iPhone SE Oneplus 5

Bu konuyu okuyanlar

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Arkadaşlar bazılarınıza özelden sormuştum zaten. Ama kafam karışık. Konusunu açman bile hata diyenleriniz de olabilir. Neyse şuan ben iPhone 6 16 GB kullanıyorum. Hafıza çok sıkıntı yaratmaya başladı. Ben de iPhone SE 64 ile Oneplus 5 64 arasında kaldım. Küçük ekran küçük batarya vs. sıkıntı değil. Oneplus 5 Evo garantili ve ben İstanbul'da değilim. Cihazda bir sıkıntı olursa kargolama vs. de benim yapmam gerekiyormuş. Türkiye'de resmi garantisi olsa Oneplus alacağım zaten. Bir yandan da iOS rahat ve güvenli geliyor. Önerilerinizi bekliyorum.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Arkadaşlar bazılarınıza özelden sormuştum zaten. Ama kafam karışık. Konusunu açman bile hata diyenleriniz de olabilir. Neyse şuan ben iPhone 6 16 GB kullanıyorum. Hafıza çok sıkıntı yaratmaya başladı. Ben de iPhone SE 64 ile Oneplus 5 64 arasında kaldım. Küçük ekran küçük batarya vs. sıkıntı değil. Oneplus 5 Evo garantili ve ben İstanbul'da değilim. Cihazda bir sıkıntı olursa kargolama vs. de benim yapmam gerekiyormuş. Türkiye'de resmi garantisi olsa Oneplus alacağım zaten. Bir yandan da iOS rahat ve güvenli geliyor. Önerilerinizi bekliyorum.
Bence gercekten yepyeni bilgisayar gibi bir telefon varken se alınmaz yinede sen bilirsin ama ben j2 2 tane alir se almazdim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ağlıyorum.
Neyse One Plus 5 ezip geçiyor biliyorsunuz zaten.
Sorun noktasında HB'den alırsanız pek sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum ama orda da OP5'i HB satmıyor başka bir satıcı satıyordu herhalde.
Ben SE almaz garanti takıntım varsa garantili başka android cihaz alırdım ama asla SE almazdım.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Ağlıyorum.
Neyse One Plus 5 ezip geçiyor biliyorsunuz zaten.
Sorun noktasında HB'den alırsanız pek sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum ama orda da OP5'i HB satmıyor başka bir satıcı satıyordu herhalde.
Ben SE almaz garanti takıntım varsa garantili başka android cihaz alırdım ama asla SE almazdım.

Garanti takıntısı değil hocam. Benim hem S6 hem iPhone 6 sıkıntılı çıkmıştı. İster istemez oluyor. Alırsam HB'den alırım zaten.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Garanti takıntısı değil hocam. Benim hem S6 hem iPhone 6 sıkıntılı çıkmıştı. İster istemez oluyor. Alırsam HB'den alırım zaten.
Valla SE almazdım ben olsam OP5'i alınca rahatlık diye bir şey varmış dersin. Pilin iyi olur kameran iyi olur.
Kendi bileceğin iş yinede

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Oneplus 5 kullanmış olan var mı?

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Tp link neffos c5 max bile daha çekici geliyor iphone se den gerisini sen düşün artık :D

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Kardeşim bu tofaşla, Volvo S90 ı karşılaştırmaya benzer

Reaksiyon puanı
258
Ne ezdiniz SE yi be arkadaş :D Geçen günlerde SE ile S8 Plus arasında hız testi videosuna baktım bazı noktalarda SE öne geçiyor bu dediğime gülebilirsiniz ama videolarda kanıtı var :)))) SE performansı üst düzey bir telefon dayanıklı ve de batarya performansı iyi fakat kamerası kötü.Küçük ekranı kafaya takmıyorsan SE alman mantıklı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence bu video yeterli.
7 Plus fena tokat yemiş:D
SE ÇÖP.
--- Gönderi Güncellendi ---
@İrfan Fatih Ağaçayaklar çok performanslı 7 Plus'un yenilişini izler misin?:D
Yahu SE nedir One Plus 5 karşısında çocuk oyuncağı:D:D
Bırakın şu fanboyluğu tekrar söylüyorum performans olarak 7 Plus'u geçen bir telefon One Plus 5:D

