Galaxy S2 mı IP4 mu?

Bu konuyu okuyanlar

sinekvale

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Yıllardır ıphone kullanıyorum ve halen 3GS cıhazımı kullanıyorum acayıp sekılde memnunum dogrusunu soylemek gerekırse..Smasung gs2 cıddı sekılde kafamı kurcalıyor..
IOS app store cydıa hepsını bılıyorum gözum kapalı jaılbreak sshh kaydı vs hepsını bılıyorum...ANDROID? cıddı soru ısaretlerı var cunku hıc kullanmadım.
Iphonedakı basıtlık kullanıcı dostu arayuz varmıdır...appstore yada cydıada kı sınırsız uygulamaları gectım neler vardır mesela ..bır eczaplus kelıme avı yada yukleme nasıl oluyor.

ıphone 4 u bılıyorum ama ıkısını karsılastırmak ısemıyorum..

soru su;eger eylul gıbı cıkacagı kesın ıse ıp5 beklemelıyım yoksa samsung gs2 sana yeterde artarmı dıyorsunuz...
fakat yınede ıp4'u elemıyorum sızce alınırmı haal ıp4

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
kendi görüşüm olarak android telefonlar için de özellkle çift çekirdekli cihazlar arasında en başarılısı Galaxy S II.Iphone 4 konusuna gelince ekran çözünürlüğü ve İOS konusunda kendi sınıfının en iyisi ki bunu bi android kullanıcısı olarak söylüyorum ama yine eklemeden edemeyeceğim galaxy S II kullandığım en hızlı telefonlardan biri.hocam almıştı test etme şansım oldu.

Şunu tavsiye edebilrim an için beklemek en güzeli çünkü iphone 5 şayet çıkarsa samsung rekabet adına fiyatları düşürecektir ve yeni modeller ekleyecektir ayrıca android 4.0 ice cream sandwich eylül ekim gibi duyurulacak yılbaşı gibi satışta olur android tarafında yeni sisteminde büyük yankıları olacaktır.

ayrıca yüksek kur bu aralar dövizde hüküm sürüyor bence biraz piyasanın oturmasını beklemekte yarar olacağı kanaatindeyim...

muco678

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy S2 yi öneririm.Donanım özellikleri bakımından bir çok konuda iphone 4 e taş çıkarıyor.Ayrıca İphone 4 dayanıksız bir telefon.:thumbdown:

sinekvale

Asistan
Reaksiyon puanı
8
yok galaxy gercekten gözalıcı..bunu kabul etmek lazım..bugun ıp4 ıle ıkısınıde elıme alıp ınceeldım ıp4 gercekten basıt gıbı kalıyor yanında ama ıste işin icine İOS gırdımı hersey degısıyor..İphone5 eylul gbı cıkarsa en erken ekım kasım gelır Turkıyeye ama fıyat ne olur bılemem :) ..daha bu aksam mahalledekı telefoncuya [trcell bayısı] sordum ıp4e agzının syunu akıtarak 2000 cektı bende oha dedım...androıd konusundakı sıkıntıda o yonde ıste ..abartmak gıbı olmasın ama sankı herhafta yenı bı surum cıkıyor..ya fırma yeterlı yazılım detsegı vermesse...1700tl gıbı para verıp cıkacak surumu desteklemes ıse bır cıhaz ...bılmıyorumm ama cıddı kararsızlık var

---------- Post added at 00:42 ---------- Previous post was at 00:41 ----------

Galaxy S2 yi öneririm.Donanım özellikleri bakımından bir çok konuda iphone 4 e taş çıkarıyor.Ayrıca İphone 4 dayanıksız bir telefon.:thumbdown:
dayanıksızlıgını bılırım :Acı tecrubeyle sabıttır.3gs ıle cıseleyen bır havada konusurken anteıne bır damla yagmur degmıs ve tel degısıme gıtmıstı dunya para verıp degısım yaptırmıstım..

donanım harıkada obur taraftda da IOS var appstore var..

---------- Post added at 00:43 ---------- Previous post was at 00:42 ----------

dayanıksızlıgını bılırım :Acı tecrubeyle sabıttır.3gs ıle cıseleyen bır havada konusurken anteıne bır damla yagmur degmıs ve tel degısıme gıtmıstı dunya para verıp degısım yaptırmıstım..

donanım harıkada obur taraftda da IOS var appstore var..

