Dumbell ile bu hareketler boy buyumesini engeler mi ?

Bu konuyu okuyanlar

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Öncelikle boy büyümez, uzar!
1.91 boyum var. 58-59 kiloyum. 1 yıl kadardır çalışıyorum, ne kas var ne de uzama da yavaşlama. Gerçi 18 olduk artık daha uzamayız heralde de, ben pek sanmıyorum uzamayı yavaşlatacağını ya da engelleyeceğini. En fazla geciktirir. Şahsi görüşüm tabii...

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ağırlık çalışmalarının boya etkisi yoktur değişik yerlerden aynı şeyi 100lerce kez duydum.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Biraz daha üstten basık gibi oluyorsun.:)

Ardi Xhaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sizin tavsiyeniz nedir basliyimi yoksa baslamayayim mi? Daha genis olmak istiyorum ben bide kol kaslarimi gelistirmek istiyorum.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Sizin tavsiyeniz nedir basliyimi yoksa baslamayayim mi? Daha genis olmak istiyorum ben bide kol kaslarimi gelistirmek istiyorum.
O zaman bekleme başla,bizim arkadaşlarda başladı protein tozu falan kullandı sonra bıraktı.:)Tavsiyemdir.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Resimler gözükmüyor.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Resimler gözükmüyor.
ba6b61780455003b0e8c54a40c19419c.jpg

?
Hakikaten söylemeyi unuttum ben de resimler görünmüyor.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bu sporu herkes yapamaz, iradesiz insanın işi değil. Uyku düzeni, beslenme, çalışma düzeni ve çelik gibi irade lazım. Gitmiş de protein tozu almış da gelişememiş :D

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Arkadaslar asada ki hareketleri yaparsam boyum kislarmi yoksa buyumeye devam ederme boy 1.73 kg 55 yas 16.

2 Adet Dumbell ile Vücut Geliştirme

1 sene dumbell ve halter ile evde çalıştım sonuş 187 boy 120 kilo :D sence kısalırmı

1 sene de spor salonunda takıldım vakit olsa en sağlıklı spor salonunda çalışmak oluyor evde hareketler eksik veya yanlış yapılma ihtimali var bunları düzeltecek deneyimli biri olmayınca 60 dk çalışsanız prof şekilde 10 15 dk çalışmaya denk gelmiyor hareketleri yaparken nefes alış şekliniz bile önemli

tabi arkadaşların dediği gibi protein ağırlıklı beslenmeniz gerekli vücut yağ oranınıza göre yağsız yemeniz gerekebilir spordan sonra vücut halsiz olmaması için potasyum kaynağı ve enerji kaynağı olan muz yarım porsiyon bile olsa tüketmekte fayda var.

yumurta beyazı ve sarısını bana göre tüketebilirsiniz sarıda yağ oranı fazla ama protein de fazla ve sizin bana göre tüketmenizde sıkıntı yok ama tabi bu işi çok daha iyi bilen arkadaşlarımız var onlar yardımcı olacaktır

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Bu sporu herkes yapamaz, iradesiz insanın işi değil. Uyku düzeni, beslenme, çalışma düzeni ve çelik gibi irade lazım. Gitmiş de protein tozu almış da gelişememiş :D

biz protein tozunu un niyetine helva yapan insanlarız sen hayırdır :D :D

şaka bir yana kesinlikle haklısın proteini doğal yolla alıp düzenli çalışma uyku dinlenme gibi programla çok sağlam gelişim gösteren insanlar var hemde daha kalıcı oluyor

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Zaten ben de yapay şeyleri pek sevmem doğal olanı daha çok severim.:)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Benim günde 3000 kalori almam lazım ama annem yemek hazırlamaya hep üşenir 2 öğün koyarken bile sinir olur.Bir de bizim evde imkanlar yüzünden gece 2den önce uyumak neredeyse imkansız.
Bu yüzden bende gelişim çok ama çok yavaş oluyor.
Zaten protein alacak para da yok olsa hiç düşünmez alırdım.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
biz protein tozunu un niyetine helva yapan insanlarız sen hayırdır :D :D

şaka bir yana kesinlikle haklısın proteini doğal yolla alıp düzenli çalışma uyku dinlenme gibi programla çok sağlam gelişim gösteren insanlar var hemde daha kalıcı oluyor
Protein tozu doğaldır, yanlış bilgilendirme yapmayalım.
Zaten ben de yapay şeyleri pek sevmem doğal olanı daha çok severim.:)

Son mesajlar