Zorunlu genel sağlık sigortası

Bu konuyu okuyanlar

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Sorun nedir.? Tam olarak açık şekilde yazarmisin..

SnickersTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mrb mr rain ben 8.6.93 dogumluyum ocakta gss yaptirdim 2!2 tl geldi 2011 de mezun olmustum dersaneye gidiyordum bu zamana kadar odedim ama 2012 ekimde akdeniz unide kayit oldum uniye gidiyorum bu parayi vermek cok pis koyuyor hicbir kazancim yok unide cep harcligim bile zor cikiyor okul bu primi karsiliyorsa bunu nasil yapabilirim? Simdiden sag ol

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Mrb mr rain ben 8.6.93 dogumluyum ocakta gss yaptirdim 2!2 tl geldi 2011 de mezun olmustum dersaneye gidiyordum bu zamana kadar odedim ama 2012 ekimde akdeniz unide kayit oldum uniye gidiyorum bu parayi vermek cok pis koyuyor hicbir kazancim yok unide cep harcligim bile zor cikiyor okul bu primi karsiliyorsa bunu nasil yapabilirim? Simdiden sag ol

hocam öğrenci oldugun icin babanın ssk sı varsa bellı bir yasa kadar yararlanabılıyorsun, öğrenci belgesi ile sgk basvuru yapmanız gerek eğer değişmediyse ama stajer durumun varsa üniv de bunun belli bir kısmını sgk karsılıyor.

SnickersTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=74929]Korpe[/MENTION] peki nereye gitmem gerekli tekrar başvuru için antalyanın bir ilçesindeyim ilçemde mi başvurmalıyım yoksa ile mi gitmeliyim

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
okuyan erken çocuklar 25 yaşına kadar yararlanabiliyor... öğrenci belgesi ile sgk merkezine başvurman yeterlidir...

tabi her ihtimale karşılık önce sgk telefon açıp bilgi al derim...

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
E-devlet üzerinden görebiliyorsun tüm sonuçları ama Baban yada annen sgk birimine başvuru yapacak öğrenci belgesi (orjinalli ile)

170 arayabilirsin. . telefonla destek

SnickersTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler deneyeyeyim normalinin 6-7 katını vermek uçuruma sürüklüyor beni

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
393 tl borcum olduğunu bugün öğrendim ödememeyi düşünüyorum gerekirse hapse atsınlar ödemezsek faizi varmıdır bunun sinirlerim bozuldu

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
bana da 600 lira borç çıktı, öğrenci belgemi alıp sgkya gittim, oradaki görevli bi ahbap çıktı hemen halletti .. sgk kaydını yaptıktan sonra gelip kontrol ettim borç falan yok :D

SnickersTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
393 tl borcum olduğunu bugün öğrendim ödememeyi düşünüyorum gerekirse hapse atsınlar ödemezsek faizi varmıdır bunun sinirlerim bozuldu
sen ne diyorsun kardeşim normalde 212 tl geliyor bana bu ay daha ödemedim bi baktım 229 tl olmuş ay bitse de faiz yapsa olmaz birde tükze kaç faiz koymuşlar kim bilir

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Kendisi veya üzerinden sağlık yardımı aldığı yakınından borçlu gözükmektedir.Provizyon verilememiştir.

Bide bu çıktı başıma :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba sayın yetkili;

ben 26 yaşındayım 30 kasım 2012 tarihinde ssk lı olarak çalıştığım işten askerlik nedeni ile çıktım , sorum şu ; askere geçirdiğim süre için başvuruda bulunmam gerekirmi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İlk sayfadaki bazı mesajlara cevap olarak:

Vergi vermek vatandaşlık borcu. Hep hazıra alışmışız. Devletin malı deniz yemeyen keriz. Yok kardeşim öyle birşey.
Önce kanunu iyi okuyun anlayın sonra yorum yapın. Zaten şuan hastaneye gittiğinde sigortan yoksa muayne için 15TL ödüyorsun.
He burada ki en büyük avantaj; önceden geliri olduğu halde yeşil kart alıp 5 kuruş vermeden tüm hizmetlerden yararlananlara dokunacak bu.

Bu devlete asalak olmayacaksın. Devleti kalkındırmak için geliştirmek için sırf eleştirmek yetmiyor. Beğenmiyorsan yapılanı sen daha iyisini yapmak için çalışacaksın. Eğer beğeniyorsan yine bu yapılanları daha da ileri götüreceksin.

