Garanti Bankası

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Şuanda çok sinirliyim.. Websitelere içerik girerek kazandığım parayı garanti çekmiş. 42,50 tl para vardı hesabımda düne kadar, şuanda 4,50 lira var..

Hesap kullanım ücreti adı altında gaspetti paramı garanti.. Ben onu kolay mı kazanmıştım:(

Bana haraç almayan bir banka önerin hemen yarın geçiyorumm:angry:

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Bu vesile ile Allah belanı versin Finans...

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ve bende Allah belanı versin iş bankası - Hsbc de bankamatik yıllık kart ücreti yok kredi kartlarını bilemiyorum.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Oho Bütün Bankalar Hesap Ücreti Kart ücreti Alıyor

Kart Ücreti Almayanda İşlem Ücreti Alıyor..

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
:D Öyle bir banka yok bu 1. Bldiğim kadarıyla bu yaptıkları yasal da değil. Onlar paranı kesmeden söyleyip engelletirsen oluyor. Ama kestikten sonra banka politikamız deyip savuyorlar basından. Vakıfbankta geld başıma.

Para alıp gondermek için 7-8 yıldır iş bankası hesabım var iş hepsinden beter soyguncu resmen.

Ama çare yok mu evet var :) Ben buldum çare olacak.

Çare şu ki paranı asla 24 saatten fazla hesapta tutma eger tutarsan kesiyorlar. Ben milyarlar gonderıp alıyorum zerre kesemıyorlar cunku asla 24 saat bekletmıyorum parayı hesapta hemde 7-8 yıldır. :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Buradan ben de Devletin Bankası Ziraat'e ve İş bankasına Sevgilerimi! ileteyim...

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Hesap işletim ücretlerini geri alabiliyorsunuz.

Biraz araştırın.

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Banada aynısı olmuştu. İtiraz ettim, bana aşağıdaki mesajı gönderdiler.

Garanti Bankasının mesajı:
Her bir vadesiz hesabin bankamizda acma, kapama, isletme ve arsivleme gibi maliyetleri bulunmaktadir. Bu maliyetlerin bir kisminin karsilanabilmesi amaciyla ocak ve temmuz aylarinda yilda iki kez hesap isletim ucreti alinmaktadir.

2009 yili 1. yariyili icin Bireysel Bankacilik Musterilerimizin vadesiz TL hesaplarindan 29 TL, doviz cinsinden acilmis vadesiz hesaplarindan da 5 Euro karsiligi doviz olarak tahsil edilir. Bu uygulama tum bankacilik sektorunde uygulanan bir uygulama olup, Bankacilik Hizmetleri Sozlesmesi kapsaminda alinmaktadir.
''Bankamizla imzalamis oldugunuz Bankacilik Hizmetleri Sozlesmesinin 3.2 numarali maddesi aynen su sekildedir. “3.2. Banka isbu sozlesme konusu islemler ve hizmetlerle ilgili olarak islem aninda yururlukte bulunan oranlarda ve tutarlarda komisyon talep etmeye, belli bir mevduatin altindaki hesaplar icin Bankanin tek tarafli olarak belirleyip, musteriye herhangi bir ihbarda bulunmaksizin degistirebilecegi miktarda “Hesap İsletim ucreti” almaya ve bunlari musterinin Banka nezdindeki res’en tahsile yetkilidir.”
Bankamizin hesap isletim ucretinden istisna tuttugu hesaplar asagidaki hesaplar olup, hesabiniz istisna kapsamina girmemektedir:

Maas odemesi yapilan musterilerimizin sadece maas hesabinin bagli oldugu vadesiz hesaplarindan,

Maas odemesi yapan firmalarin maas odemesi yaptiklari hesaplarindan,

İki veya daha fazla Otomatik Fatura Odemesi bulunan musterilerimizin sadece faturalarinin bagli oldugu hesaplardan (01 Ocak 2009 – 30 Haziran 2009 tarihleri arasinda, her bir fatura talimatinin tum faturalari otomatik olarak odenmis ve halen ilgili hesapta en az iki otomatik fatura odemesi urunu olan musterilerimizin odemelerinin baglı oldugu ana hesaplardan),

