BIOS Önceki Sürüme Dönme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

wMwMw

Profesör
Bir önceki bıos sürümüne dönmek istiyorum ama daha önce hiç tecrübe edinmediğim için sorayım dedim
Bu menüden sadece enabled demem yeterli mi yoksa ekstra usb belleğe bıos yazılımını da atmam gerekiyor mu ?

wMwMw

Profesör
Windows üzerinden yüklemeye çalıştığımda eski sürüm diye uyarı verip iptal ediyor yüklemeyi

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
Bir önceki sürüme dönemezsin. Bios eepromu anakarttan sökülüp tekrar programlanacak başka çaresi yok. Ayrıca neden bir önceki sürüme dönmek istiyorsun onu anlamadım.

wMwMw

Profesör
Hocam olay şu
Lenovo nun sitesinden en son çıkan bıos sürümünü kurduktan sonra ki şuan o sürüm sitede yok bir önceki sürüm var (Sorun bunla mı alakalı tam emin değilim) pc nin fanı arada ne kadar ısınırsa ısınsın devreye girmiyor illa benim lenovo nun Energy Manager programı ile fan temizle işlemini başlatmam gerekiyor ki fan soğutma işlemine başlasın yoksa ısındıkça ısınıyo. Bu yüzden bir önceki sürüme dönmek istedim :)

wMwMw

Profesör
@Seyhoo
Hocam peki bu BIOS back flash seçeneği ne işe yarıyor ?

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
@Seyhoo
Hocam peki bu BIOS back flash seçeneği ne işe yarıyor ?
Zor durumlarda bios güncellemesi yapmanı sağlayan araç. Bios yazılımını tekrar üstüne yazdır. Olmazsa temiz format at sürücülerini ulitylerle beraber lenovonun sitesinden yükle.

stat counter