2000 tlye note fe vs mi6 mı yoksa daha iyisi varmı

Bu konuyu okuyanlar

Onuroymk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
2000 tlye alıp 3 sene kullanacağım bir telefon arıyorum fotoğraf çekmek ve oyun ön planda benim için note fe hoşuma gitti mi 6 bence onun yanında biraz basit lg g6 zaten hiç bahsetmiyorum

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Ben olsam note fe şeçerdim tasarımını çok beğeniyorum

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Note FE'yi öneriyorum. İhtiyaçlarını karşılayacak donanım mevcuttur.

uclerb

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Note fe öneririm, 2 aydır kullanıyorum efsane cihaz.

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Tasarım anlamında note fe güzel bir cihaz ama donanım anlamında mi 6 çok daha üstün

uclerb

Asistan
Reaksiyon puanı
70
note fe nin tasarimi , ayrica kamera seceneklerinde resim odagi ozelligi var arka bokeh oluyor cift kamera gibi yani 4gb ramde suanlik yetiyor
google kamerayla arkada ikinci kamera varmış gibi portre fotoğrafları çekilebiliyor, mi6'da çift kamera olması üstünlük sağlamıyor bu sayede.

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
sar değeri çok yüksek xiaomi'de,ne kadar önemli bilmiyorum sizin için.Ama Fe bence tasarım olarak,note 8'den bile daha güzel.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
İnasnlar bu samsung neden bu kadar seviyor anlamıyorum

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
İthalat garantili çihazlar güvenilir mi bence değil

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Neden beğenilmesin ki?
Ben çoğu modelini kullanma imkanı buldum telcide çalıştım çok kasıyor arayüz donuyor tasarım desen üst ve orta model ler birbirine brnziyor kamerasından başka iyi tarafı yok bence ve fiyatları ederinden fazla piyasası çabuk düşüyor performansını çabuk kaybediyor

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Ben çoğu modelini kullanma imkanı buldum telcide çalıştım çok kasıyor arayüz donuyor tasarım desen üst ve orta model ler birbirine brnziyor kamerasından başka iyi tarafı yok bence ve fiyatları ederinden fazla piyasası çabuk düşüyor performansını çabuk kaybediyor
Hangi modelleri ? Orjinal olup olmadığından eminmisin o cihazların.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Mesela kendiliğinden bozuldu diyelim garanti iyi ilgileniyor mu
Misal sana ürün bozuk geldi ya da sonradan kalıcı yazılımsal hatayla karşılaştın bu tür sorunlarda değişim yapabilirler.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Hangi modelleri ? Orjinal olup olmadığından eminmisin o cihazların.
Evet kutulu garantili cihazlar samsung Türkiye garantili (note 4 5 )(s4 5 6 7)( a3. 5 7 2016 2017) çevemde 2 kişi a7 2017 aldı onlarda kasıyor bende lg k10 var daha hızlı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çoğu marka ve modelleri deneme fırsatım oldu bence Apple hariç hiç bir işlemci qualcom un yerini tutamaz(örn. Exynos kirin mediatek)

Son düzenleme:

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Evet kutulu garantili cihazlar samsung Türkiye garantili (note 4 5 )(s4 5 6 7)( a3. 5 7 2016 2017) çevemde 2 kişi a7 2017 aldı onlarda kasıyor bende lg k10 var daha hızlı

Çoğu marka ve modelleri deneme fırsatım oldu bence Apple hariç hiç bir işlemci qualcom un yerini tutamaz(örn. Exynos kirin mediatek)
Benimde 1998'den beri telefon tamir-servis yapmış bir arkadaşım var,bir dünya telefon geçmiş elinden,biz tabi söylediğimiz cihazların özelliklerini konuşuyoruz,içlerini açıp bakamıyoruz,baksakta kaç kişi anlar o da ayrı mesele,neyse telefon sohbeti olduğunda bana hep ''başkan iphone al,alamazsan samsung al,diğerlerine bulaşma'' der.Nedeni iç aksamların yapım kalitesi iphone'larda çok üst düzey diyor.Andoid cephesinde ise samsung al geç der.İşinde çok iyi ve bu işi hakkıyla yapanlardandı,şu an yapmıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benimde 1998'den beri telefon tamir-servis yapmış bir arkadaşım var,bir dünya telefon geçmiş elinden,biz tabi söylediğimiz cihazların özelliklerini konuşuyoruz,içlerini açıp bakamıyoruz,baksakta kaç kişi anlar o da ayrı mesele,neyse telefon sohbeti olduğunda bana hep ''başkan iphone al,alamazsan samsung al,diğerlerine bulaşma'' der.Nedeni iç aksamların yapım kalitesi iphone'larda çok üst düzey diyor.Andoid cephesinde ise samsung al geç der.İşinde çok iyi ve bu işi hakkıyla yapanlardandı,şu an yapmıyor.
O işler bitti. Bugün malzeme kalitesi üst düzey dediğimiz Apple'ı da Samsung üretiyor. Oneplusu da Xioamiyi de. 835ler Samsung üretimi Apple'ın ramleri vb. Samsung üretimi su iki markaya takilmaktan kurtulun. Şu Çinli firmaların cihazlarını kullansaniz gerçekten sağlam ve bütün ürünler çıktığını göreceksiniz. Ben Xioamiyi iki modelinden sonra oneplusu 5Tye geçtim. Adamlar yapmış gerçekten toptan bir kalite var cihazda kasasından performansına kamerasına arayüzüne kadar herşeyi üst düzey ve rekabetçi

