Iphone 11 mi S10 plus mı

S10 plus mı ıphone 11 mi

• Kullanılan toplam oy
    44

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar uzun yıllardır ıphone kullanıyorum bu sene yeni bir cihaza geçmeye karar verdim s10 plus dı karar verdiğim cihaz ama ıphone 11 fiyatını bana göre uyguna açıklanınca kafam karıştı sizin fikriniz nedir değer mi. Uygun derken benim beklentim 9 bin den aşağı çıkmaz sanıyordum

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Arkadaşlar uzun yıllardır ıphone kullanıyorum bu sene yeni bir cihaza geçmeye karar verdim s10 plus dı karar verdiğim cihaz ama ıphone 11 fiyatını bana göre uyguna açıklanınca kafam karıştı sizin fikriniz nedir değer mi. Uygun derken benim beklentim 9 bin den aşağı çıkmaz sanıyordum

İphone 11 öneririm.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Hem IOS olmasından hem de daha yeni olmasından dolayı iPhone 11 derim ben. iPhone 11'i hiç inceleme fırsatım olmadı, videolarına vs. de bakmadım, yani pek bilgi sahibi değilim, yorum yapmam pek doğru değil gibi ama bazı yorumlarda batarya konusunu da iyileştirdiklerini, kamera konusunda iyi olduğunu yazmışlardı. Zaten uzun yıllardır IOS kullanıyormuşsun, bence IOS'tan devam et. Bu arada iPhone 11'in fiyatı beni de şaşırttı, Note 10, 10 bin TL'ye yakın çıktı, S10+, P30 Pro 7 bin TL'nin üzerindeydi yanlış hatırlamıyorsam, XS Max'in 12-13 bin TL'leri bulduğu piyasada 7299 TL gayet iyi bence.

Reaksiyon puanı
45
Öncelikleriniz nedir? Genel olarak s10+ daha mantıklı ama kesin cevap vermem için önceliklerini bilmem gerekir
En büyük önceliğim pil ömrü daha sonra ise yazılım stabilliği kısacası donma takılma olmasın. Kamera özellikle karanlık ortamda çekimi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S10+ al kafan rahat olsun. Ayrica amerikanın da ekonomisini hiç geliştirme derim. Adamlar kuyumuzu kazıyorlarr.
İşin siyasi boyutunu düşünürsek ülkemiz için yaptıklarına bakarsak bende öyle düşünüyorum Aslı’da oda var aklımda

11 alınmaz bana kalırsa kutudan hala 5w şarj aleti çıkıyor en basitinden. S10+ öneririm ben.
Evde 2 tane var applenin o meşhur şarj aletinden hiç kullanmıyorum :) ıpad şarj aleti aldım onun için

Son düzenleme:

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Galaxy S10 Plus

MoMentS

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Kıyas yapman ve buna kararsız kalman da ne bileyim. ?

Elbette İphone.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
XR kullanıcısı olarak bilgi vereyim. Ekran çözünürlüğünün düşük olması hissedilmiyor. Yaa şu ekrana bak ne kadar da kötü dedirtecek bir durum kesinlikle yok. En azından galaxy s9 dan geçen beni hiç rahatsız etmedi. 5wattlık şarj aleti 2.5 saat gibi bir sürede tam dolum yapıyor ve şarjı bir günü çok rahat çıkarıyor. Yani gece yatarken tak şarja, sabah al ve seni tekrar gece 11 e 12 ye kadar rahat götürsün. Kullanmayacağınız kadar çok özellik istiyorsanız Samsung u alın. Ama uzun ömürlülük ve uzun vadede değerini koruması sebebiyle ben iPhone almanızı tavsiye ederim. Mesela s9 şu an hala elimde duruyor ve ben düşünüyorum bu full kutulu aksesuarlı temiz s9 a 2000 lira veren bulabilir miyim diye.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
?. 6,1 inç 720p ekran
Ona bakılırsa da android li bir cihaza 7000 tl vermek ?

2 kere samsung kullandım ikisindede memnun kalmadım verdiğim paraya üzüldüm

Samsung gibi bir markaya 7000 tl fazladır

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104

Başka bir işletim sistemi varsa onu alalım android cihaz üreten firmalar piyasayı eline aldı sadece cihazda ios yazılımı var diye fiyatları uçuruyorlar..

