Eğitim,ahlaktan önce gelir. Münazarada bu konuyu savunacağız. Karşı takım ise 'Ahlak,eğitimden önce gelir tezini savunacak. Fikirleriniz?

Sıla Ulaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğitim,ahlaktan önce gelir. Tezini savunmam için lütfen yardım edin. Yarın münazaram var.

Son düzenleyen moderatör:

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Eğitim net ahlaktan önce gelir, uzun uzun yazmaya gerek yok.

Ahlak kavramını öğrenmek için bir eğitime ihtiyaç vardır. Kimse doğuştan ahlak kavramını bilerek doğmaz.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,140
Eğitim ufku da genişletir. İnsan toplumdaki ufak ve kötü dünyanın dışında da düşünebilir. Doğruların ve yanlışların ne olduğunu bildiğinden kendisi doğru kararı verebilir. Böylece eğitim ahlakı da kapsar.

Sıla Ulaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sizin yazdıklarınızı derleyip, münazarama ekledim. Yazdıklarınız için teşekkür ederim. Fakat 3 dk'lık bir konuşma yapacağız. Ve daha çok şey yazmam gerek. Biraz daha yardımcı olursanız mükemmel olur:):):):)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğitim net ahlaktan önce gelir, uzun uzun yazmaya gerek yok.

Ahlak kavramını öğrenmek için bir eğitime ihtiyaç vardır. Kimse doğuştan ahlak kavramını bilerek doğmaz.
Sizin yazdıklarınızı derleyip, münazarama ekledim. Yazdıklarınız için teşekkür ederim. Fakat 3 dk'lık bir konuşma yapacağız. Ve daha çok şey yazmam gerek. Biraz daha yardımcı olursanız mükemmel olur:):):):)

Son düzenleme:

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
2 si bi kanattır. insan da kuş. nasıl ki bi kuş tek kanatla da kanatsız da uçamaz, iki kanada da ihtiyaç duyarsa;
insan da hem eğitime hem ahlaka aynı anda ve aynı oranda ihtiyaç duyar.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,140
Yalnız biz ikisi de olmazsa olmaz demişiz genelde ama münazara mantığı bu şekilde değil. Bir konuyu övüp diğer konuyu gömmemiz gerekiyordu. :)