Ahmet Davutoğlu'nun partisin ismi ve logosu belli oldu!

Bu konuyu okuyanlar

Gökhan Alkan

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Davutoğlu'nun partisinin ismi Yaşam ve Adalet Partisi oldu.
AK Parti'den ihracı istenince istifa kararı alan Ahmet Davutoğlu, uzun süredir yeni parti çalışmalarını sürdürüyordu.

yap-8157-ECXU.jpg

Yaşam ve Adalet Partisi

Önümüzdeki hafta yeni partisinin resmi duyurusunu yapmaya hazırlanan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu partinin adı ve logosu ortaya çıktı: Yaşam ve Adalet Partisi
kaynak

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
İsmi çok yaratıcı ve özgün olmuş :) Umarım bu da bir oyun değildir. Çöküşe geçen bir partinin arka planda devam ettirilen ikinci dalı olmaz.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
inşallah yapacakları icraatlar da güzel olur. Ahmet beyin şahsını tanıyorum iyi bir insan ve her insan hata yapar.. umarım bizi yemiyolardır yine.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
"Çöküşe geçen bir parti"
? Hangi partiymiş o?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yorumum silinmiş, sebep olarak da parti isimlerini alaycı bir biçimde yazmış olmam şeklinde belirtilmiş... Peki buna ne diyorsunuz, ben buradaki ifadelerin hiç mi hiç hoş olmadığını düşünüyorum...! utku modumuza da yakıştıramamıştım ve eğer utku modumuz böyle yazabiliyorsa bize de o hakka karşılık vermek düşer :

1575997436175.png

@ÆSir

Son düzenleme:

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
? Hangi partiymiş o?

Yorumum silinmiş, sebep olarak da parti isimlerini alaycı bir biçimde yazmış olmam şeklinde belirtilmiş... Peki buna ne diyorsunuz, ben buradaki ifadelerin hiç mi hiç hoş olmadığını düşünüyorum...! utku modumuza da yakıştıramamıştım ve eğer utku modumuz böyle yazabiliyorsa bize de o hakka karşılık vermek düşer :

Ekli dosyayı görüntüle 82974

@ÆSir
adam okunduğu gibi yazmış :D

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Screenshot_20191210-202230.jpg

Nasıl ki bir üyeye aktroll dediği için uzaklaştırma verdiysem sırf bu cümleniz içinde size aynısını mi yapmalıydım? Kusura bakmayın bir partiyi kayırıp başka partiyi aşağılamanıza izin vermem.. çöhöp mü iyyyy mı? Aynısını ak parti için yapın yine ben size gereğini yaparım.

Sorunuza gelecek olursak Ak Parti= Recep Tayyip ERDOĞAN. Bir gün kendisi gittiği zaman Ak Parti kalmayacak. O zaman benim düşünceme göre yedek bir parti hazır tutulmalı. Onun içinse karşımızda YAP. Her türlü adalet sever bir parti ?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ekli dosyayı görüntüle 82979
Nasıl ki bir üyeye aktroll dediği için uzaklaştırma verdiysem sırf bu cümleniz içinde size aynısını mi yapmalıydım? Kusura bakmayın bir partiyi kayırıp başka partiyi aşağılamanıza izin vermem.. çöhöp mü iyyyy mı? Aynısını ak parti için yapın yine ben size gereğini yaparım.

Sorunuza gelecek olursak Ak Parti= Recep Tayyip ERDOĞAN. Bir gün kendisi gittiği zaman Ak Parti kalmayacak. O zaman benim düşünceme göre yedek bir parti hazır tutulmalı. Onun içinse karşımızda YAP. Her türlü adalet sever bir parti ?
utku modomuzun yazdığı :

"A ka pesi" ifadesi sizce yakışık alır bir ifade mi, cevap verirseniz çok makbule geçer... Çünkü ben bu ifadelere dayanarak yukarıda alıntıladığınız biçimde yazmış bulundum. Şimdi utku modumuzu uzaklaştırmak mı gerekiyor...?

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Alfabede bir kısım olarak bizler K harfini KA olarak okuyoruz. Utkunun suçu, partinin adını heceleyerek yazarken a ke pe demesi gerekirdi. Ce ha pe; ha de pe dediği gibi... Haklısınız, ben veriyorum cezasını.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Alfabede bir kısım olarak bizler K harfini KA olarak okuyoruz. Utkunun suçu, partinin adını heceleyerek yazarken a ke pe demesi gerekirdi. Ce ha pe; ha de pe dediği gibi... Haklısınız, ben veriyorum cezasını.
Ben de ilk başta böyle temiz bir heceleme oyunu şeklinde değerlendirmiştim fakat internette filan hatta çoğunlukla sosyal medyada farklı anlamlar için böyle yazıldığını işitmiştim, o yüzden o anlamlara çekilmesin diye ya ilgili mesajın silinmesini ya da utku modumuzca ilgili mesajın yeniden düzenlenmesi gerektiğini düşünmekteyim.o mesaj o haliyle bu foruma yakışmıyor.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Kişisel tahminimdir:

Piyasaya yeni bir partinin girmesi ile yeni seçmenler de girmeyeceğine göre, Davutoğlunun alacağı oylar, aynı fikirleri savunan başka bir partiden gelir. Bence İyi Partinin oylarından kaymalar, Ak partiden kaymalardan daha fazla olur.