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
O işler bitti. Bugün malzeme kalitesi üst düzey dediğimiz Apple'ı da Samsung üretiyor. Oneplusu da Xioamiyi de. 835ler Samsung üretimi Apple'ın ramleri vb. Samsung üretimi su iki markaya takilmaktan kurtulun. Şu Çinli firmaların cihazlarını kullansaniz gerçekten sağlam ve bütün ürünler çıktığını göreceksiniz. Ben Xioamiyi iki modelinden sonra oneplusu 5Tye geçtim. Adamlar yapmış gerçekten toptan bir kalite var cihazda kasasından performansına kamerasına arayüzüne kadar herşeyi üst düzey ve rekabetçi
Hocam apple'I samsung'mu üretiyor bilmiyorum,daha önce duymadım.Öyle olsa bile aynı düzeyde malzeme kullandığı anlamına gelmez.Mesleğiniz telefon tamirimi?

Ben donanımı için telefon seçmiyorum o ayrı konu.Ben yazılım-aplikasyon seçenekleri konusunda ios'u seviyorum.Ama se telefonumu eşime verdim,cihaz 2 yıllık şu an,7 saat ekran süresi alıyor,ve hiçbir takılma donma yok.Düşük ışıkta kamera performansı kötü sadece,biirde ekran ufak tabi.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam apple'I samsung'mu üretiyor bilmiyorum,daha önce duymadım.Öyle olsa bile aynı düzeyde malzeme kullandığı anlamına gelmez.Mesleğiniz telefon tamirimi?

Ben donanımı için telefon seçmiyorum o ayrı konu.Ben yazılım-aplikasyon seçenekleri konusunda ios'u seviyorum.Ama se telefonumu eşime verdim,cihaz 2 yıllık şu an,7 saat ekran süresi alıyor,ve hiçbir takılma donma yok.Düşük ışıkta kamera performansı kötü sadece,biirde ekran ufak tabi.
Samsung 7'ye kadar Apple'ın işlemcilerini üretiyordu. Ramleri öyle X'in ekranı öyle. Bu zaten azıcık araştıranin bulabileceği bir şey

uclerb

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Samsung'a karşı ön yargınızı kırın. Bende yedek olarak s3 mini var, bir kere tamir yüzü görmedi. Hala sapasağlam ve ''kasmadan'' çalışıyor. Siz kullanmayı bilmezseniz, telefona her türlü uygulamayı doldurursanız, arka planda uygulamaları açık bırakırsanız vs durumlarda telefon tabi yavaşlar veya donar. Ben kullandığım hiçbir Samsung cihazında ne donma ne de kasma yaşadım. Evet, bir süre sonra telefonların yavaşladığı doğru fakat kendinizde de hata arayın.

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Samsung 7'ye kadar Apple'ın işlemcilerini üretiyordu. Ramleri öyle X'in ekranı öyle. Bu zaten azıcık araştıranin bulabileceği bir şey
Kimin neyi ürettiğinin öneminden çok,parçanın donanım olarak dayanım-üretim kalitesini anlamak için teknik bilgi gerekli.Bu yorumu yapabilmek için,siz üretenin kim ollduğuna istinaden yorum yapıyorsunuz,donanım konusunda sizin lafınıza mı bakacağız,binlerce cihaz açmış,tamir etmiş,donanımı bilen insanamı?

Parçaları üretiyordur,ama apple'ın istediği doğrultuda ve kalitede üretiyordur.Çünkü iki cihazın içi çok farklı.Bence bir konuda yetkin değilseniz,çok iddaalı olmamalısınız.Egonuzu biraz törpülemeniz lazım.

Son düzenleme:

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Samsung'a karşı ön yargınızı kırın. Bende yedek olarak s3 mini var, bir kere tamir yüzü görmedi. Hala sapasağlam ve ''kasmadan'' çalışıyor. Siz kullanmayı bilmezseniz, telefona her türlü uygulamayı doldurursanız, arka planda uygulamaları açık bırakırsanız vs durumlarda telefon tabi yavaşlar veya donar. Ben kullandığım hiçbir Samsung cihazında ne donma ne de kasma yaşadım. Evet, bir süre sonra telefonların yavaşladığı doğru fakat kendinizde de hata arayın.

Bende bi s4 var..tertemiz sürekli format çekiyorum dediklerini bende yapıyorum..ancak meşhur 3 5 sosyal medya uygulamasını yükleyince maalesef kasıyor uygulamaya tıklarkende kasıyor 2 3 uygulama açıksada kasıyor ana ekranda bile donuyor sene 2018 normal bu he birde s4 kasıyorsa s3 mininin hiç şansı yok kusura bakma..

Son mesajlar