Ahmet Davutoğlu'nun partisin ismi ve logosu belli oldu!

Bu konuyu okuyanlar

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Kusura bakmayın ama çok uzun zaman sizleri de uyaranlar oldu. Burada kişisel olarak ben uyardım sizi diyemem ama maalesef kulak asmadınız. Hatalarınızı başka şekillerle örtmeye çalıştınız. Çok insana zülmetti bu afedersiniz köpekler. Benim de kariyerimle oynadılar.

Peki hocam sana bir soru, kendi görüşünüzden olmayan birisi zamanında "Allah affetsin yanılmışız" deyince daha beter yüklenirdiniz. Bu gözler bunu da gördü 90'ların sonunda. Biraz empati yapsanız keşke. Dün FETÖ yarın bambaşka bir oluşum olmasın diye mücadele edenlere yükleniyorlar şimdi sizin mahalleden.

Bendeniz de az daha bu şerefsizlerin kucağına düşecektim. Evlerine bile gitmişliğim var. Balkondan nasıl kaçtığımı anlatamam size.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu işlere bulaşıyorsunuz. Tamam.
Allah affetsin diyorsunuz. Tamam.

Sizin gibi düşünmeyen birisi bir şey yapınca "Vay terörist" diyebiliyorsunuz. Buna tamam mı?

Biraz empati ya.
Dediklerine alınmıyorum çünkü ben kimseye yargısız infaz yapmam, bulaşmadan kurtuldum, şükrediyorum. Allah düşürmesin.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Dediklerine alınmıyorum çünkü ben kimseye yargısız infaz yapmam, bulaşmadan kurtuldum, şükrediyorum. Allah düşürmesin.

Böyle kolay da işin içinden sıyrılabiliyorsunuz. Ya hayatları alt-üst olanlar?

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Böyle kolay da işin içinden sıyrılabiliyorsunuz. Ya hayatları alt-üst olanlar?
yav abicim, anlamıyon mu sen beni :D bir maklube yedim 2 rekat namaz kıldım diye olmadı açık açık söyle fetöcüsün diye... neyin kafası yahu genel konuşuyosan alıntı yapma. benim gönlüm rahat onların ne halt olduklarını 15 yaşımda anlayacak kadar akıllı biriydim hala öyleyim. ne çekmişsiniz nasıl bir kin bu?

Reaksiyon puanı
10,325
Sizin gibi düşünmeyen birisi bir şey yapınca "Vay terörist" diyebiliyorsunuz. Buna tamam mı?
Biraz empati ya.

Astegon, en büyük düşmanım da olsa, "Hata ettim, bilemedim" diye nedamet gösteren hiç kimseyi asla suçlamadım, kınamadım. Çünkü hata yapmak da insana mahsus bir özelliktir. Yanılmayan, hata yapmayan sadece Allah Teala'dır. Önemli olan insanın hatasını farkedip bundan dönebilme erdemini gösterebilmesidir.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
yav abicim, anlamıyon mu sen beni :D bir maklube yedim 2 rekat namaz kıldım diye olmadı açık açık söyle fetöcüsün diye... neyin kafası yahu genel konuşuyosan alıntı yapma. benim gönlüm rahat onların ne halt olduklarını 15 yaşımda anlayacak kadar akıllı biriydim hala öyleyim. ne çekmişsiniz nasıl bir kin bu?

İşte güzel kafa burada. Kin değil güzel kardeşim bu. Sizin vurdumduymazlığınız dolayısıyla bu oldu diyorum. Umurunuzda olmadı diyorum.

Sonra "Ah hata yaptık Allah affetsin"

Ben de diyorum ki "Başkası hata yaptığı zaman kolayca linç ederken sizin hata yapma lüksünüz neden var? Başkası da hata yapamaz mı?"

Çifte standart içinde olmayın bundan sonra mahallenizin karşısında oturanlara.

Astegon, en büyük düşmanım da olsa, "Hata ettim, bilemedim" diye nedamet gösteren hiç kimseyi asla suçlamadım, kınamadım. Çünkü hata yapmak da insana mahsus bir özelliktir. Yanılmayan, hata yapmayan sadece Allah Teala'dır. Önemli olan insanın hatasını farkedip bundan dönebilme erdemini gösterebilmesidir.

Bunu demeye getirdim beni anlamışsın hocam.

Ancak hata yapanlar sizin mahalleden olmayınca sizin marjinaller büyük linçler yaptılar. Çok insan bu sebepten dolayı hastalıklarla boğuştu üzüntüden.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Twitter üzerinde "Gelecek Partisi" olarak belirtmişler.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
İşte güzel kafa burada. Kin değil güzel kardeşim bu. Sizin vurdumduymazlığınız dolayısıyla bu oldu diyorum. Umurunuzda olmadı diyorum.

Sonra "Ah hata yaptık Allah affetsin"

Ben de diyorum ki "Başkası hata yaptığı zaman kolayca linç ederken sizin hata yapma lüksünüz neden var? Başkası da hata yapamaz mı?"