Reaksiyon puanı
188
Vallahi ben iPhone 4 kullanıcısıyım ve çok memnunum :) Şu ana kadar şunu da yapayım diyip de yapamadığım pek olmadı. iPhone yazılım zengini bir alet. Android de çok iyi ama şu aralar iPhone 5 olayları olduğu için beklemek en iyisi. Piyasa dengeleri değişebilir...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
AMD mi INTEL mi tarzı bir soru olmuş. cevaplanması çok zor. kişiden kişiye değişir. :)

ben akıllı telefonlardan pek anlamam. ama alacak olsam samsung gs2 alırdım. o kadar para vereceksem güçlü bir donanıma sahip olmak isterdim. :)

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
İPHONE''nun sadece adı var.. GALAXY S2 fazlasıyla yeter :D forewer samsung

Reaksiyon puanı
188
İPHONE''nun sadece adı var.. GALAXY S2 fazlasıyla yeter :D forewer samsung

Sadece adı değil çok da sağlam bir yazılım bankası var :) iPhone'u air mouse olarak bile kullanabiliyorsun hatta :)

Video da ekleyeyim bari :)

[video=youtube;6xi1_LWOs2M]http://www.youtube.com/watch?v=6xi1_LWOs2M[/video]

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
Sadece adı değil çok da sağlam bir yazılım bankası var :) iPhone'u air mouse olarak bile kullanabiliyorsun hatta :)

Video da ekleyeyim bari :)

gelişmesi lazım :D ama Iphone o kadar para etmez o bakımdan demiştim. marka olunca değeri exxtra katlanıyor ya :D

metebyr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 4 hala 2800 fiyattayken düşün 5 kaç paraya çıkar. ayrıca s2 nin iphone 4 ü geçemeyeceği 1 tane özellik bulamazsın. sadece çözünürlük yüksek ama telefonda o kadara da gerek yok. büyük ihtimal iphone 5 de geçemeyecektir s2 yi özellik ve hız olarak. ayrıca google her androidli telefona sistemi yetebildiği kadar 3 sene boyunca destek sözü verdi. s2 nin sistemi de muazzam olduğu için destek konusunda kafana soru takılmasın

Reaksiyon puanı
188
iPhone 4 2800 TL mi yuh. Nereden alıyosunuz ya siz öyle :D Ben 1500 lev'e bulabiliyorum 16 GB'ı :) 32 GB da 1700 lev :)

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Saçmalamayın artık.GS2'yle iPhone 4 mü kıyaslanır.

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
şekil ve saygınlık bakımından iphone 4 alırdım.özellik bakımından samsung gs2 alırdım.ama 4.3' telefon almazdım :) istediğim özellikler iki telefonada yayılmış durumda açıkçası.nasıl olur bilmem :)

KZY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaksy S2 ile Iphone 4 u birgun boyunca test ettim.Yanyana koydum evirdim cevirdim.

Galaksy s2
Buyuk ekran
Cok hizli islemci
Kamerasi idare eder
Hafif
Bunlarin yaninda
Ekran cozunurlugu dusuk
Ekran isigi sari gibi
Sarji inanilmaz hizli bitiyor
Telefonun hertarafi plastik
Android cok karisik
Donma sorunlari var stabil degil
Felaket isiniyor

Iphone 4
Dunyanin en kaliteli ekrani
Dunyanin en tercih edilen telefonu
En karizmatik telefonu
Dizayn harikasi
Ios cok stabil
Uygulamalari cok zengin
Sarji cok iyi gidiyor
donma cokme gibi bir sorunu yok
Kamerasi cok iyi
Bunlarin yaninda
Tek kotu ozelligi pahali olusu

ByMuammeR

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iphone 4 hala 2800 fiyattayken düşün 5 kaç paraya çıkar.
iphone 4 2800 TL mi sen nerden alıyorsun bu telefonu 1850 tl kredi kartına da taksit yaparlar :) şuana kadar gördüğüm en yüksek fiyat 1900 :) iphone 4 te herhangi bi wodafone bayisinde avea turkcell bayisinde bak sor

(tabi bu durum dolar, euro, kücük büyük şehir durumlarına göre fiyatlar değişir değişmez o konuda birşey diyemem )

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bana kalırsa gs2'nin rakibi iphone 4 değil iphone 5.Bu ikisi arasında bence gs2 alınmalı.

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bende iki telefon arasında kalmıştım galaxy s 2 nin yanında iphone 4 ü koyup bakınca çok basit bir duruşu olduğunu gördüm.iphone un ekranı çok küçük geldi bana, bende tercihimi galaxy s 2 den yana kullandım ve çok memnunum.
Ayrıca ip4 ün şarjı iyi falan gitmiyor maksimum 1 gün,galaxy s 2 yi güç tasarruf moduna alırsanız şarjı 2 güne yakın gidiyor.Bana göre ip4 ün üstün ve hiç bir markanın yanına bile yanaşamayacağı tek özelliği ipod özelliği kulaklığı takın dünyayla ilişkinizi kesin.galaxy s 2 nin iki tane sorunu var sadece birincisi kulaklıktan müzik dinlemek fazla zevk vermiyor ses çok az , ikincisi de wireless çekim gücü biraz zayıf.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Galaksy S2 ile Iphone 4 u birgun boyunca test ettim.Yanyana koydum evirdim cevirdim.