Her halükarda çalışacaksın, faydalı birey olacaksın.

O parası olmayan dediğiniz kişiler her gün en dandik sigaraya 6,5-7 TL bulabiliyorsa. Ayda 210 TL yi kendini zehirlemek için havaya üflüyorsa. Sağlık için de bu parayı bulabilir demek ki.

Tercih meselesi.

Objektif bakacaksın. Sırf eleştirmek için eleştirilmez. Yapıcı eleştiri yapmak lazım. Alternatif sunmak lazım.

GSS olunca ne oluyor? Yine ilaca muayeneye para ödüyoruz. Sadece sizin gibilerden alsalardı keşke zaten memnunsunuz kaz gibi yolunmaktan.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Öğrencilik durumu vs. varsa görünen borcu hemen ödemeyin arkadaşlar, mutlaka araştırmasını yapın şuan aylık 39TL gibi bir rakam alınıyor, toplu tutarların hepsini ödemek zorunda değilsiniz kısmi ödeme alınıyor, benim bildiğim herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar, sağlık hizmetinden yararlanmak için bu primi ödemek zorunda.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
merhaba sayın yetkili;

ben 26 yaşındayım 30 kasım 2012 tarihinde ssk lı olarak çalıştığım işten askerlik nedeni ile çıktım , sorum şu ; askere geçirdiğim süre için başvuruda bulunmam gerekirmi ?

Emekli oldugunuz zaman askerlık günü sayılacaktir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Öğrencilik durumu vs. varsa görünen borcu hemen ödemeyin arkadaşlar, mutlaka araştırmasını yapın şuan aylık 39TL gibi bir rakam alınıyor, toplu tutarların hepsini ödemek zorunda değilsiniz kısmi ödeme alınıyor, benim bildiğim herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar, sağlık hizmetinden yararlanmak için bu primi ödemek zorunda.

Her hangi bir güvencesi olmayan ilk once Kaymaklıga gidip , oradan vereceği forumu doldurup Sosyal yardimlasşma müd gidip mal beyanında bulunacak daha sonra kendisine bir odeme plani cıkacak ve o parayi odeyecek ..

Ogrenciler ise her sene (donem) ogrenci belgeleri ile müracat edip aktif duruma getirecek (ailesinden yararlanmak isterse) aksi taktirdee bir odeme her ay kendisine yansitilacak tabi once uyari belgesi kendısıne gonderilecek sgk dan

GSS olunca ne oluyor? Yine ilaca muayeneye para ödüyoruz. Sadece sizin gibilerden alsalardı keşke zaten memnunsunuz kaz gibi yolunmaktan.

Emeklılerin maasindan ilacin %10 calısan dan % 20 si elden tahsil ediliyor. Muayene ücreti olmadan nerede muayene olabiliyorsunuz? Ayrica o kadar gideri devlet nasıl karsilayacak hastaneye gitmezsen ilac almazsan bunlari odemek durumunda kalmazsiniz

Kendisi veya üzerinden sağlık yardımı aldığı yakınından borçlu gözükmektedir.Provizyon verilememiştir.

Bide bu çıktı başıma :D

Genelde bu uyariyi bagkur lu yada gss odemesini geciktirdiğinde cıkıyor :)

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Soygunu vatandaş yaparsa gasp olur bir de böyle teşkilatla yaparsa birde örgütlü suç olur devlet yaparsa sigorta olur yerim böyle sigortayı vatandaş üç kuruş parasıyla geçinmeye çalışırken devlet diyor ki paran yoksa çal yoksa ben ayağındaki donu alırım [eski bir tabir]Şimdi hacizler gelmekte tabi bir kutu kınamız var en büyük parçayı goygoyculara takdim ediyoruz kalanınıda vatandaşın kanını emenlere
Bu sigortadır doğrudur ama devleti soyanlara kaynak sigortası büyük çoğunluk asgari ücretli veya bordro mahkumu veya emekli zaten yolunan kazlarda bunlar.
Yine eski bir sözle noktalıyoruz müst-ü haktır tavuğa girdiği için kovuğa

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Soygunu vatandaş yaparsa gasp olur bir de böyle teşkilatla yaparsa birde örgütlü suç olur devlet yaparsa sigorta olur yerim böyle sigortayı vatandaş üç kuruş parasıyla geçinmeye çalışırken devlet diyor ki paran yoksa çal yoksa ben ayağındaki donu alırım [eski bir tabir]Şimdi hacizler gelmekte tabi bir kutu kınamız var en büyük parçayı goygoyculara takdim ediyoruz kalanınıda vatandaşın kanını emenlere
Bu sigortadır doğrudur ama devleti soyanlara kaynak sigortası büyük çoğunluk asgari ücretli veya bordro mahkumu veya emekli zaten yolunan kazlarda bunlar.
Yine eski bir sözle noktalıyoruz müst-ü haktır tavuğa girdiği için kovuğa

Buna da şükür... bundan 10 15 sene öncesi daha beterdi.

