Soru Toshiba tv 43ll2a63dt sorunu

Bu konuyu okuyanlar

CanAyyldz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar herkese merhaba, yaklaşık 1.5 ay önce başlıkta gördüğünüz üzere Toshiba marka 43ll2a63dt model bir cihaz aldım ailemin isteği üzerine fakat sorunlarım var ve teknik personelle bu sorunları çözemiyorum en son size danışıp tüketici hakem heyetine gitmeli miyim sorusunu sormak istedim. Sorunum şu tv'yi aldığım günden bu yana kablotv kullanıyorum ve kablotv nin kutusundan gelen yayının Toshiba cihazında ekranın titrediğini ve hatta logoların büyüdüğünü gözlemleyip servise talep açtım sorunu çözemedik ne yapsak sonuç alamadım. Hdmi modlarını değiştirip sorunu öyle çözüyorum servis cihazı incelemeye aldı fakat kendilerinde kablotv olmadığı için cihazda sorun yok diyerek cihazı geri getirdiler servis personelinin önerisi kullanmış olduğum neta hd 8800 cihaz ile Toshiba'nın uyumlu olmadığı yorumu tavsiyesi üzerine conax cihazı öneriyor bende kendilerine aldığımda bu sorun çözülecek mi peki diye sorduğumda cevap bilmiyorum oluyor. Kablotv de hd 8800 cihazlarının üst segment cihazlarda kullanıldığını ve sorun yaşamadıklarını söylüyor. Cihazın yazılım veya donanım olarak sorunlu olduğu kanaatindeyim normal Türksat kanallarını serviste izlettiler sorun gözükmedi fakat iş kurmaya geldiklerinde eve sorunum devam etmekte işin tuhaf tarafı kutu bozuk olsa yani neta 8800 cihazı eski vestel cihazımda çalışmaz ve yayın vermez. Ekibin atölye şefiyle şu konuşmasına şahit olmuştum ilk format atmaya geldiklerinde cihazın şasesinde problem var gibi duruyor y yönüne kaymakta diyordu. Cihaza format attılar onlar gitti ben netflix ayarlarını yaptım 10 dk sonra cihaz yine aynı sorunu vermeye başladı. İsteyene özelden linkleri iletebilirim 16:9 format yapıyorum cihaz kendini kapatıp açınca görüntü formatını kafasına göre sıfırlıyor. Cihazı a101 den almıştım. Başına böyle bir durum gelen varsa ne yapmam gerektiği konusunda fikir verirse çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ederim.