Harici Diskten Veri Kurtarma

Bu konuyu okuyanlar

cgl.prlk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bugün 1 Tb'lik Sony Harici Disk, tam olarak ne olduğu bilmiyoruz ama büyük ihtimalle biçimindirildi. Çünkü, bilgisayara taktığımızda diskin adı Yerel Disk F olarak değişmiş ve içi boş gözüküyordu. Bunun üzerine internetten bir çok metin ve forum yazısı okudum. Ne yazık ki, bunların tarihlerinden en yakın olanı 2013 senesine ait, ayrıca da veri kurtarma şirketlerini de inceledim ama genel olarak büyük işler için yapıyorlar olarak anladım. Bu diskin 200 küsür Gb'lik bir kısmı doluydu. İçinde önemli büyük dosyalardan küçük dosyalara kadar bir çok şey vardı ve hepsinin geri döndürülmesi gerçekten mühim. Bu konuda bana yardımcı olup ayrıntılı ve daha taze bilgiler sunabilir mısınız?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Recuva veri kurtarma programının ücretli sürümünü deneyebilirsin. Kurtarılan veri, kurtarılacak disk üzerine kopyalamamalı. Sabit diskin 200 GB veriyi kaldıramayacak boyuttaysa, yeni bir harici disk daha satın almalısın. Bu işlem oldukça uzun sürecektir, sabır gerekiyor. (Günlerce sürebilir) Kurtarılabilen veriler, orijinal boyutunun (bazen çok) üstünde olabilirler.

Son mesajlar