İphone 7 mi S7 Edge mi ?

İphone 7 & S7 EDGE ?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
Pil konusunda S7 Edge daha üstün bir cihaz olacaktır. Iphone'un Samsung'a karşı en zayıf olduğu nokta bu. Ancak pilde şöyle bir hadise var. Kullanımda değilse telefon şarjın bitmiyor. Örneğin gece uyurken S7 ve i7 yi yan yana bırak, sabah S7 nin ne kadar şarjı gitmişse I7'nin 3 te 1 i kadar gitmemiş olacaktır.
Kamera olarak S7 Edge öyle aman aman önde falan değil. Düşük ışıkta S7 ailesinin üstünlüğü söz konusu iken uygun ışık altında ikisi de birbirine denk fotoğraflar sunmakta.
Performans açısından I7 S7 ailesinden çok daha önde benchmarklarda. Bu fark kullanıma da yansıyor. Kısa vadede çok bariz farklar olmasa da ilerde telefonun daha güçlü olması gerekecek yeni nesil uygulamalar güncellemeler vb. derken. Uzun vadede I7 nin daha pozitif bir deneyim sunacağı aşikar.

Bekleme şansın varsa ve bütçe sıkıntın yoksa S8 ikisinden de oldukça üstün bir cihaz olacak. Daha da fazla beklersen de I8 çığır açacak bir cihaz olma potansiyeline sahip. Benim tavsiyem eğer S8 alacaksan elindeki ile idare etmen, I8 alacaksan 2. el bir S7 alıp I8 çıktığında az bir zararla satman yönünde olacaktır. Eğer beklemeyeceksen de Iphone 7 seni S7 ye kıyasla daha çok memnun edecektir iOS kullanıcısı olarak.
--- Gönderi Güncellendi ---

Yalnız gözden kaçırılmaması gereken bir nokta var, 5s ile birlikte çıkan Samsung amiral gemisi S4 şu anda tamamen ölü bir durumda, fakat 5s temel ihtiyaçlara karşılık verebilecek bir telefon hala.
Hocam ben performans açısından size çok katılmıyorum. Çünkü biri 2 k iken diğer telefon 720p. Yanı o s7 edge ile ip7 720pde karşılaşsa birbirilerine inanılmaz yakın bir sonuç çıkar diye düşünüyorum ki S7 edge 720p 1080p ve 2k ekran seçeneğini seçme özgürlüğü var. Ve birde bunun içine pil değerini katarsak S7 edge gerçekten daha başarılı benim gözümde. Tabi fiyat farkınıda göz ardı etmemek lazım :D
Ama hocam şunuda unutmamak lazım androidin eski cihazları ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var. Eski android cıhazlar gerçekten rezildi. Ama kendini çok hızlı geliştiriyor android

Knock0ut

Asistan
20 Ocak 2017
304
60
28
30
Hocam ben performans açısından size çok katılmıyorum. Çünkü biri 2 k iken diğer telefon 720p. Yanı o s7 edge ile ip7 720pde karşılaşsa birbirilerine inanılmaz yakın bir sonuç çıkar diye düşünüyorum ki S7 edge 720p 1080p ve 2k ekran seçeneğini seçme özgürlüğü var. Ve birde bunun içine pil değerini katarsak S7 edge gerçekten daha başarılı benim gözümde. Tabi fiyat farkınıda göz ardı etmemek lazım :D
Ama hocam şunuda unutmamak lazım androidin eski cihazları ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var. Eski android cıhazlar gerçekten rezildi. Ama kendini çok hızlı geliştiriyor android
Dusuk cozunurlukte benchmark sonuclarim da dusuyoe benim ilginc bir sekilde :) AnTuTu icin hd=120k full hd=125k qhd=132k aliyorum. :D

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
Alla alla. Yabancı bir forumda okumuştum baya fark ediyor diye. Hatta bazı kanallar değindi bu duruma üstüne bastıra bastıra. Hem pide hemde performansda gözle gözlenir baya bir artış söz konusuymuş.
Dusuk cozunurlukte benchmark sonuclarim da dusuyoe benim ilginc bir sekilde :) AnTuTu icin hd=120k full hd=125k qhd=132k aliyorum. :D

Knock0ut

Asistan
20 Ocak 2017
304
60
28
30
Alla alla. Yabancı bir forumda okumuştum baya fark ediyor diye. Hatta bazı kanallar değindi bu duruma üstüne bastıra bastıra. Hem pide hemde performansda gözle gözlenir baya bir artış söz konusuymuş.
Belki benim telefonumda problem vardir bilemiyorum ama ben boyle yasadim :) belki gercek kullanimda pozitif etkiliyor fakat sentetik benchmark skorlarini herhangi bir sebepten oturu dusuruyordur.

