App Store Nasıl Uygulama Oluşturulur ?

Bu konuyu okuyanlar

coreysekiz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar hep merak etmişimdir aranızda app store uygulama oluşturmayı bilen varmı veya ücretlimi ücretsiz mi ?
Dipnot : Esra Ceyda kardeşler yaptıysa bizde başarabiliriz :)

Reaksiyon puanı
188
Arkadaşlar hep merak etmişimdir aranızda app store uygulama oluşturmayı bilen varmı veya ücretlimi ücretsiz mi ?
Dipnot : Esra Ceyda kardeşler yaptıysa bizde başarabiliriz :)

Esra-Ceyda kardeşler de bir firmaya yaptırıyor sonuçta :) Genel yazılım dili Objective-C'dir ama faklı dillerle de uygulama geliştirilebilir. Uygulama geliştirmek Apple tarafında biraz kasıntıdır. Her şey belirli bir çözünürlüğün altında olmamalı ve düzgün bir görüntüye sahip olmalı. Apple'ın bu konuda kesin bazı kuralları var çünkü. Ayrıca Apple'dan developer account'ı alıp (yıllık $99) oradan alacağın sertifika ve uygulaman için alacağın provizyon dosyaları ile uygulamanı compile etmen gerekir ki AppStore'da yayınlayabilesin...

coreysekiz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Anladım teşekkürler bu arada esra ceyda kardeşlerin firmaya yaptırdığını biliyorum şaka olsun diye dedim saol :)

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
ayrıcada intel islemcili bir mac bilgisayara sahip olman zorunludur. her bilgisayarda sdk calismiyor.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben de bildiklerimi yazayım. İlk olarak bu iş için MAC OS kullanan bir makine şart. İkincisi yukardaki mesajda bahsi geçen programlama dilinin Apple tarafından özelleştirilmiş hali olan X-Code ile program yazım işi yapılıyor. Ben 99 dolarlık geliştirici hesabının yazdığınız uygulamayı yayınlamak için olduğunu sanıyordum. Onu araştırmak lazım. Bir de bu hesabı aldıktan sonra size yazdığınız uygulamanın testlerini yapabilmeniz için belli sayıda telefonu geliştici cihazı olarak etkinleştirme şansı tanıyorlar. Yoğun uygulama geliştirenler ve farklı kişilere test ettirmek için işe yarıyor bu olay. Ayrıca iOS'in beta sürümlerini bu cihazlara kurabilir hale geliyorsunuz.
Eğer kazanç olayını merak ediyorsanız Apple geliştiricilerine satılan her uygulamanın ücretinin %60'ını veriyor. Bu şu demektir. Tutan bir uygulama yapıp satışa koyarsanız köşeyi döndünüz demektir. Tabi bu işler tesadüf ile olmuyor. Bunun için iyi program-oyun fikirleriniz olmalı, kod yazmayı bilmelisiniz ve bu işe girmek için yeterli paranız olmalı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende bunu arıyodum işte bende buldum sandım ve zaten kod yazıldığını biliyorum ama ne ve nasıl yazıldığını bilmiyorum :((

81AHMERT61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim biraz kafam karıstı dahandetaylı anlatabılecek varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ama bu programları apple:cool::cool: kabul eder mi normalde apple program çikarmiyo mu.

swedish

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir uygulama da ben yazmaya başladım, sorunsuz bittiğinde sizinle paylaşıcam...