daha fazla bilgi edinmek için: http://www.apple.com/ipod-touch/features/

iPhone 4S hakkında daha fazla bilgi edinmek için: http://www.apple.com/iphone/iphone-4s/specs.html

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
iPod touch 4 sahibi olarak iPhone almanı öneririm paran varsa eğer.. :) Belirli bir süre sonra iki cihaz taşımak ya da şu an iPod da GSM olsa diyorsun. Ama sadece uygulamalar ya da Apple ın uygulama kalitesi içinse, fazla para veremem diyorsan, o zaman iPod al :)

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iPod touch 4 sahibi olarak iPhone almanı öneririm paran varsa eğer.. :) Belirli bir süre sonra iki cihaz taşımak ya da şu an iPod da GSM olsa diyorsun. Ama sadece uygulamalar ya da Apple ın uygulama kalitesi içinse, fazla para veremem diyorsan, o zaman iPod al :)

iPod Touch 5 alınca yanında androidli telefon da almak mümkün. Hem iOS hem de Android'den faydalanmak ucuza geliyor... :)

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
o zaman 800-1000 tl civarı androidli bir telefon al istediğin herşeyi yaparsın zaten. Ama iPhone kullanmanın zevkini verirmi bilemem. Bu şekilde yaparak iPhone kullanmanın zevkini alırım diyorsan o sana bağlı
2 cihaz demek 2 sarj demek en basitinden. :)

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Türkiye'den almazsan eğer iPhone 5 almak daha mantıklı...

Keşke Amerika'dan alma fırsatım olsaydı iPhone 5'i ama yok, olmuyor. iPod Touch 5 telefon olmadığı için Amazon ve bestbuy'dan alınabiliyor. Globebox kullanarak ketirtmeyi düşünüyorum. Ama iPhone 4S almaya daha yakınım. Çok kararsız kaldım... :)

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bugün iPhone 4S aldım, sim free ve pasaport kayıtlı. 1299 TL! Bekleyemedim... :D

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
iPod'a para veren varmı hala ya? diye bayağır bir konuştuyduk geçenlerde bir arkadaşımla.
Sadece ABD'lerin yanaşacağı, hiç anlam verilmeyecek bir cihaz olarak bakıyorum ben açıkçası.

Bugün iPhone 4S aldım, sim free ve pasaport kayıtlı. 1299 TL! Bekleyemedim... :D
En güzeli. =)

Xqzme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende aynı senin gibi düşünüyorum. Şuan elimde nokia E63 var hotspot ile wireles internet dağıtım olayı bundada var. Sadece iphone alırsam hem uygulama hem müzik hem telefon şarjı yetersiz kalıcak hemde istediğim performansı alamıcam. Fakat Müzik ve uygulama ihtiayacımı ipod touch Telefon işinide E63 ile halletmek çok daha iyi olucak şarj sorunu olmıcak. Sana tavsiyem bence ipod touch yanına ucuzundan android yada hotspot özelliği olan en basitinden bir telefon alman

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende aynı senin gibi düşünüyorum. Şuan elimde nokia E63 var hotspot ile wireles internet dağıtım olayı bundada var. Sadece iphone alırsam hem uygulama hem müzik hem telefon şarjı yetersiz kalıcak hemde istediğim performansı alamıcam. Fakat Müzik ve uygulama ihtiayacımı ipod touch Telefon işinide E63 ile halletmek çok daha iyi olucak şarj sorunu olmıcak. Sana tavsiyem bence ipod touch yanına ucuzundan android yada hotspot özelliği olan en basitinden bir telefon alman

Birkaç haftadır düşünüyordum bunu. Bir hayli araştırdım, test videolarını bile izledim. Yanımda iki cihaz taşımak istemiyorum ve ayrıca androidli bir telefon alınca aynı fiyata geliyor. Bundan dolayı iPhone 4S aldım 1,299 TL'ye. Sıfır, simfree ve pasaport kayıtlı. iPod Touch 5'in batarya gücü 930 mAh. 5 MP kamerası, A5 800 Mhz. işlemci ve 512 MB RAM olunca, iPhone 4S almaya kesin karar verdim... iPhone 4S'in batarya gücü ise, 1432 mAh. Ayrıca, 8 MP kamerası, çift çekirdekli 1 GHz işlemcisi var. iPod Touch 5'in en önemli farklılığı 4" ekrana sahip olması... :)

jackal3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

iphone 4s'i 1299 tl'ye nerden aldınız ? bende sizin gibi sim free ve pasaport kayıtlı bir telefon almak istiyorum ama güvenilir bir yer bulamadım.Yardımcı olabilir misiniz ?

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
iphone 4s daha mantikli bence

ipod alirsan yanina nokia 109 bile alabilirsin

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iphone 4s'i 1299 tl'ye nerden aldınız ? bende sizin gibi sim free ve pasaport kayıtlı bir telefon almak istiyorum ama güvenilir bir yer bulamadım.Yardımcı olabilir misiniz ?

