Boot Edilebilir Disket Üzerine Kapat Komutu yazmak

Bu konuyu okuyanlar

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarımda anakarttan kaynaklanan bir problem dolayısıyla kapatmak istediğimde çoğu zaman bilgisayar tam olarak kapanmıyor.
(Windows düzgün şekilde kapanıyor, bütün ledler sönüyor,ekran kararıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor)

Bu durumda ben de düğmesine basılı tutarak kapatıyorum,bu seferde zaman ayarlarında sorunlar meydana geliyor bir daha ki açılışta.

Benim istediğim bilgisayar düzgün kapanmadığında yeniden başlatarak disket üzerinde ki kapat komutuyla, yeniden Windows'a girmeden bilgisayarı sağlıklı bir şekilde kapatabilmek.

Boot edilebilecek şekilde bir disketin üzerine bu komut nasıl yazılır ?

Teşekkürler...

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Bilgisayarımda anakarttan kaynaklanan bir problem dolayısıyla kapatmak istediğimde çoğu zaman bilgisayar tam olarak kapanmıyor.
(Windows düzgün şekilde kapanıyor, bütün ledler sönüyor,ekran kararıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor)

Bu durumda ben de düğmesine basılı tutarak kapatıyorum,bu seferde zaman ayarlarında sorunlar meydana geliyor bir daha ki açılışta.

Benim istediğim bilgisayar düzgün kapanmadığında yeniden başlatarak disket üzerinde ki kapat komutuyla, yeniden Windows'a girmeden bilgisayarı sağlıklı bir şekilde kapatabilmek.

Boot edilebilecek şekilde bir disketin üzerine bu komut nasıl yazılır ?

Teşekkürler...

komut nası yazılır bilmiyorum ama aynı sorun bende de vardı windows 7 kurdum düzeldi :D

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu sorun için 3 neden vardı.
1)İşletim Sistemi (XP'de de ve 7'de de problem devam ediyor)
2)Güç Kaynağı (Değiştirdim ama sorun devam ediyor)
3)Anakart (Sorunun kaynağı geriye kalan tek seçenek :D )

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Bu sorun için 3 neden vardı.
1)İşletim Sistemi (XP'de de ve 7'de de problem devam ediyor)
2)Güç Kaynağı (Değiştirdim ama sorun devam ediyor)
3)Anakart (Sorunun kaynağı geriye kalan tek seçenek :D )

merak ettim anakartını yazarmısın.. Birde bios update yapmayı dene belki işe yarayabilir..