Tabii o zamana kadar daha 4 sene var.

Daha başka yeni partiler de açılacak olursa, bir simidi üçe, dörde bölerler. Fazla parti fazla oy getirmez, oyları böler.

Mustafa Sarıgül de bir zamanlar kendisini yükseklerde görmüştü ve sonrasında seçimlere bile girmeden partisini sonladırıp, belediye başkanlığına adaylığını koymuştu. Herkes alkışlamış ama kimse yanına geçmemişti.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Şimdi konu açılmışken bi şey daha yazmam gerekiyor :

Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP eşittir PKK, eşittir YPG/PYD

1576001284979.png

Matematiksel bir ifade olarak hdp=ypg/pyd=> TERÖRİST yazamaz mıyız bu forumda..?

Başkan Erdoğan, "HDP eşittir PKK, eşittir YPG/PYD. Hiç sağa sola bunu saptırmanın anlamı yok. Gerçek ortada. Bunu zaten başlarındaki kişiler söylüyorlar." dedi.

kAYNAK:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Siyasetin en sevmediğim noktası ne biliyor musunuz PARAzitCELL, ÆSir; ne derseniz deyin farklı görüşte olacaksınız ve birbirinizin fikirlerini genel olarak değiştiremeyeceksiniz. Tartışmaya açık konulardan birisidir siyaset ama birbirinizin görüşlerini karalamanız+karalanan fikirlerinizi savunmanız bir işe yaramayacak çünkü karşıdaki siz dediniz diye fikrinden vazgeçmeyecek.

Dostça ve saygı kuralları içerisinde gelip gitsek ne olur ?

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Bize Atatürk'ü unutturmaya çalışanlar oldukça ve buna sessiz kalındıkça aha da böyle forumlarda çok tartışırız.

"Milli mücadeleye inananlar olduğu gibi inanmayanlar da vardı ama ben onlara da teşekkür ederim."

Mustafa'sı olmayan Kemallerden olmayın. Onun fikirlerini, inkılaplarını benimsemedikçe daha çok partizancılık yaparsınız. Yapmayın.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Herkes sorunun partilerde ve siyasetçilerde olduğunu düşünüyor. Yanılıyorsunuz... Onlar bizim aramızdan çıkıyor! Öyle insanlar tanıyorum ki üzülürsünüz, neden hala biz bir arpa boy alamıyoruzun cevabı toplumun içinde saklı...

Aynı makbuleye kaşık atanlar bugün bize neyi vaad edebilir ki...

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Maklube demek istediniz sanırım. İblis Fetö cemaatinin meşhur yemeği.

O yemeğe kaşık sallayan nice siyasi var ülkede. Hala siyasi ayağı yok diyenler buna laf edemiyorlar.

?

2011 başında zorla beni de abone etmeye kalktılar. en güçlü olduğu dönemde kavga etmiştim. Ne bedeller ödediğimi Allah biliyor.

Ama ya ödemeyenler...

Reaksiyon puanı
10,324
O yemeğe kaşık sallayan nice siyasi var ülkede. Hala siyasi ayağı yok diyenler buna laf edemiyorlar.

Sevgili astegon, maalesef o yemeğe kaşık sallayanlardan biri de bendim. Allah bizi affetsin, o iblisin bir haçlı köpeği olduğunu 15 Temmuzdan 2-3 yıl öncesine kadar bilemedik, fark edemedik. Körü körüne inandık, gittik peşinden. 28 Şubat postmodern darbeyi yaptırarak iyi polis, kötü polis taktiğiyle dindar, muhafazakar kitleleri nasıl kucağına oturttuğunu yıllar geçtikten sonra anlayabildik ancak.

Bir zamanlar maklubeye kaşık sallayanlara bişey diyemem ama, hala bu aşağılık hain iblisin peşinden giden, bunca olanı gördüğü halde kör gözlerini açamayanları hem anlayamam, hem affedemem. Onlar ya kudretten kör süzme salak, ya da sahiden ülkesine ihaneti meşrep haline getirmiş hainlerdir.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Maklube demek istediniz sanırım. İblis Fetö cemaatinin meşhur yemeği.

Doğrudur, klavye azizliği... Ancak yemeği kötülemeye gerek yok buradaki vurgu kiminle yendiğinedir.

