S23 256 GB mı Iphone 13 256 GB mı tercih edilmeli ?

Bu konuyu okuyanlar

bilinmezin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S23 ve iphone 13 arasında kaldım. Uzun zamandır android kullanıyorum ve iphone deneyimlemek istiyorum. Her yerde s23 ün çok daha iyi olduğu belirtiliyor bundan dolayı iphone 13 aldıktan sonra pişman olur muyum diye çok düşündüm. Arada 10 bin tl fark var. Şuanki kullandığım telefon s10e. Yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum. Değiştirme nedenim ses düğmesi koptu, ekran yanığı oluştu, arka kamerası oynamaya başladı. İşlemcisi ve kamerası hâlâ mükemmel pubg gibi oyunlarda hâlâ bir kere bile kasmadı. S23 alıp 3-4 yıl sonraya yine bu problemleri görebilirim diye de düşünüyorum. Iphone 13 e 40k verirsem değerini koruduğu için zarar etmem diye düşünüyorum. IOS'a alışabilir miyim sorusu da var aklımda. Tekrar s23 e baktığımda 120hz, zoom özelliği vs yine karar değiştiriyorum. Ayrıca bazı 13 kullanıcıları IOS 17 geldikten sonra şarjın çok hızlı gittiği, çok ısındığı vs. konularıyla ilgili yazılar paylaştığını gördüm. Gönül 13'ten yana ama mantıksız bir seçim mi olur? Böyle bir durumda ne yapılmalı, tavsiyeniz nedir?

Reaksiyon puanı
4,382
Hocam Samsung Galaxy S23 modelini tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.
İphone 13 modeli de fazla satılıyor ancak S23 kamera konusunda +1 daha başarılı.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Nerede paylaştıysa link artabilir misiniz ya, çünkü kayıp olmadan atmış olması pek inandırıcı gelmedi.
İnanıp inanmamakta özgürsünüz. Instagram'da paylaştığınız storyler sadece 1 gün duruyor, o yüzden paylaşmam mümkün değil, hesabı gizli ayrıca, takipleşmeden göremezsiniz kısacası. Şu ''Android alma story atıyorsun çamur oluyor'' gibi kalıplaşmış safsatalardan kurtulun artık.

Bu videolardan hissedilir detay kaybı yaşamadan ve 60 FPS gönderilerin paylaşıldığını görebilirsiniz, en az 10. atışımdır da, neyse.

Reaksiyon puanı
4,382
İnanıp inanmamakta özgürsünüz. Instagram'da paylaştığınız storyler sadece 1 gün duruyor, o yüzden paylaşmam mümkün değil, hesabı gizli ayrıca, takipleşmeden göremezsiniz kısacası. Şu ''Android alma story atıyorsun çamur oluyor'' gibi kalıplaşmış safsatalardan kurtulun artık.

Bu videolardan hissedilir detay kaybı yaşamadan ve 60 FPS gönderilerin paylaşıldığını görebilirsiniz, en az 10. atışımdır da, neyse.
Bence siz kurtulun, bu attığınız videoları hatırlıyoruz. Profesyonel ekipmanlara aktardığınızda yaşanan kalite kaybını görmek mümkün. Ki teknosada s23 ultra ile çekilen ve 15 Pro Max ile çekilen etiketin nasıl göründüğünü de gördük. Boş konuşmanın alemi yok bence.

Reaksiyon puanı
8,023
Dün yılbaşı storysi atan arkadaşım S22 Plus kullanıyordu ve kalite ciddi anlamda kötüleştiği için rahatsız oldu iyice telefondan. Zamanında keşke 13 alsaydım diyor kendisi de fotoğraf konusunda. Yani halen daha düzeltilmedi sosyal medyaya çamurlaştırarak fotoğraf atmak.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Bence siz kurtulun, bu attığınız videoları hatırlıyoruz. Profesyonel ekipmanlara aktardığınızda yaşanan kalite kaybını görmek mümkün. Ki teknosada s23 ultra ile çekilen ve 15 Pro Max ile çekilen etiketin nasıl göründüğünü de gördük. Boş konuşmanın alemi yok bence.
Attığım videoları hatırladığınız gibi izleseniz de keşke. Profesyonel ekipmanların falan konumuzla olan ilgisini anlamadım. Normal paylaşımlar yapıp medya içeriklerini detaylı olarak inceliyorlar.

Reaksiyon puanı
4,382
Dün yılbaşı storysi atan arkadaşım S22 Plus kullanıyordu ve kalite ciddi anlamda kötüleştiği için rahatsız oldu iyice telefondan. Zamanında keşke 13 alsaydım diyor kendisi de fotoğraf konusunda. Yani halen daha düzeltilmedi sosyal medyaya çamurlaştırarak fotoğraf atmak.

