HTC Desire 500 - Motorola Moto G - Samsung Galaxy S4 Mini Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

atlasakin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir telefon alacağım, bütçeme uygun ve kaliteli telefonlar arasından bu üçü arasında gidip gelmekteyim. Aynı standartlar arasına Sony Xperia L'i de koyuyorlar forumlarda; ancak ben ondan emin olamadım.

Bu hafta içinde bu üçünden(veya çok iyi yorumlar gelmesi halinde Xperia L'den) birini alacağım. Çok forum dolaşıp, çok inceleme okuduğum için bilgi karmaşası içinde kaldım.

Telefonda aradığım özellik kameranın iyi olması(18 mp olması lazım değil). 5-8 arası sanırım yeterli olacaktır; hoş, telefondan telefona 5 mp bile değişebiliyor. Ön kameranın ve video çekiminin keza iyi olmasını istiyorum. Yoğun kullanım sırasında takılmamasını yavaşlamamasını bekliyorum(yoğundan kasıt, birden çok programın açık olması ve/veya kaliteli oyunları takılmadan kaldırması), batarya ömrü, ekran büyüklüğü(ki bu üç seçenek üç aşağı beş yukarı aynı), pixel density(bunda sanırım motorola daha iyi), bir de çözünürlük.

Mesela Motorola'nın bence bir dezavantajı bataryasının çıkmaması ve hafızanın fix 16 gb olması. Ne kadar sorun yaratır dersiniz?

Bu fiyat aralığında bu üç telefon arasından yukarıdaki kriterlere göre en iyisi nedir sizce?

atlasakin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısınız; ancak sanırım onun fiyatı 1000'i biraz aşıyor, yoksa l ile kıyaslayınca daha iyi doğrusunuz. Bu 750-1000 barajında kalmaya çalışıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sp Kağıt üzerinde iyi fakat bazı kronik sorunları Var Wifi az çekmesi ahizesinin bozulması gibi Araştır bence

Fix or xxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2.el dusunurmusunuz eger dusunurseniz htc one x öneririm

atlasakin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2.el dusunurmusunuz eger dusunurseniz htc one x öneririm

HTC One X çok başarılı; ancak ikinci el istemiyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sp Kağıt üzerinde iyi fakat bazı kronik sorunları Var Wifi az çekmesi ahizesinin bozulması gibi Araştır bence

SP veya yukarıdaki diğer üç telefondan veya onlar yerine, benzer fiyatta önerebileceğiniz bir telefon var mı?

atakankk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba telefon alacağım da max 750 tl ye alınabilecek en iyi telefon nedir acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir telefon alacağım, bütçeme uygun ve kaliteli telefonlar arasından bu üçü arasında gidip gelmekteyim. Aynı standartlar arasına Sony Xperia L'i de koyuyorlar forumlarda; ancak ben ondan emin olamadım.

Bu hafta içinde bu üçünden(veya çok iyi yorumlar gelmesi halinde Xperia L'den) birini alacağım. Çok forum dolaşıp, çok inceleme okuduğum için bilgi karmaşası içinde kaldım.

Telefonda aradığım özellik kameranın iyi olması(18 mp olması lazım değil). 5-8 arası sanırım yeterli olacaktır; hoş, telefondan telefona 5 mp bile değişebiliyor. Ön kameranın ve video çekiminin keza iyi olmasını istiyorum. Yoğun kullanım sırasında takılmamasını yavaşlamamasını bekliyorum(yoğundan kasıt, birden çok programın açık olması ve/veya kaliteli oyunları takılmadan kaldırması), batarya ömrü, ekran büyüklüğü(ki bu üç seçenek üç aşağı beş yukarı aynı), pixel density(bunda sanırım motorola daha iyi), bir de çözünürlük.

Mesela Motorola'nın bence bir dezavantajı bataryasının çıkmaması ve hafızanın fix 16 gb olması. Ne kadar sorun yaratır dersiniz?

Bu fiyat aralığında bu üç telefon arasından yukarıdaki kriterlere göre en iyisi nedir sizce?

Performanstan başlayalım:
Xperia L ve Desire 500 ; S4 mini ve Moto G'ye göre birazcık düşük bir oyun performansı var. Oyun odaklı bir kullanım için S4 mini ve Moto G tercih edilmeli bence.

Kamera konusunda S4 mini'nin hepsini geçeceğini düşünüyorum. Zaten fotoğraf konusunda iddaası olan tek diğer model Xperia L.

Ekran konusunda haklısın Moto G önde. 720p gayet güzel bir çözünürlük.

Fiyatları:
Xperia L : 850 TL
Desire 500 : 800 TL
S4 mini : 950 TL
Moto G 16 GB : 850 TL

Hafıza konusu sana kalmış. Yoğun video ve fotoğraf çekiyorsan bir de üstüne yüksek boyutlu oyunlar yükleyeceksen 16 GB yetmeyebilir.

Sonuç olarak fotoğraf ve video çekimi senin için ekran kalitesi ve paradan önemli ise S4 mini seçilmeli. Değilse Moto G. Benim kişisel tercihim Moto G olurdu.

Son mesajlar