FPS Sorunu ve Mikrofon Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

kadirto1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim Sistemi : Windows 10
Ekran Kartım : R7 250
İşlemcim : İ3-4160
Anakart : H81M-C
Ram : 8 GB

Merhabalar arkadaşlar öncelikle herşeyim düzgünce çalışıyordu. Hiç birşeyde sorun yoktu. Sonra format attım ve bildiğim kadarıyla 2,3 oyunda FPS sorunu olmaya başladı ve mikrofondan konuşurken arkadaşlarla mikrofonun kablosunun ufak bi hareketiyle cızırtılı, kulak tırmalayıcı sesler geldiğini söylediler hiç hareket etmediği zamanda arada bu sesler oluyormuş ve aşırı derecede rahatsız ediciymiş ses kaydı aldım ve kabloyu salladığımda aynı sesler banada gelmeye başladı. Yaklaşık bir haftadır bu sorun var ve tekrar format attım en yeni Windows 10'u indirip temiz bir kurulum yaptım. Ardından Mikrofonum hiç çalışmamaya başladı. FPS sorunu da burda başladı. FPS'in düştüğü bildiğim kadarıyla gözlemlediğim kadarıyla oyunlar şunlar HurtWorld ve ETS2 normalde 70 80 fps alırken 20 30 a düştü ETS2 de normalde 25 30 fps arası alırken şimdi 10 15 alıyorum HurtWorldde CS:GO ve Hitman Absolution oyunlarında da deneme yaptım sorun yoktu daha önce olduğu gibi normaldi.

Uzun lafın kısası benim için çok acil ve önemli olan iki sorunum var daha önce hiç böyle olmazdı birincisi FPS sorunu ikincisi Mikrofonun neden böyle olduğu.

Ek olarak şunları da söyleyeyim Ekran Kartı driverını daha yeni güncelledim herhangi bir sorun yok.
Mikrofonda kulak içi kulaklığımın mikrofonu Razerın aparatı var hem kulaklık hem de mikrofon yerine takmak için bu şekilde kullanıyorum normalde.
Kulaklıkta sorun olabilir derseniz şuan kullandığım Razer kulaklığımdan ayrı iki kulaklık daha denedim yine kulak içi onlarda da durum aynı.

Benim düşüncem FPS sorunu için AMD Ekran kartımı görmüyor inteli kullanıyor oyunlarda bu yüzden FPS düşük alıyorum.
Diğer konu için de kulaklıklarım bozuk olsa kablo bozuk olsa yada anakartta bir sorun olsa bu format attıktan sonra olmazdı diye tahmin ediyorum bütün bunlar format attıktan sonra oldu keşke atmasaydım. :(

Eğer istediğiniz herhangi bir bilgi varsa direk yazın hemen yazayım bende çok acil ve önemli bir konu arkadaşlar yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Sorun1.jpg
Sorun2.jpg