Haber Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı 5 Haziran 2023’te keynote etkinliğiyle başlıyor

Idestek

Öğrenci
Katılım
25 Temmuz 2022
Mesajlar
67
Reaksiyon puanı
63
Puanları
18
Açıklanan WWDC23 programında, tüm dünyadan Apple geliştiricilerinin deneyimleyebileceği heyecan verici online etkinlikler bulunuyor
Siyah arka plan üzerinde Swift logosu ve altında WWDC23 logosu gösteriliyor.


Apple bugün, her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın programını duyurdu. Keynote ve Platforms State of the Union etkinliklerinin tarih ve saatlerini açıklayan Apple, geliştiricilerin edinecekleri bilgiler ve yaşayacakları deneyimler hakkındaki ayrıntıları paylaştı. Tüm geliştiricilerin ücretsiz olarak katılabileceği WWDC23, 5-9 Haziran arasında online formatta gerçekleşecek. Geliştiriciler ve öğrenciler etkinliğin açılış gününü Apple Park’ta özel bir deneyimle kutlama şansına da sahip olacak. Etkinlik ve aktivitelerle dolu bir hafta boyunca geliştiriciler iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’e gelecek en yeni teknolojiler, araçlar ve çerçeveler hakkında bilgi edinecek. Geliştiriciler hafta boyunca Slack üzerinden erişebilecekleri bire bir laboratuvarlar ve aktiviteler sayesinde Apple mühendisleri ve uzmanlarıyla doğrudan iletişim kurarak platformları birbirinden farklı hale getiren yenilikçi uygulamalarla ilgili yönlendirmeler alabilecek.

Apple Keynote Etkinliği​

5 Haziran 20:00
Şimdiye kadarki en büyük ve en heyecan verici WWDC23, bu yılın ilerleyen zamanlarında Apple platformlarına gelecek çığır açıcı yeniliklere ilk kez göz atma fırsatıyla açılacak. Keynote etkinliği apple.com/tr sayfasından, Apple Developer uygulamasından, Apple TV uygulamasından ve YouTube’dan izlenebilecek. Ayrıca yayın tamamlandıktan sonra isteğe bağlı olarak da sunulacak.

Platforms State of the Union Etkinliği​

5 Haziran 23:30
Geliştiriciler, Apple platformlarındaki yeni araçlar, teknolojiler ve gelişmeler hakkında ayrıntılı bilgiler alarak uygulamalarını bir üst düzeye nasıl taşıyacaklarını öğrenecek. Platforms State of the Union etkinliği Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde yayınlanacak.

Apple Tasarım Ödülleri​

6 Haziran, 04:30
Apple geliştirici topluluğunun çalışmalarına kattığı sanatsal beceri, ustalık, yaratıcılık ve teknik uzmanlık Apple Tasarım Ödülleri ile takdir ediliyor. Bu yıl Apple Tasarım Ödülleri’nin kazananları Apple Developer uygulaması ve web sitesi üzerinden duyurulacak.

Uzmanlara Erişim​

175’ten fazla ayrıntılı oturum videosunun yayınlanacağı WWDC23, en son araçları ve teknolojileri bir araya getirerek geliştiricilere yeni nesil uygulama ve oyunları nasıl hayata geçireceklerini öğrenme fırsatı veriyor. Geliştiriciler Apple uzmanlarıyla gerçekleştirilecek bire bir online laboratuvar görüşmeleri sayesinde, uygulamalarının App Store’daki varlığını nasıl iyileştirebilecekleri dahil olmak üzere teknik konular, tasarım ve Apple Store ile ilgili sorularına yanıt bulabilecek. 6-9 Haziran arasında oturumların videoları her gün Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde yayınlanacak.

Aktiviteler​

Oturum videolarına ve bire bir laboratuvarlara ek olarak, Apple mühendisleri ve tasarımcıları hafta boyunca Slack üzerinden çeşitli online aktivitelere ev sahipliği yapacak. Bu aktiviteler, geliştiricilerin teknik konularda konuşmalarına, sorularına yanıt bulmalarına ve birbirleriyle iletişime geçmelerine yardımcı olacak. Geliştiriciler teknoloji veya tasarım konulu soru-cevap etkinliklerine katılabilecek, oturum videolarını izleyip sunucuya sorularını yöneltebilecek ya da tanışma aktivitelerinde kendi topluluklarını oluşturabilecek.

Developer Uygulaması​

Apple Developer uygulaması en son haberler, içerikler ve aktiviteler hakkında günlük güncellemeler ve bildirimlerle WWDC23’ü Mac, iPhone, iPad ve Apple TV’de takip etmek için harika bir yol sunuyor. Geliştiriciler bu uygulamayı kullanarak içerikleri konulara göre arayabilecek, Slack tabanlı aktiviteler ve bire bir laboratuvarlar için kaydolabilecek, SharePlay kullanarak diğer geliştiricilerle birlikte videoları izleyebilecek, oturum videolarındaki kodları doğrudan Xcode’a kopyalayabilecek, öne çıkan hikayeleri okuyabilecek ve çok daha fazlasını yapabilecek.
Geliştiriciler tüm WWDC içeriklerine, kayıt işlemlerine, haberlere, öne çıkan hikayelere ve belgelere developer.apple.comadresinden de erişebilecek.
 
Üst