Galaksy s2
Buyuk ekran
Cok hizli islemci
Kamerasi idare eder
Hafif
Bunlarin yaninda
Ekran cozunurlugu dusuk
Ekran isigi sari gibi
Android cok karisik
Felaket isiniyor

Iphone 4
En karizmatik telefonu
Dizayn harikasi
Ios cok stabil
Uygulamalari cok zengin
Sarji cok iyi gidiyor
Kamerasi cok iyi
Bunlarin yaninda

Taraflı yazı gördümde, bu kadar taraflısınıda ilk defa görüyorum.Apple Mağazasındamı çalışıyosunuz siz?

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Kamerasi idare eder

Ekran cozunurlugu dusuk

Ekran isigi sari gibi

Android cok karisik

Felaket isiniyor (ısındığı doğru ancak felaket ısınıyo demek abartı olur biraz)

Bu maddelerin yazının taraflı olduğunu açıkça ortaya koyuyor.Benim kanaatimce ;)

KZY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kamerasi idare eder

Ekran cozunurlugu dusuk

Ekran isigi sari gibi

Android cok karisik

Felaket isiniyor (ısındığı doğru ancak felaket ısınıyo demek abartı olur biraz)

Bu maddelerin yazının taraflı olduğunu açıkça ortaya koyuyor.Benim kanaatimce ;)

Kardes ben iphone 4 kullaniyorum kiz arkadasim ve kardesim galaksy s2 kullaniyor.Bende kendime S2 almayi dusundum.incelememi yaptim. bu yazdiklarim tarafli degil kesinlikle. S2 nin ekrani cidden beyaz isik vermiyor sari gibi Ekran cozunurlugu dusuk bunu sizlerde biliyorsunuz Kamerasi cok net degil bunu profesyonele yakin fotograf cektigim icin soyluyorum.Telefonu elinize aldiginizda plastik kalitesi cidden dandik hissi veriyor Android karisik yazdim evet android karisik bir sistem.surekli ayar degistirmek hissi veriyor.Her seyine mudahale edilebilmesi surekli telefonla oynar vaziyettesiniz.Oynadikcada inanilmaz isiniyor. bakiyorsunuz bir kac saatte sarji %20 lere dusmus Telefon birgun icinde 2 defa dondu ben bunlari kafadan yazmiyorum kullandim test ettim

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Çıkmamış telefon için asıl böyle bir yorum yaptın anlam veremedim.
Basit, iphone serisinde her yeni telefon bir öncekinden daha iyidir.iphone 4 galaxy s ile kıyaslanıyordu ve galaxy s2 de galaxy s in bir üst modeli. iphone 5 'te iphone 4'ün bir üst modeli olacak.yani bu yorumu yapamayacak ne var ki ?

Reaksiyon puanı
188
Yahu 24 Haziran 2010'da çıkmış bir telefon ile (iPhone 4) 28 Nisan 2011'de çıkmış bir telefonu (Samsung Galaxy S2) karşılaştırmak ne kadar mantıklı? Son çıkan'ın özellikleri elbette diğerlerinden daha iyi olacaktır...

muco678

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Galaksy s2
Buyuk ekran
Cok hizli islemci
Kamerasi idare eder
Hafif
Bunlarin yaninda
Ekran cozunurlugu dusuk
Ekran isigi sari gibi
Android cok karisik
Felaket isiniyor

Iphone 4
En karizmatik telefonu
Dizayn harikasi
Ios cok stabil
Uygulamalari cok zengin
Sarji cok iyi gidiyor
Kamerasi cok iyi
Bunlarin yaninda
Bu nasıl karşılaştırma yaw bu da benim karşılaştırmam:

İphone4
-İos iyi bir yazılım desteği sunuyor
-Appstore iyi bir uygulama desteği sunuyor.
-Yüksek çözünürlüğe sahip Retina display fakat bir ekranda önemli olan faktör sadece çözünürlük değildir.Renk kalitesi ve parlaklık da önemlidir.Bu ikisinde Galaxy S2 daha iyi
Bu kadar

Galaxy S2
-1.2 Gigahertz işlemci
-8 megapixel kamera
-Full HD video kaydı
-Full HD video oynatma
-Super Amoled+ Ekran
-Andoid İşletim sistemi çok hızlı büyümeye devam eden bir mobil işletim sistemi(Güncellemelerle Galaxy S2 ye güç katacak)
-1 GB Ram
-Plastik Kasa ama öyle bildiğimiz plastiklerden değil Samsung'un geliştirdiği bir plastik çok esnek ve hafif.
-4.3" Ekran film izleme ve oyun oynmak için çok ideal.
-32 GB ye kadar ekstra depolama desteği 16 + 32= 48 GB

Yeter heralde.İphone 4 yanında oyuncak gibi kalıyor.