iPhone 11 mi OnePlus 8T mi?

Bu konuyu okuyanlar

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Ben telefonu full 144 Hz ve yoğun kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone 12 mini tabii ki
tek korkum batarya süresi bir günü çıkarır mı oyun hiç oynamıyorum. ekran boyutu benim için önemli değil

12 Mini öneririm. Forum içerisinde konu açarak sorabilirsiniz.
tek korkum batarya süresi bir günü çıkarır mı oyun hiç oynamıyorum. ekran boyutu benim için önemli değil

MrLiver2021

Asistan
Reaksiyon puanı
91

Test videolarına bak

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200

Günlük kullanımda çıkarabilir ancak sıkı bir kullanıcıysanız gün içerisinde şarja takmanız gerekebilir.

MrLiver2021

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Sen beklemeden bahsediyorsun.Androidde bekleme süresi iyi android cihazlar var.Mesela P30 yada P30 pro ekranı kapattığın anda aynı iPhone da olduğu gibi pil tüketimi fazla olmaz.Oppo tarafında Reno 3 pro ve find x2 var.Oda ekran kapandığında fazla pil tüketimi yapmıyor.Oneplus 8 ve Oneplus 8 proda ekran kapandığında aşırı pil tüketimi yapmaz.Android tarafında beklemede pil tüketimi az yapan cihazlar var.
Hocam ben de %4 civarında ama ekran 144 Hz de iken

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Geçen teknoseyirde 12 mini incelemesini izledim.12 miniyi kullanan teknoloji editörü cihazın 6,5-7 saat ekran süresi verdiğini ve günü rahat çıkardığını söyledi.12 mini nin batarya konusunda seni üzeceğini düşünmüyorum.

Hocam ben de %4 civarında ama ekran 144 Hz de iken
144hz da yüzde 4 normal.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312

bu nasıl olabiliyor
iphone 11 ile 4 saat 45 dakika ekran süresi alıyor
iphone 12 mini ile 7 saat 38 dakika ekran süresi alıyor

11 ile 12 mini arasında karar vermekte zorlanıyorum ama bu videoyu gördükten sonra 12 miniye doğru yakınlaştım

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

bu nasıl olabiliyor
iphone 11 ile 4 saat 45 dakika ekran süresi alıyor
iphone 12 mini ile 7 saat 38 dakika ekran süresi alıyor

11 ile 12 mini arasında karar vermekte zorlanıyorum ama bu videoyu gördükten sonra 12 miniye doğru yakınlaştım
YouTube videosu olabilir.İps tabanlı iPhone lar YouTube da ekrandan dolayı fazla pil tüketimi yapıyor.12 minide amoled ekran olduğu için YouTube videolarında dark mode unda etkisiyle pil tüketimi daha az oluyor.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
YouTube videosu olabilir.İps tabanlı iPhone lar YouTube da ekrandan dolayı fazla pil tüketimi yapıyor.12 minide amoled ekran olduğu için YouTube videolarında dark mode unda etkisiyle pil tüketimi daha az oluyor.

anladım o zaman iphone 12 mini alıp ayarlardan arka planı dark mode yapıp her zaman dark mode ile kullanırsam batarya günü çıkarır

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
anladım o zaman iphone 12 mini alıp ayarlardan arka planı dark mode yapıp her zaman dark mode ile kullanırsam batarya günü çıkarır
Oyun olayına girmediğin sürece çıkartır.Şunuda söyleyeyim 12 minide Pugb yi indireyim 30 dk yada 1 saat en ağır ayarlarda oynayayım gibi bir düşünceye kapılma derim.12 mini küçük kasa olduğu için aşırı yük altında çok ısınıyor ve kasa ufak olduğu için ısıyı dağıtamıyor.Oyun oynayacaksanda ya mütevazi bir oyun indir oyna yada Pugb gibi oyunları orta ayarlarda oyna.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Oyun olayına girmediğin sürece çıkartır.Şunuda söyleyeyim 12 minide Pugb yi indireyim 30 dk yada 1 saat en ağır ayarlarda oynayayım gibi bir düşünceye kapılma derim.12 mini küçük kasa olduğu için aşırı yük altında çok ısınıyor ve kasa ufak olduğu için ısıyı dağıtamıyor.Oyun oynayacaksanda ya mütevazi bir oyun indir oyna yada Pugb gibi oyunları orta ayarlarda oyna.
oyun hiç oynamıyorum yani böyle bir sorunum olmaz sağol tavsiye için :) umarım 64 gb 12 mini yeterli olur. :)

MrLiver2021

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Karar vermek hiçte zor değil.Sosyal medyada instagram storiese video atıyorsan iPhone 11 yada 12 mini;İnstagrama video atmıyorsan S21 üçü arasında en iyi tercih olur diye düşünüyorum.
Hocam benim telefonum Instagram'da bir video izlerken diğer posta atınca kapanıyor sorun ne olabilir? (Mi 10T)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hocam benim telefonum Instagram'da bir video izlerken diğer posta atınca kapanıyor sorun ne olabilir? (Mi 10T)
Yazılımsal olabilir.Uygulama kaynaklı olabilir.Yedek alıp hard reset at derim.Sorun devam ederse uygulamaya güncelleme gelince güncelle derim.Sorun yine devam ederse servise gönder.