Apple ve AMD Anlaşabilecek Mi?

Bu konuyu okuyanlar

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Aldığımız haberlere göre Apple, MAC ürünlerinde kullanmak üzere AMD'nin yeni nesil işlemcilerle ilgi duyuyormuş. Hatta bunun için görüşmelere ve hatta pazarlıklara bile başlandı.

Apple, 2006 yılından beri PowerPC sistemlerinde Intel'in işlemcilerini kullanıyor. O zamanlarda bu oldukça büyük bir değişimdi ve piyasadan da olumlu karşılandı (Yine Apple, Yine Olay!).
O zamanlarda AMD'nin de böyle bir şansı olup olmayacağını birçok kişi birbirine sordu. Çünkü bu olay ciddi bir değişimdi ve Apple AMD'nin ürünlerini de kullanarak ürünlerini farklı fiyat segmentlerine göre satabilirdi. Ama öyle olmadı. Apple, Intel'in ürünlerine sadık kaldı. AMD tarafında ise sadece ATI grafik yongalarını tercih etti.
mac-pro1271578032.jpg
Sakın şaşırmayın. Bundan sonra MAC sistemler AMD işlemcileri kullanması muhtemel.

Söylentilere göre Apple, AMD ile pazarlık etmeye başlamış. Yakın gelecekteki ürünlerde Intel işlemcilerle birlikte AMD'nin işlemcilerini de kullanmak istiyor. Burada Apple'in hangi ürün ailesi için pazarlık yaptığını kimse bilmiyor. Apple, AMD'nin ürünlerini Mac Pro serisinde, iMAC ya da dizüstü sistemlerinden birinde kullanabilir.
Hatta AMD'nin yeni nesi ve grafik yongasına işlemcinin içinde entegre olan ürünleri de kullanabilir. Bilinen şu ki, Apple AMD'ye kafayı takmış durumda ve ürünlerini bir şekilde kendi ürün grubunda kullanmak istiyor (Yılın Karşılaştırması: iPad vs. iPhone).
:: Apple'ın AMD'nin ürünlerini kullanmasını ister miydiniz? Bu olay ne gibi avantajlar doğurur.
Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Girme AMD Apple'ın içine,kirletme Apple kiri kendi adını!

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
HA HA :D bizim sirket aynen bundan kullaniyor.mac pro systemleri xeon islemci ile.ben bunu bile bile basindan beri ret ettim calismaya.bu yüzden sirketime windows 7 tabanli systemden birlestirdim.bunlarin hepsini cöpe atabilirsin.bu kasalar sadece iki ekran kartlari kullanirlar.bir nvidianin dieger ise ati nin.ama destekci icin bizim eytern ekran kartlari var nvidia dan quadro plex 220 d.bu systemde grafik veya video grafik programlarsan cok kasiyor.extern kartimiz cogunlukta bu systemden faydalanamiyor.ama yakinda systemler degisir.cünkü intelin kesinlikle 6 cekirdekli islemciler gelmesi gerekiyor.xeon 4 cekirdekleri bile cok zorlaniyor bu programmla ile 3d max veya aap cp,catia cad programlarla hele adobe cs 4 master packetini bile kendini zorluyor.bunun üstünden i7 965 veya i7 975 extreme islemciler bas edebiliyor.ama bunlarda 4 cekirdekli oldugu icin 4 full calisiyor.6 alti cekirekli olsa bu sonuclar daha baska olurdu.
ama kesinlikle nu systemeler cok berbat.....hele kasa .düsünmek bile istemiyorum.

---------- saat 12:18 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:59 eklenmişti ----------

ha sunu da ekliyeim sayet apple amd 6 cekirdeklisini sunarlarsa onu bilemem ama 4 cekirdekliyi hic sunmazsinlar yoksa 2200 euro degerindeki kasayi direkt cöpe atabilirler.cünkü burda mac pro xeon islemci ile ati 4870 karti ile 2200 eurodur.sirf kasa ekran haric.birde bu fiyati amd 4 cekirdekle sunarlarsa ozaman fiyati düsmeleri gerkir.ama düsmezlerse adam kazikliyorlar.cünkü 4 cekirdekli xeon amd kisinden daha iyi.

Kirk Lee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
"AMD işlemcili ucuz MAC" rüyamda görsem inanmam :D

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Apple'ın AMD'nin ürünlerini kullanmasını ister miydiniz? Bu olay ne gibi avantajlar doğurur. İyi olur kullanılsın tabi anlaşırlar umarım...