Çilekleri tuzlu suda bekletince böcekler çıktı

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Sosyal medyada yayılan videoda bir kadın çilekleri tuzlu suda bekletti ve çileklerden kurt ve böcek çıktı. Daha sonra başka insanlar da deneyince aynı sonuçla karşılaştı.

Son düzenleme:

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,622
haber sitesinin birinde gördüğüm yorum beni bitirdi

Twitter'da ve diğer sosyal medya platformlarında dolaşan videoyu izleyen bazı kullanıcılar, "çilek yediğim için pişmanım", "bir daha çilek yiyemem" gibi yorumlar yaptılar. Ancak çileğin içinden çıkan böcekler "doğal" olan meyvelerin büyük bir çoğunluğunda bulunuyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Göz görmeyince gönül katlanırmış.

Vİdeolarıda bilerek açmadım. Şurda 1 yıl boyunca toplasan 1-2 kg çilek zor yiyozdur oda gidecek elimizden.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Sabah Gezinirken Bu Videolara Rastladim.
Isin Garibi Videolarin Bazilari Kesintili Bir Sekilde Veriliyor, Kesinti Olmayanlarda Ise Kullanilan Cilekler Cürümüs Cilekler ve Dogal Olarak Kurtlanmada Yapar Bocekte Cikar Ejderya(ha)'da Cikar.

Bunu Sadece Benmi Farkettim ?

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Çürük çürük çilekleri koyuyorlar ve üst sapını bile kaparmıyorlar böyle IQ seviyesi düşük olan konunun burda açılması saçma geldi.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Bu olay erik veya çağla bademde olsaydı muhtemelen hayattan soğurdum. Fakat çilek gerçekten pek hoşuma gitmediği için çok sorun değil :) Bir yılda toplasan 10-15 adet falan yiyorumdur

Science

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hayır bir iki tane çıksa neyse de bildiğin koloni cikiyon içinden

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Elma'larda da elma kurdu oluyor. Kiraz'lar da kiraz kurdu, İncir de de kurtlanma oluyor. Hatta uzun süre açık kalmış Un bile kurtlanıyor. Öldüğünüz de siz de kurtlanacaksınız.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Cilek Sevmeyen 25 Yas ve Alti Olan Arkadaslarim Gercek Cilek Yemediklerinden Olsa Gerek Sevmiyorlar.
Bol Hormonlu Tatsiz Tuzsuz Cileklerden Olsa Gerek Sevmiyorsunuz.

Eskiden Mahalle Mahalle Gezerlerdi Recellik Cilekler Satilirdi Kokusu Tüm Mahalleye Yayilirdi.
Tadina Doyum Olmazdi. Keza Carsi Pazar Satilan Cileklerde Öylece Tadindan Yenmezdi.
Simdilerde Satilan Cilekler Maalesef Tadi Tuzu Olmadigindan Sevmiyorsunuz ve Bu Anlamda Size Hak Veriyorum.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bu çileklerin nerede ve nasıl üretildiği önemli. Koruma ilaçları yoksa kurtlanmış olabilir.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Çıyan çıkan video gerçek değil ya öyle kocaman şeyi görmeden yiyemez kimse.Diğerleride zaten normal bakarak yeyin her şeyi ben kiraz yemiyorum pek bu yüzden çoğu kurtlu oluyor?? görmeden çok yiyoruzdur çileğin ne suçu var :)

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Cilek Sevmeyen 25 Yas ve Alti Olan Arkadaslarim Gercek Cilek Yemediklerinden Olsa Gerek Sevmiyorlar.
Bol Hormonlu Tatsiz Tuzsuz Cileklerden Olsa Gerek Sevmiyorsunuz.