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
XR kullanıcısı olarak bilgi vereyim. Ekran çözünürlüğünün düşük olması hissedilmiyor. Yaa şu ekrana bak ne kadar da kötü dedirtecek bir durum kesinlikle yok. En azından galaxy s9 dan geçen beni hiç rahatsız etmedi. 5wattlık şarj aleti 2.5 saat gibi bir sürede tam dolum yapıyor ve şarjı bir günü çok rahat çıkarıyor. Yani gece yatarken tak şarja, sabah al ve seni tekrar gece 11 e 12 ye kadar rahat götürsün. Kullanmayacağınız kadar çok özellik istiyorsanız Samsung u alın. Ama uzun ömürlülük ve uzun vadede değerini koruması sebebiyle ben iPhone almanızı tavsiye ederim. Mesela s9 şu an hala elimde duruyor ve ben düşünüyorum bu full kutulu aksesuarlı temiz s9 a 2000 lira veren bulabilir miyim diye.
S9'a ben 2000 veririm ?

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

Android eskisi gibi değil. ? ?

Reaksiyon puanı
10,325
Ah be güzel kardeşim, S10 plus gibi bir şaheser dururken gidip çürük elma almak; bu arada da dünyayı kan ve gözyaşına boğan zalim ejderhayı zengin etmek yakışmaz bize... Bunun manevi sorumluluğunu da unutmamak lazım tabii ki... Yine de her neye karar verir alırsan şimdiden hayırlı olsun derim.

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
İşin siyasi boyutunu düşünürsek ülkemiz için yaptıklarına bakarsak bende öyle düşünüyorum Aslı’da oda var aklımda
hocam basit düşünmek gerekirsek dinimiz müslümanlardan başka kimseye güvenmememizi söylüyor. Bazı kullandığımız şeyler var onlarıda zorunda olduğumuz için kullanıyoruz onun dışında zorunda olmağımız şeylerden kaçmak sizce de mantıklı değilmi? Onun için apple almayın aldırtmayın. Zaten söylediğiniz modeller arasında s10+ iphoneye fark atar atar yani bırakın bu yazılım işini (İOS) android o kadar da kötü değil yani.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
En büyük önceliğim pil ömrü daha sonra ise yazılım stabilliği kısacası donma takılma olmasın. Kamera özellikle karanlık ortamda çekimi.
Pil ömrü konusu cidden tartışmalı. Bazı testlerde s10+ fark atarken bazı testlerde 11 az farkla yeniyor. Ben bu kısımda s10+ çok daha mantıklı derim; yeni jenerasyon oled paneller,lcdye göre daha verimliler.

Stabillik olarak apple,ios 11 gibi bir güncelleme çıkarmadığı sürece hala daha stabil diyebilirim. Ha bu androidin stabil olmadığı anlamına mı geliyor? Elbette hayır. Şahsen ben bu kısmı çok önemsemezdim...

Arka kamerada iphone 11, 2 sensör barındırırken s10+, 3 sensör barındırıyor [11’de telefoto(yakınlaştırma) sensörü yok]. Ana sensörü genel olarak iphoneda daha iyi ama geniş açıda s10+ genel olarak daha iyi. Telefotoda ise s10 elbette daha iyi çünkü iphoneda o sensör yok! Selfie kamerasında ise genel olarak 11 daha iyi diyebilirim.

İkisinde de gece modu var ama yanlış hatırlamıyorsam iphonenun gece modu otomatik. Yani istediğin zaman açamıyorsun. Şaşırtıcı bir şekilde gece modunda iphone,etrafı s10+’a göre daha aydınlatıyor ve genel olarak daha iyi. Bence bu konuda asıl rakibi pixel 3

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Ah be güzel kardeşim, S10 plus gibi bir şaheser dururken gidip çürük elma almak; bu arada da dünyayı kan ve gözyaşına boğan zalim ejderhayı zengin etmek yakışmaz bize... Bunun manevi sorumluluğunu da unutmamak lazım tabii ki... Yine de her neye karar verir alırsan şimdiden hayırlı olsun derim.
Aynen hocam ya sonunda kafadar birini buldum şükür kimse dinlemiyor beni ya :)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben yerinde olsam OnePlus 7 Pro alırdım başlığındaki 2 telefondan da kat kat daha üstün ayrıca OnePlus 7 Pro bu yılın en iyi telefonu bence

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014

Kullanmayı bilmiyosan demekki..

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Kullanmayı bilmiyosan demekki..
? ? aynen.

1. ve 2. kullandığınız samsung hangi modeller?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...