İphone 7 mi S7 Edge mi ?

İphone 7 & S7 EDGE ?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

Birkan Öztürk

Doçent
21 Aralık 2016
941
154
43
Bu konuyu yaklaşık 3 ay önce bende açtım ve çoğu kişi s7 edge dedi kullanıyorum mutluyum şimdi şöyle anlatayım kendi bilgime göre:
Tasarım olarak 2 telefon çok şık ama s7 edge nin kavisli ekranı olsun arkası cam olması vsvs 1 tık önde yani uzaktan bakınca bi insan iphone 7 yemi bakar s7 edge yemi şıklık olarak direk s7 edge der aa bu ne kavisli ekran felan diye :D
Pil konusunda ise şöyle anlatayım ben lg g3 kullanıyordum şarjı yarım gün anca gidiyordu nefret ettim stabil felan felan diyerken iphone 7 alacaktım ama s7 edge aldım ve şöyle sonuçlarım : 2 gün önce şarjdan çıkardım bugün sabah %70 di ve serviste gidip gelirken okulda öğle molasında felan yaklaşık 3 saat clash royale aspalth 8 mkx oynadım 3 4 saat ve %42 bu korkutucu derecede iyi bir sonuç bence iphone 7 de şarjda berbat diye duydum çoğu kişi nefret ettiğini söyledi performansta bir şey diyemem iphone 7 büyük ihtimalle biraz daha hızlıdır ama s7 edge ne takılma ne bir sorun yaşarsın 2 telefonda çok iyi zaten kamerayada bir şey diyemem kısaca s7 edge al geç hocam :) ama s7 edge alıcaksan hemen renk önereyim siyah renk aldım biraz pişman oldum neden dersen edge ekranını tam olarak belli etmiyor mesela altın ve gümüş de çok belli edge olduğu kısaca ya altın al yada gümüş tabi tercih meselesi bu :D

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25
Benim kırmızı çizgim pil ve 10.2.1 hatalarına baktımda çokça şarjın çabuk bitmesinden şikayet edilmiş kafam iyice karıştı

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim kırmızı çizgim pil ve 10.2.1 hatalarına baktımda çokça şarjın çabuk bitmesinden şikayet edilmiş kafam iyice karıştı
S7 edge şarj konusunda mutsuz edecek bir telefon değil en kötü ihtimal günü tamamlar.

Birkan Öztürk

Doçent
21 Aralık 2016
941
154
43
Yalnız ben seçmek istediğimde bana bu video gösterilseydi iphone 7 nin şarj videosunu ben direk s7 edge seçerdim ya rezalet abi o ne öyle :D kamerada da s7 edge daha güzel gözüktü al s7 edge yi gitsin hocam hatta s7 bile düşünebilirsin

M

Murat Burç

SDN Okuru
S8 bekle bütçen fazla
S8 4000 zorlayacak ama üst model al kafan rahat olsun s8 gelince olmadı s7 edge alırsın. Fiyati biraz daha duser

wedoman

Asistan
18 Ekim 2016
204
100
43
Arkadaşlar iphone 4 kullanıyorum şuan zar zor da olsa yeni cihaz almak istiyorum ama kararsız kaldım iphone 7 & s7 edge arasında bana pili ve kamerası iyi olması gerekiyor iphone 7'nin pili iyi dayanıyor mu acaba emin değilim samsung içinde android kullanmadım hiç 5 senedir ios kullanıyorum o konuda bir endişem var yardımcı olur musunuz ?
kardeşim iphone dan devam etmek istiyorsan ip7 kullanıcısı olarak öneririm. pil konusunda ben memnunum herhangi bir sıkıntım yok. iphone kamerası zaten tartışılmaz çok güzel resimler çekebilirsin. fakat ben iphone dan sıkıldım biraz değişiklik olsun dersen s7 alabilirsin fakat eski bir android kullanıcısı olarak zaman içerisinde sistemin saçma sapan bir hal almasından dolayı iphone a geri dönüş yaptım ve memnunum. s7 alırsan 2 sene seni götürür fakat uzun kullanım dersen kesinlikle iphone öneririm. 10.2.1 sorunları diye konu paylaşılmış sen takma kafanı ona android kullananlarında tonlarca konusu vardır emin ol. önemli olan senin hangi sistemi kullanacağın önemli.

