E sigaradan yakalandım sizce ne olur ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2
Lise son sınıfım ders boş zannedip e sigarayı incelerken öğretmen içeri geldi ve elimde gördü . Yanına gittiğimde ise dilekçeyi verdim işini idare ile halledersin dedi. Eve haber ederlermi bu olayı , kınama alırmıyım ve de cihazı geri alabilirmiyim , okul kapanmadan 18 e giricem verirmi sizce ?

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Yanlış anlama senin yerinde olsam oyuncak sigara falan derdim.:)

megadolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
geçmiş olsun infazdan önce dua et.

Reaksiyon puanı
16,118
patlıyor diye haberler çıkıyorya senin ki patlamasın elinde diye almıştır...

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bizimkiler okulda hocanın önünde sigara içerlerdi de bir şey olmazdı, içmemiş adama bir şey yapmazlar ama büyük ihtimalle ailenle konuşup bu böyle bağımlı, ileride başına bela olur, hastalık başlatır falan deyip ailenle seni sigaradan vazgeçirmeye çalışırlar da o senin kararın. Vücut senin, hayat senin. Akciğer kanseri yüzünden boğulacak da sensin, kalp krizi geçirecek olan da sensin. Sen sadece he tamam bıraktım dersin, yine içersin. Bir yaptırım olacağını sanmıyorum ama uzun bir nutuğa hazır ol :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Okul idarecileri genelde size öcü gibi görünüyor ama bunu yapan adam sana ibnelik olsun diye değil, seni önemsediği için yapıyor. İdareciler hep biraz sert ve soğuk görünmek zorundadır işleri gereği. Yoksa ona ne ? İç, sadece kapalı mekanda duman bırakacak yerde içme der.

Reaksiyon puanı
16,118
alakası yok kimi 120 yaşında adam sigara içiyordu bazı amerikan yerlilerinde vardı...

Reaksiyon puanı
2
niye bu kadar kasıyorlar ki?
malesef fazla sıkıyorlar okul içerisinde kullanmadım , okuduğum makalelerde almanya, amerika, fransa da kapalı alanlarda bile içimi serbest bir cihaz
Bizimkiler okulda hocanın önünde sigara içerlerdi de bir şey olmazdı, içmemiş adama bir şey yapmazlar ama büyük ihtimalle ailenle konuşup bu böyle bağımlı, ileride başına bela olur, hastalık başlatır falan deyip ailenle seni sigaradan vazgeçirmeye çalışırlar da o senin kararın. Vücut senin, hayat senin. Akciğer kanseri yüzünden boğulacak da sensin, kalp krizi geçirecek olan da sensin. Sen sadece he tamam bıraktım dersin, yine içersin. Bir yaptırım olacağını sanmıyorum ama uzun bir nutuğa hazır ol :D
Okul idarecileri genelde size öcü gibi görünüyor ama bunu yapan adam sana ibnelik olsun diye değil, seni önemsediği için yapıyor. İdareciler hep biraz sert ve soğuk görünmek zorundadır işleri gereği. Yoksa ona ne ? İç, sadece kapalı mekanda duman bırakacak yerde içme der.
beni korkutanda o nutuk olacak :) zaten cihazı kullanma amacım keyfi sigara içen birisi değilim sigaraya başlamak istemediğim için ilerde heves etmeyim diye kullanıyordum . idareci konusunda da haklısın gül gibi hocalar idareci olunca şeytana dönüşü veriyorlar yeni makamına uygun davranabilmek için

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Arkadaşın biri sınıfta tütün sarma aleti yakalattı. Herkesin çantasını arıyorlar dı... Küçücük birşeydi. Arkadaşı okuldan atacaklardı, başka okula geçmeye karar verince devreye sokmadılar. Ama eleman baya sabıkalıydı. Enaon uzaklaştırma almıştı.

megadolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
okul değil SS kampı... bizimkiler şişe şişe şaraplar, purolar, votkalar getirdi ki arama vardıda... + karne dağıtıldığı gün öğretmene votka portakal bile içirttik... ;)

dr4nn0r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Lise son sınıfım ders boş zannedip e sigarayı incelerken öğretmen içeri geldi ve elimde gördü . Yanına gittiğimde ise dilekçeyi verdim işini idare ile halledersin dedi. Eve haber ederlermi bu olayı , kınama alırmıyım ve de cihazı geri alabilirmiyim , okul kapanmadan 18 e giricem verirmi sizce ?
Tuvalatten ejderya gibi hocanın karşısına çıktığım günleri hatırlarım. Ama hocalarla aram iyi olunca bir de derslerde başarılı olunca görmezden gelirlerdi beni. Diğer arkadaşlarımı götürdüler disipline ama onlara da sadece sözlü uyarı yaptılar. Sende de fazla sıkıntı yapmazlar diye tahmin ediyorum.

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Sigara dan uzak dur kardeşim sağlığın daha önemli devlet o kadar uğraşıyor sigaraları pahalı yapıyor. Abd 30lira ingilterede de 20 lira ben diyorum ki hatta eşitlensin. Vergiler yüksek evet haklısınız Devlet yetkilileri 5 milyon devlet kasasına koyuyorsa sağlık harcamaları masrafıda 20 milyon düşünüyorumda ileriki zamanlar sigara ile ilgi ülkemize yeni yeni şeyler gelicektir.

Son mesajlar