Eskiden Mahalle Mahalle Gezerlerdi Recellik Cilekler Satilirdi Kokusu Tüm Mahalleye Yayilirdi.
Tadina Doyum Olmazdi. Keza Carsi Pazar Satilan Cileklerde Öylece Tadindan Yenmezdi.
Simdilerde Satilan Cilekler Maalesef Tadi Tuzu Olmadigindan Sevmiyorsunuz ve Bu Anlamda Size Hak Veriyorum.
Gerçekten ya çok zaman geçmemesine rağmen bizim çocukluğumuzda bile bi tadı vardı çiçeklerin şimdi çok tatsız reçelide çok güzel olur olsa da yesek?

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Allah'tan videoları açamadım. Çünkü en sevdiğim meyvelerden birisi. Bu gerçeği görmek istemiyorum. ?

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Gerçekten ya çok zaman geçmemesine rağmen bizim çocukluğumuzda bile bi tadı vardı çiçeklerin şimdi çok tatsız reçelide çok güzel olur olsa da yesek?
Yasadigim Yerde Gittigim Bir Markette
Sirasiyla 3 Cesit Cilek Vardi.
1. Cilek 1 Kg 2.99 Euro
2. Cilek 1 Kg 3.99 Euro
3. Cilek 500 Gr 5.99 Euro

1 ve 2'de Olan Cilekleri Tecrübe Etmisligimden ve Daha Sonra Hicbir Zaman Alip Yemedigim Icin
3. Olani Sectim ve Beni Cocukluguma Goturdu. Simdiye Dek Burda Yedigim En Güzel 2. Cilek Idi.
Digeri Direkt Tarladan Secerek Toplayip Satin Aldigimiz Cileklerdi.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Yasadigim Yerde Gittigim Bir Markette
Sirasiyla 3 Cesit Cilek Vardi.
1. Cilek 1 Kg 2.99 Euro
2. Cilek 1 Kg 3.99 Euro
3. Cilek 500 Gr 5.99 Euro

1 ve 2'de Olan Cilekleri Tecrübe Etmisligimden ve Daha Sonra Hicbir Zaman Alip Yemedigim Icin
3. Olani Sectim ve Beni Cocukluguma Goturdu. Simdiye Dek Burda Yedigim En Güzel 2. Cilek Idi.
Digeri Direkt Tarladan Secerek Toplayip Satin Aldigimiz Cileklerdi.
Kısacası eskilere dönmek bile parayla? Allah elinde olmayıp da canı çekenlerede versin İnşallah. Çocukken eve alsak bile okula göndermezdi annem mandalina bile götürmezdik.Çok da alınamayacak meyve olmasa da kokardı.Alacak imkan olsa bile çocukken çilek erik falan görünce birinin elinde canımız çekerdi güzel şeydi çocuk olmak büyüdükçe insanın bazı yiyeceklere heveside azalıyor?

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Kısacası eskilere dönmek bile parayla? Allah elinde olmayıp da canı çekenlerede versin İnşallah. Çocukken eve alsak bile okula göndermezdi annem mandalina bile götürmezdik.Çok da alınamayacak meyve olmasa da kokardı.Alacak imkan olsa bile çocukken çilek erik falan görünce birinin elinde canımız çekerdi güzel şeydi çocuk olmak büyüdükçe insanın bazı yiyeceklere heveside azalıyor?
Hüzünlendirdin Beni Iyimi ...

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Sosyal medyada yayılan videoda bir kadın çilekleri tuzlu suda bekletti ve çileklerden kurt ve böcek çıktı. Daha sonra başka insanlar da deneyince aynı sonuçla karşılaştı.
Arkadaşlar bizim ülkemizde doğal olarak yetişen çilekler genelde rusyaya gider nerde gdolu veya ilaçlı ürün varsa biz yeriz o yüzden gönül rahatlığıyla yenebilir canım devletim güzel ülkem Türkiyem

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bunlar büyük ihtimalle tamamen doğal ve hiçbir ilaç içermeyen ürünlerden çıkıyor ki o şekilde normal karşılanabilir. Bizim yediğimiz ilaçlı ürünlerde çıkacağını sanmıyorum. Ufak tefek belki.