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
Dostum S7 edge biraz aşırıya kaçan bir cihaz bana göre. Samsung s7 benim görüşüm fazlasıyla yeterli bir cihaz tabi tercih senin

M

Murat Burç

SDN Okuru
kardeşim iphone dan devam etmek istiyorsan ip7 kullanıcısı olarak öneririm. pil konusunda ben memnunum herhangi bir sıkıntım yok. iphone kamerası zaten tartışılmaz çok güzel resimler çekebilirsin. fakat ben iphone dan sıkıldım biraz değişiklik olsun dersen s7 alabilirsin fakat eski bir android kullanıcısı olarak zaman içerisinde sistemin saçma sapan bir hal almasından dolayı iphone a geri dönüş yaptım ve memnunum. s7 alırsan 2 sene seni götürür fakat uzun kullanım dersen kesinlikle iphone öneririm. 10.2.1 sorunları diye konu paylaşılmış sen takma kafanı ona android kullananlarında tonlarca konusu vardır emin ol. önemli olan senin hangi sistemi kullanacağın önemli.
Herhangi android amiral gemisinden iddia ettigin gibi bir konu getir insan gibi senle tartışalım ne dersin ?
Emin olmadigim hiç bir konuda konuşmadım ve asla ihtimaller üzerinden yürümedim? Vardır şudur budur demek yerine hep bir şeyler getirmeye çalıştım.
Hadi sende getir bir tane amiral gemisinden konu
V20 mate 9 s7 HTC 10 getir hadi
Aldırma demissin neyi aldırmayacak ?
Basbaya gerçekler ortada kullanıcı yapmış yorumunu neyi inkâr ediyorsun ?

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25

İlk telefonum olarak iphone aldım 5 yıldır da iphone 4 kullanıyorum appstore olsun uygulamalar olsun çok memnunum düşün iphone 4'ün 5mp kamerası ile süper manzara fotoğraflarım var ama son zamanlarda batarya problemim var 5 sene normal yani eskimiş olabilir ama beni o kadar yıldırdı ki yeni alacağım cihazda da sürekli kapanma sorunu yaşamak ve bir video izlediğimde veya instagram twitter gibi uygulamalara girdiğimde acayip bir şekilde tükenen şarj görmek istemiyorum s7 edge tamam şarj konusunda iyi olabilir edge ekran mükemmel kullanım sunabilir fakat android'de çok sık güncelleme gelmemesi ve açık kod kaynaklı olup virüs bulaşma riski beni düşündürüyor o yüzden güvenemiyorum aldığım telefon bana 5 sene gitmeli ben iphone 4'ü o zamanlar 5 yeni çıkıyordu o zaman almıştım son model değildi yani ama 5 yıl götürdü şuan son model almış olacağım ve minimum 5 yıl götürmeli bunları göz önüne alarak bana gerçekten 7 tavsiye eder misin dostum ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Herhangi android amiral gemisinden iddia ettigin gibi bir konu getir insan gibi senle tartışalım ne dersin ?
Emin olmadigim hiç bir konuda konuşmadım ve asla ihtimaller üzerinden yürümedim? Vardır şudur budur demek yerine hep bir şeyler getirmeye çalıştım.

Bu cihazları kullanıyorsanız eğer cidden yardımcı olun gerçekçi olun markayı savunmak için değil kullanım önemli benim için bak dostum bu böyle şu şöyle deyip bana gerçekleri söyleyin 3000 küsür para verilicek sonuçta yazık günah bu kadar para verip sorun yaşayacağım bir cihaz almak istemem

Birkan Öztürk

Doçent
21 Aralık 2016
941
154
43
İlk telefonum olarak iphone aldım 5 yıldır da iphone 4 kullanıyorum appstore olsun uygulamalar olsun çok memnunum düşün iphone 4'ün 5mp kamerası ile süper manzara fotoğraflarım var ama son zamanlarda batarya problemim var 5 sene normal yani eskimiş olabilir ama beni o kadar yıldırdı ki yeni alacağım cihazda da sürekli kapanma sorunu yaşamak ve bir video izlediğimde veya instagram twitter gibi uygulamalara girdiğimde acayip bir şekilde tükenen şarj görmek istemiyorum s7 edge tamam şarj konusunda iyi olabilir edge ekran mükemmel kullanım sunabilir fakat android'de çok sık güncelleme gelmemesi ve açık kod kaynaklı olup virüs bulaşma riski beni düşündürüyor o yüzden güvenemiyorum aldığım telefon bana 5 sene gitmeli ben iphone 4'ü o zamanlar 5 yeni çıkıyordu o zaman almıştım son model değildi yani ama 5 yıl götürdü şuan son model almış olacağım ve minimum 5 yıl götürmeli bunları göz önüne alarak bana gerçekten 7 tavsiye eder misin dostum ?

