Format sırasında hata. Acil.

Bu konuyu okuyanlar

Klbroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diskmaker ile USB diskime Yosemite yüklemesi oluşturdum. CMD+R veya CMD+ALT+R kombinasyonu çalışmıyordu. Açılışta ALT'a basarak başlangıç diski seçtim. Ardından USB belleği yani Yosemite yüklemesini seçtim. Disk izlencesinden hard diski sildim. Sonrasında yükleme ekranına gelip sıfırladığım diske yüklemeye başladım. Yüklemede ilk etap kısa sürede geçti ardından macbook yeniden başlatıldı ve ikinci bir yükleme ekranı geldi. Bu yükleme ekranı daha ağır ilerliyordu. ve Birden bire hata verdi. Ardından tekrar denemeye kalktığımda diskin adı "disk0s2" oldu ve disk bağlantısı kopuk gözüküyor. Bağla desem de olmuyor. Sil dediğimde de hata veriyor. İşin ilginç yanı disk 2'ye bölünmüştü. Bir kısım bağlı gözüküyor, diğer kısım ise bağlı değil. Diğer kısım Time Machine Backups için ayrılmıştı. İçi boş ancak onu da silersem ve bozulursa ne yapacağımı bilemiyorum. Ona silmeden sistem yüklemeye de izin vermiyor Time Machine için ayrıldığı için. Ne yapmam lazım acaba.
20170119_222415.jpg

tamir_muskat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Time Machine Backups için ayrılmıştı. İçi boş ancak onu da silersem ve bozulursa ne yapacağımı bilemiyorum. Ona silmeden sistem yüklemeye de izin vermiyor Time Machine için ayrıldığı için. Ne yapmam lazım acaba.
OS X kurulu HDD içinde Time Machine için kullanılacak bir alan oluşturulması önerimez. Time Machine ayrı bir diskte oluşturulmalıdır. Eğer Time Machine içinde herhangi bir yedeğin yoksa, HDD'ni tamamen formatlayıp kurulumunu yap. Eğer Time Machine için kullanabilceğin bir harici Diskin yoksa, Kurulumdan sonra Dİsk İzlencelerinden yeni bir bölüntü oluşturup, bunu Time Machine için yedekleme olarak kullanabilirsin.

Klbroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
OS X kurulu HDD içinde Time Machine için kullanılacak bir alan oluşturulması önerimez. Time Machine ayrı bir diskte oluşturulmalıdır. Eğer Time Machine içinde herhangi bir yedeğin yoksa, HDD'ni tamamen formatlayıp kurulumunu yap. Eğer Time Machine için kullanabilceğin bir harici Diskin yoksa, Kurulumdan sonra Dİsk İzlencelerinden yeni bir bölüntü oluşturup, bunu Time Machine için yedekleme olarak kullanabilirsin.

Mac bana verildiğinde Time Machine Backups hali hazırda oluşturulmuş idi. Ben fotoğrafta yer alan "disk0s2" bölümü silmeye çalıştığımda hata veriyor. Time Machine içinde yedek yoktu ben de o kısmı sildim. Ve 30 GB gibi bir alana sistemi kurdum. Sistem kurduktan sonra da "disk0s2" isimli bölüm hata vermeye devam ediyor. Disk izlencesinde üst seçeneklerde Diski Çıkar - Diski Bağla komutlarından Bağla aktif yani disk bağlı gözükmüyor.

tamir_muskat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Cihazı Recovery Mod ile başlatıp Disk izlencelerini kullanıp silmeyi denedin mi?