Astigmatın Çaresi?

Bu konuyu okuyanlar

karaçali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler 3 senedir Harp Okulu İçin Çalışıyorum.Nedense Şimdi Aklıma Geldi Göz Doktoruna Gitmek.Gittiğimde Gözümde Astigmat Oldugunu Sölediler.Yıkıldım

Sağ=0.50
Sol=1

Yaklaşıkl 3 Ay Sonra Mülakatlar Olucak Bi Çaresi Filan Yokmu? Lens Veya Gözlük Tedavi Edermi?

Yardımlarını Bekliyorum.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
geçmiş olsun gözlük kullanman lazım, umarkm mülakatlarda sorun etmezler

karaçali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki gozluk ile ne kadar surede gecebilir bir bilginiz varmi ?​

ZECKSE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
her hangi bir çözümü ne yazıkki yok. (yalnızca ameliyat durumu söz konusu, bununda ortalama ideal yaşı ise 23 civarı.) geçmiş olsun, bende daha da kötüsü var :D artmaması için dua etmelisin valla, 1.5/1.5 - 5/5 astigmat-miyop var bende de

@ gözlük durumu ne yazıkki hiç bir şekilde toparlamıyor, olabildiğince lens kullanmaya çalışmak gerek.

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Bende 2-3 sene önce gittim 0.50 0.50 sol gözdede astigmat vardı gözlüğü sadece ps basında ve film izlerken takıyorum. Büyük ihtimalle dahada bozuldu şuan gitmeye korkuyorum doktora.

karaçali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
her hangi bir çözümü ne yazıkki yok. (yalnızca ameliyat durumu söz konusu, bununda ortalama ideal yaşı ise 23 civarı.) geçmiş olsun, bende daha da kötüsü var :D artmaması için dua etmelisin valla, 1.5/1.5 - 5/5 astigmat-miyop var bende de

@ gözlük durumu ne yazıkki hiç bir şekilde toparlamıyor, olabildiğince lens kullanmaya çalışmak gerek.
Lensin Farkı Nedir ?

hanox

Asistan
Reaksiyon puanı
15
lazer yani ışın tedavisi ile 30 dakikada hallalur sanırım yaklaşık 1000 tl ye mal olur.Eğer 23 veya 24 yaşından küçüksen o zaman hastalığın ilerlemesi durmamıştır sonra tekrar lazer olursun.Bende öyle yaptım 20 yaşında ve 26 yaşında tekrar.hiç bir sorun yok .Ama harp okulu için değildi .İyi bir
lazer merkezinin doktoruna muayene ol ve sorunuru ona anlat yardımı dokunur sanırım.

karaçali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
lazer yani ışın tedavisi ile 30 dakikada hallalur sanırım yaklaşık 1000 tl ye mal olur.Eğer 23 veya 24 yaşından küçüksen o zaman hastalığın ilerlemesi durmamıştır sonra tekrar lazer olursun.Bende öyle yaptım 20 yaşında ve 26 yaşında tekrar.hiç bir sorun yok .Ama harp okulu için değildi .İyi bir
lazer merkezinin doktoruna muayene ol ve sorunuru ona anlat yardımı dokunur sanırım.
Lazer tedavisi olamamki elenme sebebi

sezerr53

Asistan
Reaksiyon puanı
25
gözünü çizdirip deniz harbe giren arkadaşım var bir sıkıntı olmuyor. hava harpte sıkıntı olabilme ihtimali var ilk başta deniz veya karaya gidip sağlıkdan geçip havaya da gidebilirsin

karaçali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
gözünü çizdirip deniz harbe giren arkadaşım var bir sıkıntı olmuyor. hava harpte sıkıntı olabilme ihtimali var ilk başta deniz veya karaya gidip sağlıkdan geçip havaya da gidebilirsin
Çirdirip derken?

hanox

Asistan
Reaksiyon puanı
15
çizdirme falan aklını karıştırma dostum, bildiğin lazer yaptır,hiçbir şekilde gözde sorun olmaz, lazer kusuru yok ediyor bunda hiçbir sakınca yok
ve gözün normal sağlıklı oluyor , hava,deniz.kara isteğin harp okuluna gidersin. ileri yaştaki pilotlar bile lazer yaptırıyor.

karaçali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çizdirme falan aklını karıştırma dostum, bildiğin lazer yaptır,hiçbir şekilde gözde sorun olmaz, lazer kusuru yok ediyor bunda hiçbir sakınca yok
ve gözün normal sağlıklı oluyor , hava,deniz.kara isteğin harp okuluna gidersin. ileri yaştaki pilotlar bile lazer yaptırıyor.
Yok kardesim resmi sitesine baktim lazer vs elenme sebebi yaziyo

hanox

Asistan
Reaksiyon puanı
15
O zaman şansını fazla zorma dostum,her şeyde bir hayır vardır, demek ki sana bu meslek yazılmamış.Adamlar orjinal sağlıklı göz istiyor demek ki.

ZECKSE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Lensin Farkı Nedir ?
gözlük ile kıyaslayınca lens kat kat daha iyi, çok daha fazla geniş açıda kusursuz olarak görüyorsunuz. gözlük ile bu neredeyse mümkün değil, lens kısmen sizin kendi gözünüz gibi görmenizi sağlıyor. anca bu farkı kullandıktan sonra anlayabilirsiniz.