Bu cihazları kullanıyorsanız eğer cidden yardımcı olun gerçekçi olun markayı savunmak için değil kullanım önemli benim için bak dostum bu böyle şu şöyle deyip bana gerçekleri söyleyin 3000 küsür para verilicek sonuçta yazık günah bu kadar para verip sorun yaşayacağım bir cihaz almak istemem
hocam bak insanlar zaten niye markayı savunsun ben sana söyliyim ona göre karar ve bence ne alırsan al ip 7 v20 s7 edge felan hepsi seni zaten memnun edicek cihazlar :D ha iş ömür e kaldıysa 5 yıl felan tamam ozaman iphone belki daha öndedir o konu hakkında bilgim yok ama kamera şarj ekran tasarım alanında s7 edge nin önde olduğunu düşünüyorum performansta kasma gibi problemler yaşamassın s7 edge de :D bak ben bu telefonu almadan önce samsunga karşı bi kin vardı nedense sevmiyorum ama kullanınca farkettim samsung iyidir abi hem bence s7 edge al :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
android'de çok sık güncelleme gelmemesi
S7 kullanıcılarına sorabilirsin aylık güvenlik ve performans güncelleştirmesi alıyoruz. Fakat ios kadar çok ana güncelleme almıyoruz. Fakat gelen ana güncellemeler cihazı yerle bir etmiyor. S7 kullanıcısı olarak söylüyorum 7 aylık cihazım android 7.0 geldiğinden beri ilk aldığım günden daha hızlı çalışıyor. Evet samsung güncelleme hızı konusunda rezalet ANA güncelleme sayısı konusunda iOS'a göre dezavantajlı olabilir ama Samsung güncellemeyi verdimi otutturur. Bir daha yok şuymuş yok şu sorun geldi şu güncelleme gelsin düzelsin kafasıyla yaşamazsın. Tam gönderir adam gibi gönderir.
açık kod kaynaklı olup virüs bulaşma riski beni düşündürüyor
Her sisteme virüs bulaşır atlamazsan güvenmediğin olmadık yerlere androidi rahat kullanırsın.
S7 kullanıyorum. Memnunum isteyen istediği kadar fanatiklik desin.
Bana inanmayabilirsin. Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü Gir sor.

Ha ayrıca bu saaten sonra hiçbir cihazla 5 sene zorlamayamazsın 4 tamam. Apple bile artık 4ün sonunda noktayı koyuyor.

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25
Az öncede Apple canlı destek ile mesajlaştım 7'nin pil konusunu söyledim adam bana plus modelini önerebilirim diyor kardeşim 7'yi neden yapıyorsun o zaman saçmalığa bak ikisinin pil gücünüde eşit yaparsın isteyen büyük ekranlı modeli alır isteyen küçük tamamen fiyasko

M

Murat Burç

SDN Okuru
Az öncede Apple canlı destek ile mesajlaştım 7'nin pil konusunu söyledim adam bana plus modelini önerebilirim diyor kardeşim 7'yi neden yapıyorsun o zaman saçmalığa bak ikisinin pil gücünüde eşit yaparsın isteyen büyük ekranlı modeli alır isteyen küçük tamamen fiyasko
7 plus Daha büyük kasaya daha büyük pil ve daha kaliteli ve büyük ekran
iphone 7 Çok daha küçük kasaya compact telefon bunun olayı o

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25
S7 kullanıcılarına sorabilirsin aylık güvenlik ve performans güncelleştirmesi alıyoruz. Fakat ios kadar çok ana güncelleme almıyoruz. Fakat gelen ana güncellemeler cihazı yerle bir etmiyor. S7 kullanıcısı olarak söylüyorum 7 aylık cihazım android 7.0 geldiğinden beri ilk aldığım günden daha hızlı çalışıyor. Evet samsung güncelleme hızı konusunda rezalet ANA güncelleme sayısı konusunda iOS'a göre dezavantajlı olabilir ama Samsung güncellemeyi verdimi otutturur. Bir daha yok şuymuş yok şu sorun geldi şu güncelleme gelsin düzelsin kafasıyla yaşamazsın. Tam gönderir adam gibi gönderir.

Her sisteme virüs bulaşır atlamazsan güvenmediğin olmadık yerlere androidi rahat kullanırsın.

S7 kullanıyorum. Memnunum isteyen istediği kadar fanatiklik desin.
Bana inanmayabilirsin. Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü Gir sor.