Konu sapmaz umarim..

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Buna da şükür... bundan 10 15 sene öncesi daha beterdi.

Konu sapmaz umarim..
2, dörtte gidişat değiişti özellikle bu dönemlerde.Eskiye bakarak şükür etmek ne derece mantıklıdır şu anda sadece esenyurtta onbinlerce konut mağduru vardır bu günün sisteminin ortaya çıkardığı hayır yapılan savurganlığın beyliğin paşalığın yükü garibana yüklenemez bu adaletsizliktir
iflas eden bir mağaoğlunu al kkral yap saltanat yaşat yükünü işçi çocuklarına yükle adalet bu mudurmağaoğullarına akıtılan paranın cüz'i miktarı gençlerimize gitsin

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
2, dörtte gidişat değiişti özellikle bu dönemlerde.Eskiye bakarak şükür etmek ne derece mantıklıdır şu anda sadece esenyurtta onbinlerce konut mağduru vardır bu günün sisteminin ortaya çıkardığı hayır yapılan savurganlığın beyliğin paşalığın yükü garibana yüklenemez bu adaletsizliktir
iflas eden bir mağaoğlunu al kkral yap saltanat yaşat yükünü işçi çocuklarına yükle adalet bu mudurmağaoğullarına akıtılan paranın cüz'i miktarı gençlerimize gitsin

işte bu yüzden dedim sapmaz diye :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben üniversite öğrenisiyim 1.dönem iptal ettirmiştim hal 1000 lira borç gözüküyor

sercinyo_41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim en son yatan primin üzerinden 100 gün geçti ve şu yazı yazıyor.gss sorgulamada.

1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir

100 gün süresince tedavi olayı devam ediyordu.Şİmdi işkur'un kurslarından birine başladım.İşkur prim yatırmıyo kurs boyunca fakat genel sağlık sigortasını yapıyor.Bu durumda benim ne yapmam gerek?gelir testi falan?
Teşekkür ediyorum

lifeiswaiting

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba yardımcı olursanız çok sevinirim. 4A Hizmet SGK'lıyım İşe 25/01/2012 girdim - 21/02/2013 İşten ayrıldım. (60/g Türk Vatandaşı01.01.2012 Devam Ediyor)7 aydırda işsizim.Dün akşam ayrıca öğrendim ki GSS borcum çıktı bundan haberim yoktu. Toplam 2679,17TL GSS borcum var. Sorum şu yaklaşık 14 ay SGK primim ödendi bunları saydırabilir miyim? GSS borcumdan düşürebilir miyim?

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Merhaba yardımcı olursanız çok sevinirim. 4A Hizmet SGK'lıyım İşe 25/01/2012 girdim - 21/02/2013 İşten ayrıldım. (60/g Türk Vatandaşı01.01.2012 Devam Ediyor)7 aydırda işsizim.Dün akşam ayrıca öğrendim ki GSS borcum çıktı bundan haberim yoktu. Toplam 2679,17TL GSS borcum var. Sorum şu yaklaşık 14 ay SGK primim ödendi bunları saydırabilir miyim? GSS borcumdan düşürebilir miyim?

Malesef hayır. İşten ayrıldıktan sonra GSS için başvurup gelir tespiti yaptırmanız gerekiyordu. Başvuru yapılmadığı için aylık 212 tl otomatik prim tahakkuk eder. Bunun da ödenmekten başka çaresi yok..

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Gelir testi yapıldıktan tutar düşebiliyor.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Millet hastaneye gidene kadar GSS den haberi bile olmuyor.Ne zaman hastaneye gidiyor o zaman çıplak gerçeği görüyor.
Kuruma gittiğinde bahaneside hazır: GSS diye birşey duymadık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çalışan zaten sigortalı, bu hiç bir sağlık güvencesi olmayanlar için kayıt dışı işçi için değil ! 212tl üst sınır yani hane halkı geliri kişi başına yüksek olanlara.