Reaksiyon puanı
5,171
Bence bu video yeterli.
7 Plus fena tokat yemiş:D
SE ÇÖP.
--- Gönderi Güncellendi ---
@İrfan Fatih Ağaçayaklar çok performanslı 7 Plus'un yenilişini izler misin?:D
Yahu SE nedir One Plus 5 karşısında çocuk oyuncağı:D:D
Bırakın şu fanboyluğu tekrar söylüyorum performans olarak 7 Plus'u geçen bir telefon One Plus 5:D
One plus 5 iyidirde ah bu testler ah bitiriyor beni

Reaksiyon puanı
5,171
Yahu geçmiş mi geçmiş ben ona bakarım.:D
Birisi canavar One Plus 5 öbürü çocuk oyuncağı SE mukayese etmek OP5'e hakaret.:D

Screenshot_20170818-204418.jpg

Onuda yapmışlar ve sonuç:D

M

Murat Burç

SDN Okuru
One Plus 3T bile normalde 6GB RAM ile hiçbir uygulamaryı tekrar başlatmazdı sistemsel bir hata oluşup OP5 uygulamaları tekrar çağırdığı halde fark atmış.:D
One Plus 3 , iPhone 6S ile kafa kafayıdı hatta onun yazılımsal bir kaç problemi var5dı testlerin yapıldığı zaman. RAM'de uygulama tutamıyordu. 3T ile bunu çözdüler 3T ,7 plus ile teste tabi tutuldu hiç 6S ile sokulmadı büyük ihtimal 3T de SE, 6s ve 6S Plus'u geçerdi.:D

Reaksiyon puanı
5,171
One Plus 3T bile normalde 6GB RAM ile hiçbir uygulamaryı tekrar başlatmazdı sistemsel bir hata oluşup OP5 uygulamaları tekrar çağırdığı halde fark atmış.:D
One Plus 3 , iPhone 6S ile kafa kafayıdı hatta onun yazılımsal bir kaç problemi var5dı testlerin yapıldığı zaman. RAM'de uygulama tutamıyordu. 3T ile bunu çözdüler 3T ,7 plus ile teste tabi tutuldu hiç 6S ile sokulmadı büyük ihtimal 3T de SE, 6s ve 6S Plus'u geçerdi.:D
O geliştirici seçeneklerinden son uygulama sayısı ile alakalı birazda sanırım testi yapan kişi biraz taraflı davranmı:)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Uzun kullanım ve sar değeri öenmliyse se'yi tek geçerim.
Özellikle sar değeri konusunda çinli firmalara güvenmeyin.
İos kullanım rahatlığı ve stabilliğiyle önde.
Samsung galaxy s7 de bakabilirsiniz

M

Murat Burç

SDN Okuru
Uzun kullanım ve sar değeri öenmliyse se'yi tek geçerim.
Özellikle sar değeri konusunda çinli firmalara güvenmeyin.
İos kullanım rahatlığı ve stabilliğiyle önde.
Samsung galaxy s7 de bakabilirsiniz
Nerden geliyor bu özgüven anlatsana biraz?
Neyin uzun kullanımı Oxygen OS +SD835'den bahsediyorsun sanırım.
upload_2017-8-18_21-32-25.png

upload_2017-8-18_21-32-57.png

7 ve 7 Plus'da önermeyelim onlarında SAR değeri yüksek.
Neyin rahat kullanımı neyin stabilliği bunlar One Plus 5'de yok mu?
Özellikle çinli firmaaaa ooo sar değeri uçuyor kaçıyoru araştırmadan bir yerinizden sallamayın.
Az yukarı çık bakalım One Plus 5, SE ve 7 Plus'u performans olarak dağıtmış .

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
:)

Vs

Bide burdan bakalim.kac aydir se ullaniyorum senesi geliyo nerdeyse appstore nin bu kadar yavas acildigini burda gordum.kendi kullandigim telefon olmasa bende inanicam :)
Bide bu arada se de op de alinabilir.op gibi ni secenek varken o zaman baska bi android cihaza yonelmek net bile bile ladestir.illa android kullanilacaksa :)

Son mesajlar