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
Belki benim telefonumda problem vardir bilemiyorum ama ben boyle yasadim :) belki gercek kullanimda pozitif etkiliyor fakat sentetik benchmark skorlarini herhangi bir sebepten oturu dusuruyordur.
Antutuya asla güvenmemde bench mark testi güvenilir yinede. Ama belli mi olur herifler satış politikası yüzünden her türlü oynabilirler. One plusun yaptığı gibi mesela. Çok mu zor bir markanın deste deste para verip test skorunu değiştirmesi :)

nights35

Asistan
21 Şubat 2016
176
29
28

Yalnız gözden kaçırılmaması gereken bir nokta var, 5s ile birlikte çıkan Samsung amiral gemisi S4 şu anda tamamen ölü bir durumda, fakat 5s temel ihtiyaçlara karşılık verebilecek bir telefon hala.[/QUOTE]
Sana katılıyorum fakat samsung note 4'den sonra adam oldu bence. S4'ü bırak galaxy S5 bile şu an stabil çalışmıyordur...

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
Benım gözümde 2016 yılından itibaren adam olmaya basladı android cıhazları

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25
En iyisi cihazları mağazaya gidip denemek olacak bakalım hangisini alacam bende merak ediyorum :D

Halktan Biri

Dekan
Emektar
30 Ekim 2016
9,401
9,164
293
S8'i bekleyebilirseniz bekleyin bence. S8'i beğenirseniz alırsınız ya da S8 çıkınca S7 ucuzlar diye düşünüyorum yani S8 çıkınca S7 alabilirsiniz. :) Tabi burada sizin hangisini istediğinizde önemli:).

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25
İphone 7 aldım arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler :)

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25
Hayırlı olsun dostum. Mutlaka verus yada spigen bir kılıf ve buff ekran koruyucu almanı öneriyorum :)

Link atar mısın onlarıda sipariş vereyim
Hayırlı olsun dostum. Mutlaka verus yada spigen bir kılıf ve buff ekran koruyucu almanı öneriyorum :)

Birde Hepsiburada'dan sipariş verdim sorun olmaz dimi kutu içeriğinde falan satıcı hepsiburada başka bir firma değil

Knock0ut

Asistan
20 Ocak 2017
304
60
28
30

Birde Hepsiburada'dan sipariş verdim sorun olmaz dimi kutu içeriğinde falan satıcı hepsiburada başka bir firma değil
Hicbir sorun olmaz :) Hayirli olsun yillarca sorun yasamadan kullanacaginiz bir telefon sahibi olmussunuz :)

mgencer05

Öğrenci
26 Ağustos 2014
15
4
3
Siz iPhone 4ü ne zamandır kullanıyorsunuz bilemem fakat birkaç ay önceye kadar arkadaşım 4s kullanıyordu şuan 5s e geçti. 2000 senesinden beri 300 e yakın telefon kullandım iOS alışkanlığı başkadır. Bazen ayda 7 -8 değişik telefon kullandığım olmuştur ,en uzun kullanma rekorum 5 ayla iPhone 4. Benim kişisel gözlemim,android telefonu 4-5 sene kullanabilen pek olmuyor. Fakat 4 senedir aynı iPhonu kullanan tanıdığım Kişiler var. İyidir kötüdür tartışılır fakat uzun kullanım ömrü söz konusu ise iOS bir cihaz almanız yerinde bir karar olur.

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25
Siz iPhone 4ü ne zamandır kullanıyorsunuz bilemem fakat birkaç ay önceye kadar arkadaşım 4s kullanıyordu şuan 5s e geçti. 2000 senesinden beri 300 e yakın telefon kullandım iOS alışkanlığı başkadır. Bazen ayda 7 -8 değişik telefon kullandığım olmuştur ,en uzun kullanma rekorum 5 ayla iPhone 4. Benim kişisel gözlemim,android telefonu 4-5 sene kullanabilen pek olmuyor. Fakat 4 senedir aynı iPhonu kullanan tanıdığım Kişiler var. İyidir kötüdür tartışılır fakat uzun kullanım ömrü söz konusu ise iOS bir cihaz almanız yerinde bir karar olur.