Sanalpazar.com, gittigidiyor.com üzerinden bulabilirseniz alabilirsiniz. Satıcının açıklamalarını iyi okuyun ve aklınıza takılan bir soru varsa almadan önce satıcıya sorun ve satıcı için yapılmış yorumları, satıcının sitedeki itibarını dikkate alın... Geveyli, sim klitli gibi telefonlardan uzak durun. Pasaport kaydını ben de yaptırabilirim diyorsanız, daha ucuza bulabilmeniz mümkün. Veya takip etmeye devam edin. :)

Gördüğüm kadar en ucuz iPhone 4S hizlial.com ve carrefoursa (haftasonunda indirim var) 1,699 TL. İş böyle olunca mecburen sanalpazar.com, sahibinden.com veya gittigidiyor.com gibi sitelere insan yöneliyor... ;)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
ipod bence çok daha iyi donanımları hemen hemen aynı ama ekran daha büyük ve daha ucuz bu arada şu an kullandığın telefon nedir ona göre fikrim değişebilir:)

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ipod bence çok daha iyi donanımları hemen hemen aynı ama ekran daha büyük ve daha ucuz bu arada şu an kullandığın telefon nedir ona göre fikrim değişebilir:)

Ben her ikisinden de vazgeçtim. iPhone 4S aldım ama sonra iptal ettirdim. Bir akrabam aracılığıyla yurtdışından iPhone 5 alacağım. 1300-1400 TL verip iPhone 4S alacağıma, 200-300 TL daha ekleyip iPhone 5 almayı planlıyorum. 1-2 hafta içinde yurtdışına çıkıyor. Ordaki fiyatını öğrenip söyleyecek bana, uygun görürsem hemen alırım, yok değilse bir kaç ay daha bekleyip alacağım. YouTube'da karşılaştırmalı performans testlerini inceledim, fark ortada açıkçası. Almışken en iyisini alayım, veriyoruz o kadar para sonuçta... Yurtdışından toptan satış yapan bir bayiden 500 dolara Samsung Galaxy SIII almıştı birkaç ay önce. iPhone 5'in fiyatı da uygun olur sanırım. Hayırlısıyla inşallah... :)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Ben her ikisinden de vazgeçtim. iPhone 4S aldım ama sonra iptal ettirdim. Bir akrabam aracılığıyla yurtdışından iPhone 5 alacağım. 1300-1400 TL verip iPhone 4S alacağıma, 200-300 TL daha ekleyip iPhone 5 almayı planlıyorum. 1-2 hafta içinde yurtdışına çıkıyor. Ordaki fiyatını öğrenip söyleyecek bana, uygun görürsem hemen alırım, yok değilse bir kaç ay daha bekleyip alacağım. YouTube'da karşılaştırmalı performans testlerini inceledim, fark ortada açıkçası. Almışken en iyisini alayım, veriyoruz o kadar para sonuçta... Yurtdışından toptan satış yapan bir bayiden 500 dolara Samsung Galaxy SIII almıştı birkaç ay önce. iPhone 5'in fiyatı da uygun olur sanırım. Hayırlısıyla inşallah... :)
bravo en iyi çözüm ikisinden de iyi cihaz almış olursun şimdiden hayırlı olsun:D

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
iPhone 4s ile iPod Touch 5 arasında özellik olarak SIM Kart dışında çok büyük fark yok aslında. Tabii fiyat olarak arada dağlar var :D sen en iyisi şunu bi izle:

http://youtu.be/ermKdHnM7n4

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iPhone 4s ile iPod Touch 5 arasında özellik olarak SIM Kart dışında çok büyük fark yok aslında. Tabii fiyat olarak arada dağlar var :D sen en iyisi şunu bi izle:

http://youtu.be/ermKdHnM7n4

Bu video gördüğüm en iyi ipod touch 5 test videosuydu. Süpermiş. "Zavallı ipod touch'ı yediler, yeni geldi diye ezdiler". Burda koptum... :D

Mastaryem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu video gördüğüm en iyi ipod touch 5 test videosuydu. Süpermiş. "Zavallı ipod touch'ı yediler, yeni geldi diye ezdiler". Burda koptum... :D
Hüseyin Al İpod Torch Hüseyin Al İpod Torch:D Çok Komik Adam Bide S3'Ü Yere Atması Fena :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum ben de aynı düşündüm ve uyguladım hatta ipod touch 4 ile galaxy ace kullandım bir yerden sonra iki cihaz taşımak ciddi anlamda sıkıyor meşakket istiyor hal böyle olunca iphone 4 al hem ipod hem akıllı telefon

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Hüseyin Al İpod Torch Hüseyin Al İpod Torch:D Çok Komik Adam Bide S3'Ü Yere Atması Fena :D
zıpla bakalım hamsi zıpla hamsi obaaa. incelemelerine bayıldım :lol:
ipod torch ismi daha çok yakışıyor harbiden :D

AyakPompasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de samsung galaxy y var. şimdi iphone 4s alırsam bütçeyi epey zorlıycam ekstradan iki telefon olacak elimde. zaten telefonu genellikle taşınabilir medya cihazı gibi kullandığım için itouch 5 almak en kestirme yol geliyo. androidli telefonumu da hotspot, sms ve aramalar için kullanırım. bir sitede 600e bulduydum 1 ay sonra almayı düşünüyorum. *pusu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ipod bence daha mantikli tek sorun yaninda iki telefon taşimak ayrica ipod daha hafif yani ağirlik yapmaz ayrica cok eğlenceli diyorlar

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
iPod touch yerine iPad 4 16GB Wi-Fi + 4G al, keyfine bak :)

edit: Hayırlı olsun :D

tashi 107

Asistan
Reaksiyon puanı
0
4s al daha iyi. ama açıkçası ipod 5'te çok güzel ve zarif