Bende benzer bir durumdan bahsediyorum ancak arkadaş anlamakta sorun yaşıyor.
Objektif bakamadığı için konu Samsung olunca anlamsız savunma mekanizması devreye giriyor.
Samsung yıllardır bu sorun var. yapacağı olay şu ya Teknosa ya gidecek S23 Ultra ve İphone 15 Pro Max kamerasını açıp sadece etikete yaklaşacak olay bu kadar direkt çamurlaşma yapıyor zaten. Bir de o fotoyu sosyal medya aracılığı ile mi paylaşacağım. Şaka yapıyor olmalı. Bu yüzden İphone kim nederse desin...

Attığım videoları hatırladığınız gibi izleseniz de keşke. Profesyonel ekipmanların falan konumuzla olan ilgisini anlamadım. Normal paylaşımlar yapıp medya içeriklerini detaylı olarak inceliyorlar.

İşte sen Profesyonel değilsin bu yüzden anlayamıyorsun, her konuda okuduğun broşürlerden alıntılar yapmayı bırakmalısın. Daha en basit detayları bile göremeyen birisin dostum. Bu yüzden senin aksine tüm detaylar beni ilgilendiriyor. İşimiz detay ama amatörler buna pek dikkat etmez umarım anlamışsınızdır.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Bende benzer bir durumdan bahsediyorum ancak arkadaş anlamakta sorun yaşıyor.
Objektif bakamadığı için konu Samsung olunca anlamsız savunma mekanizması devreye giriyor.
Samsung yıllardır bu sorun var. yapacağı olay şu ya Teknosa ya gidecek S23 Ultra ve İphone 15 Pro Max kamerasını açıp sadece etikete yaklaşacak olay bu kadar direkt çamurlaşma yapıyor zaten. Bir de o fotoyu sosyal medya aracılığı ile mi paylaşacağım. Şaka yapıyor olmalı. Bu yüzden İphone kim nederse desin...

İşte sen Profesyonel değilsin bu yüzden anlayamıyorsun, her konuda okuduğun broşürlerden alıntılar yapmayı bırakmalısın. Daha en basit detayları bile göremeyen birisin dostum. Bu yüzden senin aksine tüm detaylar beni ilgilendiriyor. İşimiz detay ama amatörler buna pek dikkat etmez umarım anlamışsınızdır.
Aynen dostum telefon al sati yapmak bayagi profesyonelmis. ?? Sana gercek kullanim testi atiyprum hala brosur diye zirvaliyorsun, 2 gun icerisinde bu konu altina “brosurleri” okudugum mesajlari paylasmazsan yanlis bilgiden uyari verecegim.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Kendin yazıyorsun zaten. Broşürün de neresinden uyarı verecekseniz artık.
Ya okumuyorsun ya da afazilik baslangici var sanirim. Sana diyorum ki; “brosurleri” okudugum/yazdigim iceriklerin ekran goruntusunu paylasmazsan, “her konuda okudugun brosurler” yargindan dolayi yanlis bilgi uyarisi verecegim. Safsata uydurmak kolay.

Reaksiyon puanı
4,382
Ya okumuyorsun ya da afazilik baslangici var sanirim. Sana diyorum ki; “brosurleri” okudugum/yazdigim iceriklerin ekran goruntusunu paylasmazsan, “her konuda okudugun brosurler” yargindan dolayi yanlis bilgi uyarisi verecegim. Safsata uydurmak kolay.
Merak ediyorum? Daha önceden yazdığım şeyleri tekrar yazacağımı ve istediğini yapabileceğini mi düşünüyorsun. Ve doğru olmayan saçmalıklarınla istediğin şekilde iftira atabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Ne zaman yanlış bilgi vermişim pardon? Apple Türkiye den alıp attığım kaynak mı yoksa? "Safsata uydurmak kolay." Bunu yapan da ben değilim.

bilinmezin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyice düşündükten sonra iphone 13 ün daha mantıklı olduğuna karar verdim. 1.5 aydır kullanıyorum. Gerçekten premium bir cihaz. S10e de olan özelliklerin bunda olmadığını görünce bi tık hayal kırıklığı oldu. Ekran kalitesi de s10e ye göre daha kötü. Sosyal medyada gerçekten kalite bozmuyor. Güzel çekilen bir video veya fotoğraf paylaşılırken kalite düşünce aldığın telefonun kamerasının güzel olması bir şey ifade etmiyormuş. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Son mesajlar