Ha ayrıca bu saaten sonra hiçbir cihazla 5 sene zorlamayamazsın 4 tamam. Apple bile artık 4ün sonunda noktayı koyuyor.

Ben apple'ı savunmuyorum ha yanlış anlaşılmasın ben markaya bakmam verdiğim parayla aldığım cihazın bana neler kazandırdığına bakarım hepinizin görüşleri benim için altın değerinde sakın beni yanlış anlamayın :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben apple'ı savunmuyorum ha yanlış anlaşılmasın ben markaya bakmam verdiğim parayla aldığım cihazın bana neler kazandırdığına bakarım hepinizin görüşleri benim için altın değerinde sakın beni yanlış anlamayın :)
S7 edgenin kamerasıda daha iyi ekranıda daha iyi bataryasıda daha iyi göreceli olmakla birlikte bana göre tasarımıda daha iyi android işletim sistemi bana göre daha özgür ben geçen 6s aldım elime ruhum sıkıldı fakat burasıda tercih meselesi ben sevmiyorum.
S7 Edge alırsan paranın karşılığını gerçek anlamda teknolojik bir telefonla alırsın.
iPhone 7 alırsan yine paranın karşlığını alırsın ama bir telefon alırsın bir de elma
Dediğimi anladın sen.

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
Money money money :) Mübarek Apple markasının başında Napolyon var sanki :D

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25
S7 edgenin kamerasıda daha iyi ekranıda daha iyi bataryasıda daha iyi göreceli olmakla birlikte bana göre tasarımıda daha iyi android işletim sistemi bana göre daha özgür ben geçen 6s aldım elime ruhum sıkıldı fakat burasıda tercih meselesi ben sevmiyorum.
S7 Edge alırsan paranın karşılığını gerçek anlamda teknolojik bir telefonla alırsın.
iPhone 7 alırsan yine paranın karşlığını alırsın ama bir telefon alırsın bir de elma
Dediğimi anladın sen.

Gayet iyi anladım hocam eyvallah :D gidicem mağzaya denicem olmazsa S8'i bekleriz ama o kadar beklemekte istemiyorum bakalım gidip görücem sağolun :)

wedoman

Asistan
18 Ekim 2016
204
100
43
sen yine çıkmışsın ortaya. amacın benim forumdaki mesajlarıma muhalefet olmak :D sen konuyu bırak benim yakın çevremdeki arkadaşlarımın çoğu androidden iphone a geçiş yaptı ve hepsi gayet memnun. birde gelmişsin bana insan gibi senle tartışalım yazıyorsun sen kimsinki ben seni takıcam kardeşim konu sahibine yazıyorum ben. yaşadığım tecrübe edindiğim şeyleri yazıyorum. bundan sonra benim mesajlarımı alıntı yapma ya da cevap yazma seninle uğraşmak istemiyorum. herkes kendi fikrini yazar buraya, buraların ağası gibi takılma.

konu sahibine söyleyeceklerim şunlar: canım kardeşim sana şöyle izah edeyim. eskiden 4s kullanıyordum ve açıkçası sistemden biraz sıkıldığım için sırasıyla blackberry q10 ve htc one m8 kullandım. bu sırada 4s'i anneme verdim. htc deki yaşadığım sıkıntılardan dolayı ip7'ye dönüş yaptım. şu anda gayet memnunum. hem pili olsun hem kamerası hem performansı gayet güzel. 4s ise şu anda hala çalışıyor fakat tabi yavaşlığı takılması var. kapanma problemide şuanda mevcut fakat 6 senelik bir telefon ve son 1 senede bu problemler ortaya çıktı. yani 5 senedir problemsizdi. artık yorumu sana bırakıyorum. burada amacım iphone u övüp samsungu kötülemek değil. yaşadığım ve gördüğüm şeyleri anlattım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
sen yine çıkmışsın ortaya. amacın benim forumdaki mesajlarıma muhalefet olmak :D sen konuyu bırak benim yakın çevremdeki arkadaşlarımın çoğu androidden iphone a geçiş yaptı ve hepsi gayet memnun. birde gelmişsin bana insan gibi senle tartışalım yazıyorsun sen kimsinki ben seni takıcam kardeşim konu sahibine yazıyorum ben. yaşadığım tecrübe edindiğim şeyleri yazıyorum. bundan sonra benim mesajlarımı alıntı yapma ya da cevap yazma seninle uğraşmak istemiyorum. herkes kendi fikrini yazar buraya, buraların ağası gibi takılma.