Musterimizin birden fazla Avans Hesap’inin olmasi durumunda, en yuksek pozitif bakiyeli vadesiz hesaba bagli olan disindaki diger Avans Hesap’larin bagli oldugu vadesiz hesaplarindan (Avans Hesap limiti tanimli vadesiz hesaplardan, en yuksek pozitif bakiyesi olan hesaptan tahsilat yapilmaktadir),

Universite chipcard’larinin bagli bulundugu vadesiz hesaplardan,

Birikimli Mevduat urunlerinin duzenli odemelerinin bagli oldugu vadesiz TL veya USD/EURO hesaplardan,

Unibank’i olan musterilerimizin tum vadesiz hesaplarindan,

Minibank sahibi cocuga ve veliye YP Birikimli Mevduat hesabi varsa, bu hesabin aylik odemelerinin yapildigi TL, USD veya EURO cinsinden vadesiz hesaplarindan,

G'bank urunune sahip cocuga ait urunler arasında YP Birikimli Mevduat hesabi varsa, bu hesabin aylik odemelerinin yapildigi TL, USD veya EURO cinsinden vadesiz hesaplardan,

G’bank uyelerine ait Bonus Kontor kartın bagli oldugu ana vadesiz hesaplardan,

Bireysel Dovize Endeksli Tuketici Kredileri'nin YP odeme hesaplarindan,

30 Nisan 2009 tarihinden sonra acilan hesaplardan,

Fon Sepeti urununun bagli oldugu vadesiz TL hesaplardan,

Ozel Bankacilik musterilerinin Ozel Bankacilik ve MALTA subelerindeki tum vadesiz hesaplarindan,

Altin Hesabindan,

Vergi dairesi hesaplarindan,

Odeme plani degisikligi ya da yeni kredi kullanimi yolu ile yeniden yapilandirilmis sorunlu kredilerin odeme hesaplarindan,

Saygilarimizla,
T.GARANTI BANKASI A.S.
HAKLI MUSTERI HATTI
444 0 338
Not: Yanitiniz ulasmayacagindan lutfen reply yapmayiniz. Detay bilgi icin 4440338’i arayabilirsiniz.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Sanki işbank öğrenciden almıyor?

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Öğrenciden almıyor iş bankası. Şahsen 2 senedir açık. Hesap kesim ücreti v.b gelincede otomatik ödeme talimatı verirsen yada maaşının yattığı bir bankanın hesabını kullanırsan yıllık para kesimi olmuyor.(%60 eminim :) )

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Öğrenciden almıyor iş bankası. Şahsen 2 senedir açık. Hesap kesim ücreti v.b gelincede otomatik ödeme talimatı verirsen yada maaşının yattığı bir bankanın hesabını kullanırsan yıllık para kesimi olmuyor.(%60 eminim :) )

Hmm ben öğrenciyim ya :)

asilgenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bank asya da almıyor bildiğim kadarıyla

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Benim bildiğim tek kesmeyen ziratin burs ve kredi hesabı :D Bu arada bu garantiyi bende lanetle anayım:cursing:. Banada tam para lazım olduğu zamanlarda kesiyordu:cursing: Kulaklarını az çınlatmadım

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Seni anlıyorum aynı olayı bende yaşadım garantide,yanlız açtığın konuda başlık yanlış olmuş kanatimce uygun bir başlık seçersen daha anlamlı olur hemde kendini daha iyi ifade etmiş olursan beddua etmekle sorun çözülmez.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Seni anlıyorum aynı olayı bende yaşadım garantide,yanlız açtığın konuda başlık yanlış olmuş kanatimce uygun bir başlık seçersen daha anlamlı olur hemde kendini daha iyi ifade etmiş olursan beddua etmekle sorun çözülmez.