Bende bunu düşünerek iphone 7 aldım hocam güçlü işlemciyide göz önünde bulundurarak tabi

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28

İçin rahat olsun kardeşim. Bende Lg g5 i hepsiburadadan aldım. Sıkıntı çıkmadı bende. Umarım sendede sıkıntı cıkmaz. Dur kardeşim şimdi linkleri bulup yardımcı olucam sana
Spigen Apple iPhone 7 Kılıf Rugged Yorumları
Buff iPhone 7 Darbe Emici Ekran Koruyucu Film Fiyatı
iPhone 7 Plus Kılıf | VRS Design Türkiye
Benden sana bir tavsiye bide kardeşim. Telefonunu korumak için maksimum 100 150 hatta 200 lira koruyuculara verebilirisin. Telefonun ekranı kırılsa bi ton masraf. Satıcak olduğun zamanda sorunsuz tertemiz satarsın hiç fiyat kırmazsın satarkende. 100 200 lira çok gelmesin. Ama iphone koruyucuları pahalı biraz. Ben Lgye spigen buff 2lisini 90 liraya almıştım sende 100 200 arası tutuyor :D

benonur

Öğrenci
24 Şubat 2017
47
12
8
ios mükemmel olsa ucuz olsa dünya nın %99 u ios kullanır, android mükemmel olsa ios dan stabil hızlı v.s yine dünyanın %99 u android kullanır. Demekki hepsinin iyi kötü yönleri var. Bir de önemli olan beklentiler. iPhone kullanan biri memnunsa neden android denesin artısı olmaz bence.
Şahsen ben kolay kolay android kullanmam neden derseniz bir android tablet aldım meşhurrr bir marka 1 yıl 15 gün oldu alalı ve satıştan yeni kalktı sayılır güncellemedikleri için google resmi fotoğraflar uygulaması gibi bir çok uygulamayı kullanamadım. Orayı ara burayı ara en son güncelleme ile ilgili bir planlama yok dediler 1300 tl para ver ve bunu yaşa. Üstelik beni gıcık eden başka şeyler de oldu mesela gece şarj %100 herşey kapalı mobil veri wifi vs sabah kalk %95 üstelik bu tablet cep değil yani işin özü param olursa ios alırım olmazsa android ve hiçbir zaman pahallı bir android cihaz almam. o tableti 1300 tl ye aldım 850 tl ye sattım 1600 tl ipad air 2 aldım mutlu mesut gidiyoruz kendisi ile.

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25
İçin rahat olsun kardeşim. Bende Lg g5 i hepsiburadadan aldım. Sıkıntı çıkmadı bende. Umarım sendede sıkıntı cıkmaz. Dur kardeşim şimdi linkleri bulup yardımcı olucam sana
Spigen Apple iPhone 7 Kılıf Rugged Yorumları
Buff iPhone 7 Darbe Emici Ekran Koruyucu Film Fiyatı
iPhone 7 Plus Kılıf | VRS Design Türkiye
Benden sana bir tavsiye bide kardeşim. Telefonunu korumak için maksimum 100 150 hatta 200 lira koruyuculara verebilirisin. Telefonun ekranı kırılsa bi ton masraf. Satıcak olduğun zamanda sorunsuz tertemiz satarsın hiç fiyat kırmazsın satarkende. 100 200 lira çok gelmesin. Ama iphone koruyucuları pahalı biraz. Ben Lgye spigen buff 2lisini 90 liraya almıştım sende 100 200 arası tutuyor :D

Çok teşekkürler hocam kılıf ile ekran koruyucuyu da sipariş verdim :)

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
Telefon bugün kargoya verildi ama kılıfla ekran koruyucu ne zaman gelir bilemiyorum.
Umarım telefonu 3 4 sene sağa sağlam kullanırsın hocam. 3 4 sene sonra satıcagın zamanda tertemiz bir şekilde satarsın. İyi ki kılıf almışım dersin :D

Mats35

Öğrenci
4 Aralık 2016
2
0
1
31
Iphone 7 kullaniyorum sarjindan cok memnunun

Ekli dosyalar

• IMG_2553.PNG
    IMG_2553.PNG
    237.4 KB · Görüntüleme: 229

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
yahu 5 sene telefon mu gider hahahahah ya bırakın şu hayali utopyaları...
hep iphone 5 sene gider cumlesini duyuyorum. Ama bütün iphonecular en kotu 2 senede bir model degistiriyor. Taş çatlasa 3.
Hiçbir telefon 5 sene gitmez anlayın şunu.
Çamaşır Makinesi almıyorsunuz

F1kan

Profesör
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
hep iphone 5 sene gider cumlesini duyuyorum. Ama bütün iphonecular en kotu 2 senede bir model degistiriyor. Taş çatlasa 3.
2011 Yılından bu yana Samsung Galaxy Nexus kullanıyorum. 1 kere servise dahi vermedim. Şuan 2 telefonum olarak aktif bir şekilde kullanıyorum. Hiç bir zaman kesin konuşmayın. Yoksa haksız çıkarsınız. Birde şuan çekmecemde İphone 4 var çalışır durumda.

YED

Asistan
25 Ağustos 2016
238
31
28
25

iphone 4 var elimde 5 sene sonra 7 aldım kullanışına bakar ;)

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
yahu milyonda 1 5 sene telefon kullanan var diye telefonlar 5 sene gider anlami cikarilamaz telefon omru 2 3 sene iphone uzun gider olayini geçin artık.. geçin.