iPhone 7 şarjı ile iPhone 5 Şarj Etmek?

Bu konuyu okuyanlar

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Başlıktaki gibi şarj edersek sorun çıkartırmı?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Iphone gerek kablo olarak gerekse başlık olarak adaptör yapsını değiştirmedi diye biliyorum Iphone 5 ile 7 arasında. Bizim evde babam 5s abim 7+ kullanırken birbirlerinin şarj alatlerini kullabiliyorlardı sorun olmuyordu.
Ayrıca kabloyu taktın bildirim sesi gelip şarj yüzde ibaresi yeşil olduysa şarj edebiliyor demektir :) bunda ne gibi bir sorun olabilir. Iphonu yeri geldi samsung adaptörü ile yeri geldimi Asus adaptörü ile yeri geldimi dandik çin malı adaptör ile bile şarj ettik gözle görülür bir sorun ile karşılaşmadık.

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Bu konu hakkımda bir bilgim yoktu ve gelen güç vs fazla olursa 5'in bataryasına sorun çıkartabilir diye düşündüm.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
5'in bataryasına sorun çıkartabilir diye düşündüm.
Halen Iphone 5 in bataryası sağlam mı ? bunca yılın üstüne. Eğer 1 günü tek şarj ile çıkarabiliyorsanız helal olsun vallaha. 3 gün sonra Iphone 11 tanıtılacak 5-6 yıl önceki telefonun bataryası halen sağlam ise gerçekten büyük başarı.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Aplle hızlı şarj adaptörünü ayrı paraya sattığı için kutulardan hala aynı şarj cihazı çıkıyor ki hızlı şarj adaptörü olsa bile işlemci desteklemediği için normal kendi akımı kullanır..