AMD readon HD 7600M (Siyah ekran)

Bu konuyu okuyanlar

maske_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar öncelikle söyle söylemek istiyorum Recovery-Format vs. işlemleri gerçekleştirdim Teknik servise gönderdim laptopumu donanımsal bir arızası bulunmamakta tüm sıkıntım yazılımsal İntel HD 4000 ile AMD readon HD graphicse sahibim 2 hafta önce normal bir şekilde kullanırken oyun ekranında kırmızı şekiller belirdi ve atigma.sysm tarzında bir mavi ekran verdi.ardından pcyi actıgımda siyah ekran verdi format attığımda ekran kartları yazılımları yüklenmediği için pc açılıyor sıkıntı yok ekran kartlarını güncellediğim zaman ekran gidiyor siyah ekran kalıyor ama çalışmaya devam ediyor şuan AMD grafik sürücüsü kurmadım sadece İntel HD 4000 ile calıstığı için açılıyor ekran ama AMD olmadığı için oyunlarda eski performansın 4/1 ini bile alamıyorum bilgisayarım 8.1 single launge orjinal kimliğimde bir sıkıntı yok 1 haftadır canlı destek yardımıyla destek almaya çalışıyorum fakat bir dönüş alamadım sanırım doğru yazılıma ulaşabilirsem veya ilk hangi sürümde olduğunu bulabilirsem sorun düzelecektir diye düşünüyorum cevaplarınızı bekliyorum şimdiden okuyan arkadaşlara teşekkürler resimler aşşagıdadır.

Ekli dosyalar

• 4P2J3A.png
    4P2J3A.png
    2.1 KB · Görüntüleme: 587
  • j8P7Rm.png
    j8P7Rm.png
    3.5 KB · Görüntüleme: 488
  • P04bAO.png
    P04bAO.png
    1.5 KB · Görüntüleme: 519

maske_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Driverları hangi siteden yüklediniz acaba ?
Okudugun icin tesekkurler amd nin kendi sitesinden indirdim autodecetd ile denedim onlada kod 175 hatasi veriyor manuel denedigimdede siyah ekran sanrm orda notebook diyor ama benmki laptop

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Bios ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi ? Denemediyseniz bir deneyin.

maske_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bios ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi ? Denemediyseniz bir deneyin.
İlk başta yenileme attım denedim fark göstermedi komple fabrika ayarlarına almayı denedim ondada açıldı tekrar kurmaya çalıştığımda yine ekran siyah oldu Açılırken F4 yapıp biosa erişiyorum ama fabrika ayarlarıyla aynı işlevi görecektir sanırım iç açıcı olacağını sanmıyorum.Biraz araştırdım web üzerinden benzer sorunlar var fakat çözüm bulamadım driver booster programını kurup sürücüleride güncellemiş bulunmaktayım yonga kümesi vs. güncel durumdadır.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Biosu sıfıleamanızı öneririm. Eğer yapmazdanız güvenli modda başlatıp öyle kurmayı deneyin

Reaksiyon puanı
16,118
%99 gpunun lehimlerinde sorun var servis ziyareti gerek.

maske_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
%99 gpunun lehimlerinde sorun var servis ziyareti gerek.
Teknik servise gönderdim format atıp geri postaladılar donanımsal bir sıkıntı yok dediler ama dediğiniz gibi ilk güvenli modda BİOSu sıfırlama yapayım o işlemde başarısız olursa tekrar teknik yolu görünüyor teşekkürler

maske_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
servise ısınma sorunu olduğunu söyledin mi?
Ben laptopu kullanırken altına ayriyetten soğutucu aldığım için pek ısınmıyordu o yüzden söyleme gereği duymadım şuan AMD 17.2.1 kuruyorum eğer yine siyah ekrana düşerse arkadaşın dediğini yapıcağım BİOS'u oda işe yaramassa sizin dediğiniz gibi bu sefer ısı sorununuda belirterek teknik servise götüreceğim.

maske_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hey ben biliyorum dır bunu indir kur
AMD Catalyst 13.2 BETA download
bende olmuştu
sorunu düzelttim
peki neden bu beta sürümü çünkü tüm ekran kartlarıyla uyumlu (sadece amdnin)
sonra güncelleyebilirsin bu arada catalys control centerdan grafik özelliklerinden güç kısmından 2 sekmeye gel prize takılı pilde vb g-herşeyi performans en üs düzey de sonra 3 sekmeden istediğin uygulmayı amdnin ekran kartına ayarla
+ şunu denemek istiyorum umarım bulurum çözümü aynı hatayı alan arkadaşlarada cevap çıkar teşekkürler yardımlarınız için.