Çözülür. En azından insanların mağdur olmasını engelleyebilir belki. 40 tl az mı ya :(

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Hesap işletim ücreti yasal bir olay ve bildiğim kadarıyla bir kısmı vergi. Bir kaç sene öncesine kadar kimi bankalar almıyordu kimisi de alıyordu. Yasal bir düzenleme getirip tüm bankaların müşterilerden alması sağlandı. Bu tutar yıllık ~38 TL ve 6 ayda bir alınıyor. Daha önce kullandığım ING Bank maaş kartımdan hiç kesinti yapmadı. Öğrenci iken aldımğım İşbankta 4-5 sene herhangi bir ücret almadı.
Parayı hesapta tutma yerine değerlendirme gibi yollara başvurursanız kesinti olmuyor diye biliyorum.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Neredeyse TÜm bankalar bu ücreti kesiyor. Ama otomatik ödeme talimatı verirseniz kesmiyorlar. Bildiğim kadarı ile bank asya almıyor.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Sanki işbank öğrenciden almıyor?
Almıyor hocam, ben de iş bankası kullanıyorum. "İş'te Üniversiteli"

Bu arada dilekçe vererek bu parayı geri alma imkanı oldugunu duymustum. Bu banka mı emin değilim ama denemekte yarar var.

eyylemfeda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İş bankası da benden her sene kredi kartı için para kesiyor. Bir mail yolluyorum geri yatırıyorlar. Birkaç ay önce de 3 senelik hesap işletim ücretleri için talepte bulundum yatıramayacaklarını, bu ücretlerin yasal olduğunu belirten bir cevap yolladılar. Bulunduğum yerdeki Tüketicileri koruma derneği hakem heyetine başvurdum. Lehime karar çıktı 3 yıllık kesintilerin tamamını geri aldım.

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu yüzden bankalara bulaşmıyorum

harbinur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bankasya hesap isletim ucreti adi altinda yada benzer gerekcelerle hesap ucreti almiyor.
sadece hesaplarda degil kredi kartinda da kart ucreti talep etmiyor tavsiye ederim.
Bazi insanlar onyargi ile baska turlu yorumlar yapabilir ama gidip incelemenizi gorusmenizi tavsiye ederim.

Şuanda çok sinirliyim.. Websitelere içerik girerek kazandığım parayı garanti çekmiş. 42,50 tl para vardı hesabımda düne kadar, şuanda 4,50 lira var..

Hesap kullanım ücreti adı altında gaspetti paramı garanti.. Ben onu kolay mı kazanmıştım:(

Bana haraç almayan bir banka önerin hemen yarın geçiyorumm:angry:

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dediğim gibi 24 saat kuralını unutmayın yeter :D

Paranız hesapta 24 saat kalmadan kesemıyorlar bende 24 saat bırakmıyorum.!

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
O işlemi bütün bankalar yapıyor devlet sağolsun soyuyor :)

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Üniversite kartı verdiği zaman sormuştum iş bankasına hesap kesim ücreti alır mı diye(akbankta banka hesabım vardı) müşteri hizmetleriyle konuştum eğer öyle bir durum olursa bankaya gidip söylüyorsun dedi paranı geri alırsın dedi.(Bu arada kartı üniversite verdi onuda ekliyim.)

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
allah belanı versin TTnet.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Kartı kapattıracağım deyip tehdit ettiğin zaman genelde geri iade ediyorlar. Eğer kartın kredi kartıysa bi dene derim şansını.

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben bir bilgi paylaşıcaktım ama vazgeçtim şimdi herkes yaparsa bankalar sınırlama falan getirir bana kalsın bu bilgi eminimde kimse bilmiyor :)

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
bankaların hiç biri öğrenciden para almıyor ama öğrenci belgenizi götürürseniz hesap işletim ücreti alınmaması için o zmn almazlar. Bu tartışma daha önceden yapılmıştı :D