Sevgili astegon, maalesef o yemeğe kaşık sallayanlardan biri de bendim. Allah bizi affetsin, o iblisin bir haçlı köpeği olduğunu 15 Temmuzdan 2-3 yıl öncesine kadar bilemedik, fark edemedik. Körü körüne inandık, gittik peşinden. 28 Şubat postmodern darbeyi yaptırarak iyi polis, kötü polis taktiğiyle dindar, muhafazakar kitleleri nasıl kucağına oturttuğunu yıllar geçtikten sonra anlayabildik ancak.

Bir zamanlar maklubeye kaşık sallayanlara bişey diyemem ama, hala bu aşağılık hain iblisin peşinden giden, bunca olanı gördüğü halde kör gözlerini açamayanları hem anlayamam, hem affedemem. Onlar ya kudretten kör süzme salak, ya da sahiden ülkesine ihaneti meşrep haline getirmiş hainlerdir.

Allah'tan değil hakkını yediğiniz insanlardan af dilemeniz lazım! Ben mesela hakkımı helal etmiyorum!!! Sizin bu olayınızı; ölümle burun buruna gelince kelime-i şehadet getirme çabası olarak görüyorum.

Son düzenleme:

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Doğrudur, klavye azizliği... Ancak yemeği kötülemeye gerek yok buradaki vurgu kiminle yendiğinedir.

Allah'tan değil hakkını yediğiniz insanlardan af dilemeniz lazım! Ben mesela hakkımı helal etmiyorum!!! Sizin bu olayınızı; ölümle burun buruna gelince kelime-i şehadet getirme çabası olarak görüyorum.
o insanları tek tek bulup af dilemeye ömrü yetmez insanın, ayrıca o lanet illete ben de bulaştım. yurtlarında kalıp o milletvekilleriyle maklube yedim diye kimsenin hakkına da girmedim!

birinin hakkına girdiyse dolaylı yoldan bunu ancak diğer dünyada ödeyebilir insan, bilmediği insanı bulup af dileyemez. en büyük affedici Allah'tır.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
o insanları tek tek bulup af dilemeye ömrü yetmez insanın, ayrıca o lanet illete ben de bulaştım. yurtlarında kalıp o milletvekilleriyle maklube yedim diye kimsenin hakkına da girmedim!

birinin hakkına girdiyse dolaylı yoldan bunu ancak diğer dünyada ödeyebilir insan, bilmediği insanı bulup af dileyemez. en büyük affedici Allah'tır.

Ömrünüz yetmez evet, kul hakkını da Allah affetmez! Maklube afiyet olsun... Vicdanınızın ağırlığı size yeter!

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Ömrünüz yetmez evet, kul hakkını da Allah affetmez! Maklube afiyet olsun... Vicdanınızın ağırlığı size yeter!
Vicdanım gayet rahat hiç merak etme, senin demenle kul hakkına girmiş olmuyorum :D afiyet olsunmuş..

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361

Kusura bakmayın ama çok uzun zaman sizleri de uyaranlar oldu. Burada kişisel olarak ben uyardım sizi diyemem ama maalesef kulak asmadınız. Hatalarınızı başka şekillerle örtmeye çalıştınız. Çok insana zülmetti bu afedersiniz köpekler. Benim de kariyerimle oynadılar.

Peki hocam sana bir soru, kendi görüşünüzden olmayan birisi zamanında "Allah affetsin yanılmışız" deyince daha beter yüklenirdiniz. Bu gözler bunu da gördü 90'ların sonunda. Biraz empati yapsanız keşke. Dün FETÖ yarın bambaşka bir oluşum olmasın diye mücadele edenlere yükleniyorlar şimdi sizin mahalleden.

Bendeniz de az daha bu şerefsizlerin kucağına düşecektim. Evlerine bile gitmişliğim var. Balkondan nasıl kaçtığımı anlatamam size.

Bu işlere bulaşıyorsunuz. Tamam.
Allah affetsin diyorsunuz. Tamam.

Sizin gibi düşünmeyen birisi bir şey yapınca "Vay terörist" diyebiliyorsunuz. Buna tamam mı?

Biraz empati ya.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şimdi konu açılmışken bi şey daha yazmam gerekiyor :

Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP eşittir PKK, eşittir YPG/PYD

Ekli dosyayı görüntüle 82983

Matematiksel bir ifade olarak hdp=ypg/pyd=> TERÖRİST yazamaz mıyız bu forumda..?

Başkan Erdoğan, "HDP eşittir PKK, eşittir YPG/PYD. Hiç sağa sola bunu saptırmanın anlamı yok. Gerçek ortada. Bunu zaten başlarındaki kişiler söylüyorlar." dedi.

kAYNAK:

Elinden tutan mı var? Madem delili var açsın kapatma davasını kapattırsın. Meclisin yarısı onlarda. İYİ Parti de tam kadro destek verir kapatma olayına.

Sürekli HDP terörist, HDP=PKK deniliyor. Madem bu kadar açık ve net neden kimse harekete geçmiyor?
Ben memnun olurum harekete geçilmesinden.