konu sahibine söyleyeceklerim şunlar: canım kardeşim sana şöyle izah edeyim. eskiden 4s kullanıyordum ve açıkçası sistemden biraz sıkıldığım için sırasıyla blackberry q10 ve htc one m8 kullandım. bu sırada 4s'i anneme verdim. htc deki yaşadığım sıkıntılardan dolayı ip7'ye dönüş yaptım. şu anda gayet memnunum. hem pili olsun hem kamerası hem performansı gayet güzel. 4s ise şu anda hala çalışıyor fakat tabi yavaşlığı takılması var. kapanma problemide şuanda mevcut fakat 6 senelik bir telefon ve son 1 senede bu problemler ortaya çıktı. yani 5 senedir problemsizdi. artık yorumu sana bırakıyorum. burada amacım iphone u övüp samsungu kötülemek değil. yaşadığım ve gördüğüm şeyleri anlattım.
Aldırma falan ne o zaman ? Gerçekler ortada saptırmaya çalışıyorsun.

nights35

Asistan
21 Şubat 2016
176
29
28
Anroid eski haline göre çok gelişti bende zamanında iphone 5s kullandım 2.5 yıl kadar ios'u yakından tanırım yani. İos 9 dan sonra bozuldu ios benim gözümde şu an android bence gayet stabil çalışıyor... S7 edge al kardeşim ios devri kapanıyor bence.

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
Bu tartışmanın sonunda biri, birini pıçaklıcak... Bak buraya yazıyorum :D :D :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beni tanıyan geri vitesim olmadığını bilir.
Çoğu girdiğim konuda scorpion konuyu kapatıyordu.
Madem scorpion supmod değil sonuna kadar giderim.

wedoman

Asistan
18 Ekim 2016
204
100
43
evladım seninle özelden konuşuyoruz gelmişsin burada hala hava civa :D ne cins bir varlıksın ben anlamış değilim :D

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
evladım seninle özelden konuşuyoruz gelmişsin burada hala hava civa :D ne cins bir varlıksın ben anlamış değilim :D
Beyler tamam ya uzatmayın gerçekten. Birbirinizi kırmanın bir anlamı yok. Sonuçta ortada bir telefon tartışması var. Bu yüzden birbirinizi kırmaya değer mi ? Yapmayın yahu olgun insanlarız şurda

Knock0ut

Asistan
20 Ocak 2017
304
60
28
30
Pil konusunda S7 Edge daha üstün bir cihaz olacaktır. Iphone'un Samsung'a karşı en zayıf olduğu nokta bu. Ancak pilde şöyle bir hadise var. Kullanımda değilse telefon şarjın bitmiyor. Örneğin gece uyurken S7 ve i7 yi yan yana bırak, sabah S7 nin ne kadar şarjı gitmişse I7'nin 3 te 1 i kadar gitmemiş olacaktır.
Kamera olarak S7 Edge öyle aman aman önde falan değil. Düşük ışıkta S7 ailesinin üstünlüğü söz konusu iken uygun ışık altında ikisi de birbirine denk fotoğraflar sunmakta.
Performans açısından I7 S7 ailesinden çok daha önde benchmarklarda. Bu fark kullanıma da yansıyor. Kısa vadede çok bariz farklar olmasa da ilerde telefonun daha güçlü olması gerekecek yeni nesil uygulamalar güncellemeler vb. derken. Uzun vadede I7 nin daha pozitif bir deneyim sunacağı aşikar.

Bekleme şansın varsa ve bütçe sıkıntın yoksa S8 ikisinden de oldukça üstün bir cihaz olacak. Daha da fazla beklersen de I8 çığır açacak bir cihaz olma potansiyeline sahip. Benim tavsiyem eğer S8 alacaksan elindeki ile idare etmen, I8 alacaksan 2. el bir S7 alıp I8 çıktığında az bir zararla satman yönünde olacaktır. Eğer beklemeyeceksen de Iphone 7 seni S7 ye kıyasla daha çok memnun edecektir iOS kullanıcısı olarak.
Anroid eski haline göre çok gelişti bende zamanında iphone 5s kullandım 2.5 yıl kadar ios'u yakından tanırım yani. İos 9 dan sonra bozuldu ios benim gözümde şu an android bence gayet stabil çalışıyor... S7 edge al kardeşim ios devri kapanıyor bence.
Yalnız gözden kaçırılmaması gereken bir nokta var, 5s ile birlikte çıkan Samsung amiral gemisi S4 şu anda tamamen ölü bir durumda, fakat 5s temel ihtiyaçlara karşılık verebilecek bir telefon hala.