Çifte standart içinde olmayın bundan sonra mahallenizin karşısında oturanlara.
güzel abicim evim yok barkım yok daha 23 yaşındayım, 15 yaşında 2 gün bile evlerinde kalmayarak belki babamı maddi sıkıntıya soktum ama doğru olanı o zaman yaptım zaten, nasıl bir tepki vermemi göstermemi bekliyorsun, çıkarken evlerini mi yaksaydım? o zaman içinde devlet beni suçlu bulurdu :D zaten devlet sesini çıkarmazken 15 yaşında benim ne yapmamı bekledin anlamıyorum. kimseyi de fetöcü diye linç etmiyorum bizzat kuzenim bi hayli içlerinde bulundu sonra sonra anladı ne halt olduklarını, devlet bile 15 temmuzda anlarken halk 14 temmuzda anlasa ne değişecekti?

ay Allah affetsin beni de demiyorum, kimse için de kullanmıyorum bu cümleyi. ben hata yapmadım kimsenin hakkına girmedim, emin ol gönlüm bu konuda herkesten daha rahat. herkese yaptıklarının hesabını öbür dünyada soracaklar zaten kasılmaya gerek yok.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Yok astegon, bu marjinallik kavramı sade bize değil, bütün ülkenin (Sizin de, bizim de) müşterek sorunu.

Siz biz diye bir kavram yoktur hocam. BİZ olmalıyız BİZ.

Türk milleti olmalıyız.

Ama başka azınlıkları da dinlememiz gerekli.

başkalarına da SÖZ HAKKI vermemiz gerekli.

Maalesef bu forumda da turuncu forumda da tuhaf insanlar var. Adam gibi tartışamıyoruz.

Keyifli muhabbetiniz için müteşekkirim :)

güzel abicim evim yok barkım yok daha 23 yaşındayım, 15 yaşında 2 gün bile evlerinde kalmayarak belki babamı maddi sıkıntıya soktum ama doğru olanı o zaman yaptım zaten, nasıl bir tepki vermemi göstermemi bekliyorsun, çıkarken evlerini mi yaksaydım? o zaman içinde devlet beni suçlu bulurdu :D zaten devlet sesini çıkarmazken 15 yaşında benim ne yapmamı bekledin anlamıyorum. kimseyi de fetöcü diye linç etmiyorum bizzat kuzenim bi hayli içlerinde bulundu sonra sonra anladı ne halt olduklarını, devlet bile 15 temmuzda anlarken halk 14 temmuzda anlasa ne değişecekti?

ay Allah affetsin beni de demiyorum, kimse için de kullanmıyorum bu cümleyi. ben hata yapmadım kimsenin hakkına girmedim, emin ol gönlüm bu konuda herkesten daha rahat. herkese yaptıklarının hesabını öbür dünyada soracaklar zaten kasılmaya gerek yok.

23 yaşında biri olarak bu ağabeyinin sana nasihat vermek gibi bir iddiası olmaz. 10 yıl evvel beni alt üst eden bu güruh'a destek olanlar için "Allah affetsin" demek benim kendime yapacağım en büyük hakarettir.

Umarım yaşattıklarının mislini yaşarlar...

Reaksiyon puanı
5,171
Bir olay oluyor olduktan sonra bir takım kişiler çıkıyor ve biz biliyorduk, uyardık diyor.

Allah aşkına nereden biliyordunuz? 3 5 kişi televizyona çıkıyor elinde hiçbir kanıt olmadan konuşuyordu o zamanlar belki bir şey anlatmaya çalışıyorlardı ama belli ki başaramıyorlardı.

Benzer bir şekilde bundan 10 Yıl sonra Kılıçdaroğlu hain çıkarsa bir grup çıkacak biz demiştik diyen. Erdoğan hain çıkarsa bu seferde bir başka grup çıkıp diyecek biz demiştik diye. Bunun sonu yok...

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Güç, azalmaktan değil, çoğalmaktan gelir. Devlet bey'i de ıslah ettik ve yanımıza aldık.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben bildim, Sürekli olarak devlete kumpas kuranlara çanak tutan ve onlarla birlikte hareket eden SOL KESİM.:)
Dinler arası diyaloğu destekleyen veya destekçilerini destekleyen solcu göstersene bana?

Fetö konusunu fazla kurcalama senin trole varan partizanlığın bana sökmez.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Biz öyle demiyoruz.

İşte bir kesimi savunan güzide arkadaşımız. Korkmayın hocam. Ötekileştirdiğiniz bizler sadece HUZUR istiyoruz. Siz isterseniz para içerisinde yüzün. Ama ekmeği bölüşürken de adalet istiyoruz. 3 sana 1 bana değil!

Bunu yakın zamanda anlayacaksınız. O zaman da "Ben desteklemedim, eleştirmedim" deme sakın. hehe

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Maklube zamanında baya ünlü bi yemekmiş forumda :)
ScreenHunter 90.png

ScreenHunter 91.png

Geçmişe şöyle bir baktık...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Konuları kendinize göre şekillendirmeyi çok seviyorsunuz. Hepinizin karnı acıkmış belli ki, konu A noktasından X noktasına U dönüşü yapmış.